• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Modele kolei wschodnioniemieckich DR

Ropu

Aktywny użytkownik
Ładniej w PIKO zostały odwzorowane pasy przetłoczeń wzdłuż budy lokomotywy - w Roco są przeskalowane.
Również na dachu jest trochę więcej przetłoczeń/fug (?), ale czy to lepsze odwzorowanie czy inny typ nie umiem ocenić.
86792BE3-A8A1-4B5E-A19B-62ACC73CACE0.jpeg

Ropu

Aktywny użytkownik
Exact-Train wypuścił w tym toku model wagonu Gbs w oznaczeniach DR z rewizją w 1991 roku i... wyblakłym logo DB na ścianie wagonu. Czy może to być wagon przejęty swego czasu od DB i stąd ślad ich logo?
EB04D239-FBEF-4FAD-A630-0DAFB16E1C66.jpeg 2A0DE9B7-335A-4C57-A95F-B2854215DFF5.jpeg 7D154C1A-0ABB-4373-8497-628FDA1D05EC.jpeg 8BE2539C-E98B-4C2B-9F26-E8F641166DFB.jpeg

Czy rzeczywiście NRD-owskie wagony były złomem? Ja wiem od rewidenta wagonów z byłem NRD, ze nasze wagony a w szczególności Gagsy były totalnym złomem i przymykali na nie oko, bo musieli by je każdorazowo wyłączać ze składu. Tylko dlaczego NRD-owskie 243 od razu pojawiły się na zachodzie? Bo się okazało że były lepsze od DB-wskich.

piottrw

Aktywny użytkownik
Mowa o lokomotywie, a tu mamy wagon towarowy. Przejęli bo akurat ta maszyna była dość młoda i na DB się sprawdzała. A lepsza to nie wiem, na pewno nowsza o podobnych własnościach trakcyjnych jak stare już wtedy 110 i pochodne 111, 112, itd.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
przekazali trochę złomu DB bo i tak był lepszy niż złom DR
Po co takie pogardliwe stwierdzenia? Nie jestem fanem NRD, ale pewne rzeczy, zwłaszcza techniczne, mieli naprawdę niezłe. A co do lokomotyw serii 243, to miały nowocześniejsze rozwiązania i lepsze własności trakcyjne, niż stare 110 DB i ich pochodne, nie tylko wiek się liczył. DB w tym czasie nie miała nowoczesnej porównywalnej konstrukcji i dlatego produkcja BR 243 już jako nowej 112 była kontynuowana nawet po zjednoczeniu.

Jacek765

Znany użytkownik
Wracając do modelu wagonu Gbs to rzeczywiście jest to model wagonu budowanego dla DB w latach 60 tych oznaczonego później jako Gbs254. W roku 1986 tym DR odkupił jakąś liczbę tych wagonów od DB i nadano im oznaczenie Gbs(1518). Niewielką ich liczbę przejął DB-AG.
Poniżej opis z książki. Temat wagonów DR jest zawarty w ostatnim zdaniu.
20181223_124041-1.jpg

Swoją drogą to miniatury wagonów serii Gbs254 i bardzo podobne lecz bez podciagu Gbs252 od ponad 30 lat produkuje Roco.

A co do wagonów z drugiej ręki to w podobny sposób PKP zakupily 500 wagonów Gbs od OBB. I też nikt na te wagony nie mówił złom.

Tigrek

Aktywny użytkownik
Podobno jest już dostępna Roco 73893 - Lokomotywa spalinowa BR 118 DR, ep.IV, DCC z dźwiękiem Henninga. W shop.dcc24 są nawet na stanie niby 3 szt... tylko dlaczego nigdzie nie ma zdjęć modelu? Tylko te rocowskie wizualizacje...

Remaj12

Moderator Forum Tabor i Imprezy
Zespół forum
T M M
Zaś w Roco oba modele w wersji na prąd stały się wyprzedały! Pozostała dostępna jedynie wersja "trójszynowa":

roco_73892_niedostepnosc.png roco_73893_niedostepnosc.png roco_79893_dostepnosc.png

Ciekawe czy producent wznowi model, a jeśli tak to kiedy? Inną kwestią w przypadku wznowienia byłaby ewentualna zmiana numeru inwentarzowego. Pożyjemy, zobaczymy. W 6. tygodniu bieżącego roku powinien pojawić się analogowy model w malowaniu i oznakowaniu z III epoki. Dwa tygodnie później mają być dostępne również wersje cyfrowe z dźwiękiem.

Remaj12

Moderator Forum Tabor i Imprezy
Zespół forum
T M M
Ja już dawno zamówiłem swoją 118, czekam na nią. Czułem, że szybko sie wyprzeda, widziałem zdjęcia modelu. Piękny
Czekam zatem na ocenę oraz wnioski po otrzymaniu modelu, testach i oględzinach "na żywo". Ja jeszcze nie zamówiłem - zastanawiam się, czy jeszcze nie żałuję czy już powinienem, że jeszcze nie zamówiłem ;) ...

Ropu

Aktywny użytkownik
...i proszę o ocenę techniki pomalowania lokomotywy. Roco stosuje malowanie cyfrowe już nawet do dużych jednokolorowych powierzchni i wygląda to średnio. Tutaj pewnie padło na kremowy pas i ciekawy jestem, czy również pas górny z dachem.
Co do wyprzedania to spokojnie - wyprzedana w Roco, ale w każdym praktycznie sklepie są jeszcze i jakiś czas napewno będą.
Dwa zdjęcia za modellbahnunion.com
55234373-482C-4D28-AA73-505D496E1A72.jpeg 7CB16E2B-755A-4193-8BB6-F916715ADC5B.jpeg

Ostatnio edytowane:

Ropu

Aktywny użytkownik
Jeszcze nie wiadomo, czy ci którzy krytykują to spece.
Czytałem ich wywody - jeden bardzo zadowolony, drugi bardzo niezadowolony :) a post niezadowolonego sformułowany tak zgrabnie i obficie, jakby przygotowany i pisała go konkurencja, a nie spontanicznie jakiś użytkownik tego forum.
Ale nie wiem, pewności nie mam, takie wolne spostrzeżenia.