• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele kolei wschodnioniemieckich DR

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
No właśnie mi to nie wygląda na Stadte Express. Dlatego się zapytałem. Co to za salonka? Może Rivarossi źle podał zdjęcie poglądowe? Ja kojarzę salonki oliwkowe.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
Oznaczenie tego wagonu to S. Czyli wychodzi że salonka. Może podpinali pod stadexpress jak Honecker chciał gdzieś szybko podskoczyć stąd taki kolor.
 

gogacz

Użytkownik
Reakcje
11 1 0
Chciałbym się zapytać, jaka lokomotywa była na czele z wagonem PIKO 57633 i w jakim składzie można by go umieścić. Bo mam go w domu i jakiś skład chciałby ułożyć, oczywiście dokupując lokomotywę i wagony.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
To jest malowanie wagonów silnikowych i zespołów trakcyjnych kolei DR ep. III. Zresztą na wagonie jest opis VB co oznacza wagon doczepny do spalinowych wagonów silnikowych. Inną rzeczą jest czy ten wagon faktycznie był używany jako wagon doczepny czy też jest to oznaczenie fikcyjne.
 

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
"Bezpiecznie" można go połączyć z wagonem motorowym VT135, zamiast doczepy widocznej na ilustracji.

PIKO 5-6100 5-6504-010 VT135 VB140.jpg


U mnie służbę pełni właśnie taki składzik, z tym że w malowaniu DB.

20171120_102229_resize.jpg


Wybaczcie jakość zdjęcia, robione w biegu żelazkiem.
 
Ostatnio edytowane:

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
A z tymi? To niby DB. Czy były takie mieszane składy, czy to już zupełna fikcja?
Przepraszam za offtop, ale czy można je przemalować na PKP (w sensie takim, żeby odwzorowywały jakieś konkretne wagony 1:1) ?
 

Załączniki

sluzbowo

Znany użytkownik
Reakcje
137 1 0
Malowanie DR: numer katalogowy masz na ilustracji powyżej. Malowanie DB: patrz ilustracja poniżej. Producent obydwu - PIKO, ale to stare, przed zjednoczeniem. Obie ilustracje pochodzą z katalogu datowanego na 1980 r.

PIKO 5-6104 5-6504-020 VT70 VB140.jpg


Tak wygląda zestaw w malowaniu DR:

20171120_173442_resize.jpg


Dla przyzwoitości napomknę iż obydwa wyżej wzmiankowane zestawy należą do artefaktów muzealnych i dostępne są jedynie z trzeciej, czwartej, piątej... ręki. Nie mam bladego pojęcia czy któryś z producentów współcześnie ma ten wagon w ofercie.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki