• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele kolei naszych południowych sąsiadów (ČD/ČSD/ŽSR/ZSSK)

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
212 33 1
Ciekawe czy będą gdzieś w centrum kraju jeździły???
Warszawa to centrum? Jeśli tak już jeżdżą.
Umieszczam zdjęcia pewnego składu stojącego na stacji Wrocław Główny. Na forum często porusza się sprawę modeli, ale model to model i ma być pomniejszonym oryginałem.
Jak widać skład zadowoli nie tylko miłośników Polskich konstrukcji.
Rozkład jazdy:
Zobacz załącznik 191288

Początek pociągu lokomotywa od sąsiadów z południa:
Zobacz załącznik 191289
 
D

Docteur

Gość
@WrocT: Przeczytaj ze zrozumieniem wątek, pytanie Daniela dotyczyło lokomotyw serii 754, a nie 163. Tych ostatnich w Warszawie i okolicach jeździło i wciąż jeździ kilka ładnych sztuk od roku bodaj 2007 lub 2008.
Poza tym głównym tematem wpisów są modele, a nie pojazdy w skali 1:1, więc Twój wpis jest tu trochę "od czapy".
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
212 33 1
@WrocT: Przeczytaj ze zrozumieniem wątek, pytanie Daniela dotyczyło lokomotyw serii 754, a nie 163. Tych ostatnich w Warszawie i okolicach jeździło i wciąż jeździ kilka ładnych sztuk od roku bodaj 2007 lub 2008.
Poza tym głównym tematem wpisów są modele, a nie pojazdy w skali 1:1, więc Twój wpis jest tu trochę "od czapy".
Zmylił mnie nagłówek, przepraszam. A tez były zdjęcia z skali 1:1.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Ostatnio skończyłem przerabiać model wagonu krytego Czeskiej Poczty.
Na pierwszy rzut oka model nie wiele różni się od oryginału, ale po dokładniejszej analizie tematu dochodzimy do wniosku, że łatwiej byłoby zbudować tego typu wagon od podstaw niż przerabiać model Roco ;)
Problem z tym wagonem jest poprostu taki że nie jest to model wagonu Cechosłowackiego/Czeskiego tylko Niemieckiego DB Gbs254 który Roco wypuściło ileśtam lat wcześniej i tylko pewne podobieństwo spowodowało że wykonano kilka wersji w oznaczeniach naszych południowych sąsiadów
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
879 1 0
Problem z tym wagonem jest poprostu taki że nie jest to model wagonu Cechosłowackiego/Czeskiego tylko Niemieckiego DB Gbs254 który Roco wypuściło ileśtam lat wcześniej i tylko pewne podobieństwo spowodowało że wykonano kilka wersji w oznaczeniach naszych południowych sąsiadów
Myślałem, że to oczywiste i nie trzeba tego pisać ;) Przecież większość modeli nie jest zgodna z oryginałem w 100%. Ale ja np. wolę mieć model zbliżony do oryginału niż go wogóle nie mieć ;)
 

DBahn

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Ostatnio przeglądając filmy ma TY pociągu Silesia z lat 2009-2010 zauważyłem w składzie wagon CD sypialny WLABmee. Z Krakowa do Bohuminu czy nawet do Pragi nie jest daleko wiec się zastanawiam skąd ten wagon. Czy może jest później podłączany do pociągu na dłuższej relacji?
 

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
Ja również zacząłem zbierać tabor naszych sąsiadów ze względu na FREMO, tylko z nastawieniem na wagony towarowe. Na początku wpadł mi w ręce dość specyficzny wagon, ale wydaje mi się, że ciekawy.
Model wagonu do przewozu słodu zarządu CSD. Firma Roco wypuściła 2 modele tego typu w malowaniu z III ep. Niestety po przeszukaniu zasobów internetu znalazłem zdjęcie wagonu, na którym widać, ze pierwowzór był innej konstrukcji, a Roco uprościła sobie sprawę korzystając z gotowej bazy młodszego modelu Tgpps, nanosząc tylko oznaczenia modelu Stz. Nie mniej jednak sam modele mi się podobają i nawet w tej odmiennej formie zostaną u mnie (drugi będzie na dniach).

DSC_1242.jpg DSC_1244.jpg Tgpps_RBL.JPG Stz_212.jpg
 

Podobne wątki