• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Konrada 0 w akcji

K

Konrad 0

Gość
Nie znalazlem info na forum, a mysle ze ciekawa rzecz do obejrzenia - coroczne spotkanie "ZER" :D w Sande.
Popatrzcie na te filmiki
http://www.spurnull-magazin.de/veranstaltungen/berichte/polnische-loks-in-sande-2013/
Ponoć są chętni na klepanie kolejnych egzeplarzy.
Są chętni i modele się klepią...!!!

A co Ty po niemieckich forach tak ganiasz...?
Jak Cię interesuje skala 0, to zapraszamy na polskie strony : www.forum.club0.pl
zobaczysz Uszatkę w akcji i Ludmiłę z dynamicznym generatorem dymu :)

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

qwertas

Aktywny użytkownik
Chodzę po niemieckich forach, bo są dużo ciekawsze i bogatsze w informacje. W końcu te filmy i informację o seryjnym "klepaniu" modeli znalazłem na tamtych forach.
Co do "forum.club0.pl" to mam tylko jedną drobną uwagę - jest ono zamknięte dla szerszej publiki, a szkoda. Było już takie jedno elitarne forum i jak wiemy niewiele z niego zostało.

Korzystając z okazji przypomnę Twoją wypowiedź z 26.06.2013 z wątku: Jak to się robi... odcinek 4 - budowa SU46
Konrad 0 napisał(a):
Powiem na razie tylko tyle, że być może w Poznaniu ukaże się pewien wzorcowy model pewnej bardzo kultowej polskiej lokomotywy w wersji do zamówienia z serii 50 sztuk, a i wagony bardzo kultowe typowo polskie też są planowane w serii 1 lub 2 setek.
Czy można prosić o jakieś szczegóły?

Hico

Aktywny użytkownik
Chodzę po niemieckich forach, bo są dużo ciekawsze i bogatsze w informacje. W końcu te filmy i informację o seryjnym "klepaniu" modeli znalazłem na tamtych forach.
Co do "forum.club0.pl" to mam tylko jedną drobną uwagę - jest ono zamknięte dla szerszej publiki, a szkoda. Było już takie jedno elitarne forum i jak wiemy niewiele z niego zostało.

Korzystając z okazji przypomnę Twoją wypowiedź z 26.06.2013 z wątku: Jak to się robi... odcinek 4 - budowa SU46

Czy można prosić o jakieś szczegóły?
Szczegóły na gwiazdkę będą:)

K

Konrad 0

Gość
I pozostanie zamknięte. Nie zależy nam na szerokości publicum, a wyłącznie na jakości i przede wszystkim na skupieniu grupy osób naprawdę zainteresowanych skalą 0. Nam wystarcza grono to, które już jest (41 osób i nadal rośnie), ale każdy kto będzie zainteresowany czynnie skalą 0 otrzyma dostęp do naszego forum. I nie ma żadnych innych powodów, dla których nasze forum jest i pozostanie zamknięte do publicznego wglądu !
Rejestracja jest otwarta dla każdego, ale podczas procesu rejestracji administracja rozważa każdą kandydaturę osobno, zadając czasami dodatkowe pytania. Poza tym praktycznie wszyscy na naszym forum przedstawiają się dobrowolnie z imienia i nazwiska, a zatem ogranicza to "odważną" anonimowość tak łatwo siejącą ferment i niepokój.

Poza tym nie aspirujemy do elity, po prostu skalę 0 dzieli przepaść w stosunku do H0, stąd nasze wydzielenie się w odrębnym forum, aby nie powodować niepotrzebnych napięć i wzajemnej niechęci.
Każdy kto będzie czynnie i merytorycznie zainteresowany skalą 0 będzie mógł brać udział na naszym forum, a dla zainteresowanych wyłącznie pasywnym oglądaniem udostępnimy publicznie portal informacyjny w formule "read only" (bez dialogu i komentarzy), na którym będą pokazywane najciekawsze fragmenty naszego forum. W ten sposób ograniczymy "byty" nicków, które osiągają po 1.000 wpisów rocznie, w większości niestety mało merytorycznych :)

Jak będziemy gotowi z portalem informacyjnym www.club0.pl to damy znać.

Na osłodę dynamiczny generator dymu w Ludmiłce w skali o w Poznaniu 2013 :

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

qwertas

Aktywny użytkownik
Konrad 0 napisał(a):
Są chętni i modele się klepią...!!!
Szkoda, że nie ma szerszego info na ten temat, bo chętnych mogło być jeszcze więcej.

Co do forum - rozumiem, że to prywatna inicjatywa, więc nie pozostaje mi nic innego jak uznać Waszą wewnętrzną decyzję o tym, że ma być niedostępne nawet w formie "read only". Z mojej strony mogę tylko powiedzieć - szkoda!

Z tego co widzę powstaje w naszym kraju manufaktura modeli w skali 0. Życzę powodzenia. To już druga taka inicjatywa o której mi wiadomo. Pewien znany niemiecki modelarz lubujący sie w skali 1, buduje już bowiem modele w naszym kraju (a nie w Chinach czy ostatnio modnym Wietnamie). Ciekawy jestem kto z tutejszych forumowiczów macza w tym palce :)

K

Konrad 0

Gość
Szkoda, że nie ma szerszego info na ten temat, bo chętnych mogło być jeszcze więcej.
Będzie szeroka informacja jak tylko zakończymy prace nad portalem informacyjnym.
Co do forum - rozumiem, że to prywatna inicjatywa, więc nie pozostaje mi nic innego jak uznać Waszą wewnętrzną decyzję o tym, że ma być niedostępne nawet w formie "read only". Z mojej strony mogę tylko powiedzieć - szkoda!
Forum nie będzie udostępniane jako "read only" ze względu na to, że stanowimy jednak znakomitą mniejszość w społeczności modelarstwa kolejowego i nie chcemy, aby nam zaglądano do kuchni. Stąd też idea, aby najciekawsze posty z naszego forum publikować na stronie informacyjnej www.Club0.pl i wówczas wszyscy wstępnie zainteresowani będą mogli widzieć i śledzić biernie co w skali 0 się robi.
Jeszcze raz podkreślam, że forum będzie dostępne dla każdego, kto naprawdę interesuje się skalą 0, ale w sposób kreatywny, czynny. Nie chcemy rekordzistów po 1000 wpisów rocznie, gdyż nasze forum zamieni się w wówczas w śmietnik.
Z tego co widzę powstaje w naszym kraju manufaktura modeli w skali 0. Życzę powodzenia. To już druga taka inicjatywa o której mi wiadomo. Pewien znany niemiecki modelarz lubujący sie w skali 1, buduje już bowiem modele w naszym kraju (a nie w Chinach czy ostatnio modnym Wietnamie). Ciekawy jestem kto z tutejszych forumowiczów macza w tym palce :)
Maczają nie tylko palce, ale nawet całe dłonie. Manufaktura w skali 0 powstaje od Zera pełną parą i niebawem będzie show…!

Jurek ST44

Znany użytkownik
H0e
I tu się z Panem Konradem zgadzam, niech forum będzie zamknięte dla szerszej publiki, wszak nie każdego stać na nawet na pokład do torów w tej skali, więc po co się publika ma napinać. Brawo popieram jestem za nawet 3 razy. Nie dla psa kiełbasa. Forum Martela zniknęło, też forum nie dla publiki, bo po cóż zwykli zjadacze chleba mają podglądać poczynania pacjentów koła wzajemnego popierania się w swojej zajebistości. Pozdrawiam serdecznie

Konrad0

Użytkownik
I tu się z Panem Konradem zgadzam, niech forum będzie zamknięte dla szerszej publiki, wszak nie każdego stać na nawet na pokład do torów w tej skali, więc po co się publika ma napinać. Brawo popieram jestem za nawet 3 razy. Nie dla psa kiełbasa. Forum Martela zniknęło, też forum nie dla publiki, bo po cóż zwykli zjadacze chleba mają podglądać poczynania pacjentów koła wzajemnego popierania się w swojej zajebistości. Pozdrawiam serdecznie
Szanowny Kolego Jurku Leszkowicz
... bo po cóż zwykli zjadacze chleba mają podglądać poczynania pacjentów koła wzajemnego popierania się w swojej zajebistości.
w ocenie naszych klubowiczów www.club0.pl jest wystarczającym sposobem na oglądanie tego co robimy, więc nieprawdziwym jest to co piszesz !!! Nikt na naszym forum nie pisze o zajebistości swoich rozwiązań, ani nie mamy punktacji za wpisy. Mamy mało wpisów, ale za to treściwe i bardzo dobrze poukładane tematycznie.
Nasze odejście kilka lat temu z tego forum i założenie odrębnego było jedynym wyjściem z sytuacji konfliktów, jakie zaczęły narastać wokół skali 0. Poza tym od dawna związek modelarzy niemieckich zalecił rozdzielić fora w Niemczech na fora skal mniejszych i skal większych, gdzie granica przebiega dokładnie pomiędzy H0 i 0 i tak już pozostało.
Jeszcze raz podkreślam, nie ma potrzeby otwierania naszego forum dla wszystkich, ponieważ za moment zmieni się w rynsztok, pobudzany mową nienawiści. Dużo na ten temat było już kilka lat temu i wystarczy raz na zawsze. Jak widać istniejemy mając zamknięte forum, które wcale nie umarło, a wręcz odwrotnie żyje i tętni swoim spokojnym i małym życiem, gdzie wcześniej wielu „zacnych Guru H0” wróżyło nam niechybną śmierć i powrót na łono forum modelastwo.info.

... nie dla psa kiełbasa…
No cóż drogi Kolego, przecież nie naszą winą jest, że skala 0 jest droższa właśnie o jedno 0 od cen H0. Może zadzwoń do Pana Stefana Kissa +49 6204986680, Jörga Helmiga (Demko) +49 3384470810, Bernda Lenza +49 640390010 (będzie na Trybunałach w Piotrkowie 2016, więc możesz ponegocjować osobiście) czy do Pana Wundera +49 6204620190, a jak nie to może amerykański MTH i poproś ich o obniżenie cen. A nóż widelec (?) i przejdziesz do annałów historii o tym, który obniżył ceny skali 0.

Więc drogi Kolego i wszyscy inni zainteresowani skalą 0, jeśli chcecie pooglądać nasze poczynania, to zapraszam Was na nasz portal informacyjny www.club0.pl, a jeśli chcielibyście aktywnie uczestniczyć w świecie skali 0, to zapraszam do zapisania się na naszym forum i wypełnieniu prostego formularza aplikacyjnego, a zostaniecie przyjęci. Ale zapewniam, że pierwsze objawy „mowy nienawiści” spowodują natychmiastowe usunięcie z członkostwa na naszym klubie.

pozdrawiam
Konrad 0
www.club0.pl

P.S. w załączeniu zrzut ekranowy naszego forum, gdzie widać ile mamy tematów i wpisów oraz ostatnie daty aktywności :

forum club0.png

Ostatnio edytowane:

Jurek ST44

Znany użytkownik
H0e
Nie zrozumiałeś mnie drogi Kolego.
1.Nie napisałem o zajebistości rożwiązań, tylko stwierdziłem fakt o oddzielaniu się róznych grup i zamykaniu w swoim światku przed resztą modelarzy. Stąd też moje nie ukrywam złośliwe stwierdzenie, że zamykają się po to by utrwalać się i popierac w swojej zajebistości. Z przyjemnością kiedyś podpatrywałem poczynania prac jak u Pana jak i u Martela.
2.Tu jest Polska a nie Niemcy
3.Nie bedę składał żadnego cv żadnych listów uwierzytelniających bo mi to już , ze tak powiem dynda
4 zaglądać też nie będę , bo co to za smak podanej z łaski zupy.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane:

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Nie zrozumiałeś mnie drogi Kolego.
1.Nie napisałem o zajebistości rożwiązań, tylko stwierdziłem fakt o oddzielaniu się róznych grup i zamykaniu w swoim światku przed resztą modelarzy. Stąd też moje nie ukrywam złośliwe stwierdzenie, że zamykają się po to by utrwalać się i popierac w swojej zajebistości. Z przyjemnością kiedyś podpatrywałem poczynania prac jak u Pana jak i u Martela.
2.Tu jest Polska a nie Niemcy
3.Nie bedę składał żadnego cv żadnych listów uwierzytelniających bo mi to już , ze tak powiem dynda
4 zaglądać też nie będę , bo co to za smak podanej z łaski zupy.
Pozdrawiam
Wichura tzw "zamykanie w swoim światku przed resztą modelarzy" zostało czymś spowodowane.
Konrad (i nie tylko on) zresztą o tym napisał. I powiem szczerze w pewnym sensie popieram tego typu działania.
Lubię forum.modelarstwo.info, ale poprzez ogólną dostępność jego czytanie staje się w pewnym momencie męczące, irytujące, kiedy czyta się wpisy nic nie wnoszące do dyskusji, awanturnicze, niekulturalne. Na forum bardziej zamkniętym tego po prostu nie ma.

Rejestrowanie się na forum to nie są żadne "listy uwierzytelniające", tylko kulturalne przedstawienie się.
Przedstawienie się to także oznaka szacunku i grzeczności wobec grupy do której wchodzisz.
Mężczyzna "pod krawatem jest mniej awanturujący się" - podobnie forumowicz który nie jest anonimowy jest "mniej awanturujący się".
Wydaje mi się, że gdyby podobne zasady wprowadzić na forum.modelarstwo.info to poziom i kultura dyskusji również zauważalnie by wzrosły, a admini mieliby znacznie mniej do roboty.

Wydaje mi się również, że każdy zainteresowany śledzeniem forum 0, nie tylko samej strony dostanie na nie dostęp i to "bez łaski" o której piszesz.
Wystarczy poprosić i jakoś to umotywować. Ja swego czasu napisałem do Konrada że chcę śledzić na ich forum prace nad modułami, opisy modeli itp.
i natychmiast dostałem dostęp do forum. I zauważyłem że to forum, podobnie jak ja w większości "po cichu" czyta wiele osób niezwiązanych ze skalą 0, właśnie po to, żeby poszerzyć swoją wiedzę.

Pzdr, Piotr

Jurek ST44

Znany użytkownik
H0e
Ależ ja nie mam nic przeciwko niech się zamykają. Naprawdę nie chce wałkować tematu, bo każdy użytkownik ma swoje zdanie i według niego postępuje. "łaską" jest pozytywne rozpatrzenie formularza zainteresowanego. Ciekawe czy ten zainteresowany nie związany z 0 chcący tylko podglądać sam nie stanie się męczący dla innych.
Proponuje zamknąć temat.

Ps formularz to ja moge wypełnić do urzedu skarbowego, cv wysłać do pracy jak jej bym szukał, a tak nie widze absolutnie żadnego powodu. Tak się mam do formularzy jak co poniektorzy do przedstawienia się. Dałem Ci super bo widze że lubisz ikonki zbierac

Ostatnio edytowane:

Hico

Aktywny użytkownik
Ależ ja nie mam nic przeciwko niech się zamykają. Naprawdę nie chce wałkować tematu, bo każdy użytkownik ma swoje zdanie i według niego postępuje. "łaską" jest pozytywne rozpatrzenie formularza zainteresowanego. Ciekawe czy ten zainteresowany nie związany z 0 chcący tylko podglądać sam nie stanie się męczący dla innych.
Proponuje zamknąć temat.

Ps formularz to ja moge wypełnić do urzedu skarbowego, cv wysłać do pracy jak jej bym szukał, a tak nie widze absolutnie żadnego powodu. Tak się mam do formularzy jak co poniektorzy do przedstawienia się. Dałem Ci super bo widze że lubisz ikonki zbierac
Jakbyś tak nie miał, to byś tak nie marudził o zamykaniu portalu, drogich pokładach, zamkniętych osiedlach. Życzę więcej sukcesów w życiu i spotykania mniej niemiłych ludzi.

Ostatnio edytowane:

Jurek ST44

Znany użytkownik
H0e
Tobie też dałem super. Bardzo Ci przeszkadza moje zdanie ? Za życzenia dziękuję , chodc to nie koncert zyczeń wbrew pozorom spotykam samych miłych ludzi i mam sukcesy jakie chce. Więcej się nie wpisuje, bo widzę że coraj więcej ludzi z problemami ortopedycznymi ma do mnie pretensje.

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Kolego wichura3. Jestem członkiem tamtego forum i tego. Wcale skala 0 nie jest taka droga jak Ty uważasz. Jest 2 razy droższa niż modele h0. A jeżeli potrafi się wykonać coś z taboru samodzielnie to jest tańsza niż niektóre modele h0. W wątku o naprawie tego forum padła propozycja aby zamiast nicka podawać swoje imię i nazwisko. Ja tak zrobiłem, ponieważ jestem za jawnością jako członek tego forum, czy Ty również zdecydujesz się na ten krok?.

Jurek ST44

Znany użytkownik
H0e
Oczywiście że bym się zdecydował, choćby przez szacunek do ludzi ktorzy tu są. Z drugiej strony nie bardzo moge się ujawniać, ponieważ jestem osobą znaną i co by ludzie powiedzieli. A tak na poważne odpisałem na pw bo jakbyś przeczytał wyżej napisałem ze się już nie będę wpisywał.

p11c

Znany użytkownik
Jestem pod ogromnym wrażeniem modeli w skali 0. Co nie zmienia faktu, że przeważnie preferuję mniejsze skale, głownie 1/72.Każda skala i każdy rodzaj modelarstwa może znaleźć tyluż przeciwników co gorących zwolenników. Ja w każdym razie nikogo nigdy nie krytykuje i i popieram wszystkich pozytywnie zakręconych w jakimkolwiek temacie.
Co do kosztów to z doświadczenia wiem, że nie ma takiej skali i nie ma takiego modelu którego nie można zrobić dosłownie z niczego i za śmieszne pieniądze ( oczywiście poza mechaniką i elektroniką ) a z drugiej strony w każdej skali można spotkać bardzo drogie modele, więc ocenianie danej skali pod kątem jej kosztów jest dla mnie troszkę niezrozumiałe.
H0 jest fajne bo można makietę zmieścić w pokoju i przez to jest skalą popularną, ale skala 0 to majestat i gracja co wspaniale widać na tych filmikach zamieszczonych wcześniej.
Jacek