• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele kolei naszych południowych sąsiadów (ČD/ČSD/ŽSR/ZSSK)

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#41
Roco robi lokomotywy czeskie w skali HO, całkiem udane modele. Np.: CD Rh 754 Diesel Locomotive VI (DCC-Sound) i wygląda tak:



Następnie jest CD T781 Diesel Locomotive IV (DCC-Sound) i wygląda tak:



CD T478 3187 Diesel Locomotive IV:


CSD Rh752 014-1 Sumperk Diesel Locomotive IV:


CSD T478.1 Diesel Locomotive IV:



Nie wiem jak to w kraju ale u mnie bez DCC-Sound lokomotywa kosztuje ok 150 GBP z wersją DCC-Sound 210 GBP
 
D

Docteur

Gość
#44
Model jest wykonany naprawdę porządnie, widać że formy są nowe i jeszcze nie zjechane ;) Projektant pomyślał, a fabryka posłuchała i model fabrycznie ma miejsce na dekoder, a komora rezonansowa pod głośnik jest umieszczona pod siatkami wentylatorów, które oczywiście mają otwory, więc po zainstalowaniu ZIMO od Artol-a będzie full wypas :D.
A co do porównania z Brejlovcem to powiem szczerze, że miałem ciężki wybór w sklepie - w gablocie stały rzędem jedne i drugie. A portfel płakał...
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#45
Trochę klasyki.
Ten model pamięta chyba każdy, kto tylko interesował się kolejkami od dziecka.
Czechosłowacki (obecnie Słowacki) model lokomotywy typu ES499.0 serii 55E1 wyprodukowany przez firmę PIKO.
Wypuszczony był w trzech malowaniach ČSD (niebieska i czerwona oraz zielona jako E499) oraz kilku innych przemalowywankach, m.in. [DB] City Bahn w zestawie z czerwonymi wagonami pasażerskimi.

Poniżej przedstawiam niebieski egzemplarz.
Nie jest w stanie idealnym, ale zamierzam uzupełnić wszelkie braki oraz uszkodzenia.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg
Więcej zdjęć...
 
D

Docteur

Gość
#47
Seria 151 z "Polonią" lub "Sobieskim" - niemożliwe, 350 - chyba tylko z "Polonią" w czasie, kiedy kursowała do Budapesztu. Jedyne, co wchodzi w grę to 151 z "Prahą".
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#48
Taką kombinację właśnie miałem na myśli. Ewentualnie 151 z "Silesią", 350 z "Batorym" lub "Szopenem". Możliwości jest sporo a jeszcze więcej biorąc pod uwagę np. EC "Hungaria", "Vindobona" oraz inne, które da się sklecić z powszechnie dostępnych modeli.

P.S.
350 z Polonią i Sobieskim na trasie Petrovice-Breclav jak najbardziej realne, wymiennie z serią 362.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
#49
ffox, i tak jest w stanie lepszym, niż te które widuję na znanym portalu aukcyjnym. Strasznie ciężko o ten model w zadbanym stanie.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#51
Trochę klasyki cz.2.
Model prototypowej lokomotywy ES499 w kolorach czerwonych.
Również ma trochę braków, ale model w tym kolorze jest bardzo trudno dostępny tym bardziej w dobrym stanie wizualnym.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#52
Co dziwne, to wszystkie informacje jakie pozyskałem z sieci, wskazują że lokomotywa 0001 z fabryki wyszła właśnie w czerwonym kolorze.
Natomiast zdjęcia jakie posiadam (oryginału) z 1974 r., wskazują że lokomotywa była niebiesko-biała.

350001b.jpg 350001l.jpg 350001m.jpg 350001w.jpg 350001x.jpg

Oraz archiwalne zdjęcie lokomotywy ES499 0010, która została skasowana po wypadku w 1977.

350010a.jpg 012813e835edfe16411c39e7ca54dc9f.jpg

Wszystkie zdjęcia (oprócz ostatniego) pochodzą ze strony http://www.prototypy.cz/
 
D

Docteur

Gość
#53
Taką kombinację właśnie miałem na myśli. Ewentualnie 151 z "Silesią", 350 z "Batorym" lub "Szopenem". Możliwości jest sporo a jeszcze więcej biorąc pod uwagę np. EC "Hungaria", "Vindobona" oraz inne, które da się sklecić z powszechnie dostępnych modeli.

P.S.
350 z Polonią i Sobieskim na trasie Petrovice-Breclav jak najbardziej realne, wymiennie z serią 362.
Seria 151 z "Silesią", "Prahą" czy starym "Comeniusem" (Kraków-Praga) - OK. Co do serii 350 to pojawienie się tych lokomotyw na trasie Petrovice u Karviné - Břeclav było i jest praktycznie niemożliwe, maszyny te bowiem od samego początku były przydzielone do lokomotywowni w Bratysławie i przeznaczone do obsługi "flagowych" pociągów na trasie Štúrovo-Bratislava-Praha. Później trasa ta została wydłużona z jednej strony do Budapesztu, a z drugiej do Děčína. Po rozpadzie Czechosłowacji wszystkie 350-tki zostały na Słowacji w posiadaniu ŽSR (a obecnie ZSSK) z przydziałem RD Bratislava i nadal jeżdżą z pociągami IC na trasie Koszyce-Bratysława oraz EC na trasie Budapeszt-Bratysława-Praga.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#56
Mimo tego, że seria 350 została przydzielona do Bratysławy obsługiwała ona pociągi, które ze Słowacją miały niewiele wspólnego jak np. EC Vindobona na odcinku z Brzecławia do Pragi oraz polskie EC na kolei północnej Cesarza Ferdynanda a to dlatego, że Czeskie Drahy do czasu wprowadzenia serii 380 nie dysponowały maszynami na 160km/h 3kVDC/25kV AC.
 

Podobne wątki