• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Kartonowe

gawlo

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Chciał bym robić swoje modele kartonowe nie wiem jak sie za to zabrać i nie wiem co mi będzie potrzebne.
Da mi ktoś jakieś rady
Od czego zacząć
I jak sie za to wziąść
Pozdrawiam Gawlo
 

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#2
Skalpel, wikol, super glue, farby do retuszu i jedziesz z koksem :grin:
Proponuję poczytać inne tematy w dziale TABOR i luknąć na zdjęcia, napewno coś znajdziesz
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
gawlo napisał(a):
A wiecie może gdzie można kupić wózki do wagonów?
Albo czy ktoś nie ma na sprzedaż?
Pozdrawiam Gawlo
Fabryczne, można kupić jako części zapasowe... zależy do czego ci potrzeba i jakiej firmy...
ale modele kartonowe obędą się bez takich wynalazków, i dobrze wyglądają z wyciętymi laserowo kołami z kartonu :idea:
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
aqws9 napisał(a):
Fabryczne, można kupić jako części zapasowe... zależy do czego ci potrzeba i jakiej firmy...
ale modele kartonowe obędą się bez takich wynalazków, i dobrze wyglądają z wyciętymi laserowo kołami z kartonu :idea:
koła papierowe to sie nadają tylko na bocznice, a modele kartonowe nie muszą być z góry na nią skazane :!:
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
pepej napisał(a):
koła papierowe to sie nadają tylko na bocznice, a modele kartonowe nie muszą być z góry na nią skazane :!:
No jasne, że nie zwłaszcza lokomotywy, których to plastykowych nikt nie produkuje... ale wagony to już niekoniecznie...
 

Precyzyjny

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#11
Gawlo nie określasz, czy to mają być modele kartonowe poruszające się po torach, czy też stojące wystawowe. Ja robię te drugie, a zaczynałem od czasopisma "Miś", potem od prostych "Małych Modelarzy" i też na początku nie wiedziałem co i jak, a teraz nawet coś mi się uda ładnie skleić. Sam też kreśliłem z kartonu różne proste modele. Najpierw naucz się sklejać mało skomplikowane modele, później trochę trudniejsze i dopiero potem zabierz się za projektowanie własnych modeli.
Tutaj masz poradnik modelarza kartonowego - artykul Jana Kołodzieja (Kierownika)
http://www.kartonwork.pl/forum/abc/doc/abc.pdf , a tutaj potrzebne narzędzia : http://www.kartonwork.pl/forum/kb.php?mode=article&k=4
I już za 5, może 10 lat dojdziesz do wprawy i będziesz robił piękne modele (jak będziesz zdolny - ja nie byłem i uczyłem się lat 30)
 
Reakcje
0 0 0
#13
Gawlo, napisałem tutaj:
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic.php?t=1237&start=15
co jest najlepsze. Swoją drogą, jak już Precyzyjny napisał, nie określasz, czego tak naprawdę chcesz. Czy modelu wystawowego, czy też modelu na makietę.
Jeśli chcesz na makietę - kup coś z Zetki, ale raczej spalinowóz/elektrowóz niż parowóz.
Jeśli chcesz model wystawowy - pozostają jedynie modele wąskotorowe.
Możesz zamówić przez stronę
Modelika, GPMu albo Paper Hobby
Albo zobaczyć, czy nie mają w sklepie modelarskim.
 
Reakcje
0 0 0
#15
Sebastian napisał(a):
piotrekjjj napisał(a):
Jeśli chcesz model wystawowy - pozostają jedynie modele wąskotorowe.
Niby dlaczego tylko wąskotorowe?
Gawlo pisał, że potrzebuje model na początek - a na początku nie sklei przecież Ty2 czy Pt47. Na początek lepsze są modele prostsze i mniejsze - takie jak wąskotorówki. Potem, gdy będzie się czuł na tyle pewnie, nic przecież nie stoi na przeszkodzie?
Modele wąskotorowe mają jeszcze jedną zaletę - są tańsze niż normalnotorowe - mniejsza strata w przypadku niepowodzenia.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#17
Rozumiem, że masz te które można znaleźć w internecie, czyli nielegalne kopie modeli dostępnych w sprzedaży?
Rozprowadzanie tego chyba niezbyt by się spodobało wydawcom, nie sądzisz? Głupio robisz, że się z tym tak reklamujesz. Jak już masz, to zachowaj dla siebie.
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Każdy patrzy na siebie ;) nie czerpie z tego korzyści wiec wybacz nie nazwał bym tego reklamą. A ty?? nie masz na kompie programów, muzyki, filmów czy czego kol wiek jak to ładnie określiłeś "nielegalnie" ściągnięte??
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2
Tabor 1
Tabor 22
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki