• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele kolei wschodnioniemieckich DR

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.592 25 2
Czy rzeczywiście NRD-owskie wagony były złomem? Ja wiem od rewidenta wagonów z byłem NRD, ze nasze wagony a w szczególności Gagsy były totalnym złomem i przymykali na nie oko, bo musieli by je każdorazowo wyłączać ze składu. Tylko dlaczego NRD-owskie 243 od razu pojawiły się na zachodzie? Bo się okazało że były lepsze od DB-wskich.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
Mowa o lokomotywie, a tu mamy wagon towarowy. Przejęli bo akurat ta maszyna była dość młoda i na DB się sprawdzała. A lepsza to nie wiem, na pewno nowsza o podobnych własnościach trakcyjnych jak stare już wtedy 110 i pochodne 111, 112, itd.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
przekazali trochę złomu DB bo i tak był lepszy niż złom DR
Po co takie pogardliwe stwierdzenia? Nie jestem fanem NRD, ale pewne rzeczy, zwłaszcza techniczne, mieli naprawdę niezłe. A co do lokomotyw serii 243, to miały nowocześniejsze rozwiązania i lepsze własności trakcyjne, niż stare 110 DB i ich pochodne, nie tylko wiek się liczył. DB w tym czasie nie miała nowoczesnej porównywalnej konstrukcji i dlatego produkcja BR 243 już jako nowej 112 była kontynuowana nawet po zjednoczeniu.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.592 25 2
Zgadza się i nawet powrócili do prędkości konstrukcyjnej 140 km/h. Miałem nawet przyjemność jechać składem prowadzonym przez wersję Rego w Schwarzwaldzie na Höllentalbahn.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
Nazwałem złomem nie pogardliwie ale sentymentalny. Styk epoki 4 z 5 na DR i DB jest piękny. Np taki U-boot z jednym wagonem jako zaszynobus, czy mieszane składy...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Wracając do modelu wagonu Gbs to rzeczywiście jest to model wagonu budowanego dla DB w latach 60 tych oznaczonego później jako Gbs254. W roku 1986 tym DR odkupił jakąś liczbę tych wagonów od DB i nadano im oznaczenie Gbs(1518). Niewielką ich liczbę przejął DB-AG.
Poniżej opis z książki. Temat wagonów DR jest zawarty w ostatnim zdaniu.
20181223_124041-1.jpg


Swoją drogą to miniatury wagonów serii Gbs254 i bardzo podobne lecz bez podciagu Gbs252 od ponad 30 lat produkuje Roco.

A co do wagonów z drugiej ręki to w podobny sposób PKP zakupily 500 wagonów Gbs od OBB. I też nikt na te wagony nie mówił złom.
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Podobno jest już dostępna Roco 73893 - Lokomotywa spalinowa BR 118 DR, ep.IV, DCC z dźwiękiem Henninga. W shop.dcc24 są nawet na stanie niby 3 szt... tylko dlaczego nigdzie nie ma zdjęć modelu? Tylko te rocowskie wizualizacje...
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Zaś w Roco oba modele w wersji na prąd stały się wyprzedały! Pozostała dostępna jedynie wersja "trójszynowa":

roco_73892_niedostepnosc.png roco_73893_niedostepnosc.png roco_79893_dostepnosc.png

Ciekawe czy producent wznowi model, a jeśli tak to kiedy? Inną kwestią w przypadku wznowienia byłaby ewentualna zmiana numeru inwentarzowego. Pożyjemy, zobaczymy. W 6. tygodniu bieżącego roku powinien pojawić się analogowy model w malowaniu i oznakowaniu z III epoki. Dwa tygodnie później mają być dostępne również wersje cyfrowe z dźwiękiem.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Ja już dawno zamówiłem swoją 118, czekam na nią. Czułem, że szybko sie wyprzeda, widziałem zdjęcia modelu. Piękny
Czekam zatem na ocenę oraz wnioski po otrzymaniu modelu, testach i oględzinach "na żywo". Ja jeszcze nie zamówiłem - zastanawiam się, czy jeszcze nie żałuję czy już powinienem, że jeszcze nie zamówiłem ;) ...
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
...i proszę o ocenę techniki pomalowania lokomotywy. Roco stosuje malowanie cyfrowe już nawet do dużych jednokolorowych powierzchni i wygląda to średnio. Tutaj pewnie padło na kremowy pas i ciekawy jestem, czy również pas górny z dachem.
Co do wyprzedania to spokojnie - wyprzedana w Roco, ale w każdym praktycznie sklepie są jeszcze i jakiś czas napewno będą.
Dwa zdjęcia za modellbahnunion.com
55234373-482C-4D28-AA73-505D496E1A72.jpeg 7CB16E2B-755A-4193-8BB6-F916715ADC5B.jpeg
 
Ostatnio edytowane:

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Na drehscheibe Niemcy mocno krytykują dźwięki, ich poprawność odwzorowania. A niby tacy spece jak Henning powinni zapewniać wysoką jakość produktu....
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Jeszcze nie wiadomo, czy ci którzy krytykują to spece.
Czytałem ich wywody - jeden bardzo zadowolony, drugi bardzo niezadowolony :) a post niezadowolonego sformułowany tak zgrabnie i obficie, jakby przygotowany i pisała go konkurencja, a nie spontanicznie jakiś użytkownik tego forum.
Ale nie wiem, pewności nie mam, takie wolne spostrzeżenia.
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Dziś odebrałem swoją 118, naprawdę piękny model, Roco się postarało, ciesze się że ją mam. Fotki zrobię w najbliższych dniach...
 

Podobne wątki