• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele jednostek serii EN57 w barwach PKP, PR, SKMT, KM

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
#1
Witam

W moim modelu Milosa, użyto aerograf, farby olejne Revell i Humbrol oraz dobrej jakości taśmy maskujące oraz pantografy PKP AKP-4E. Trwają intensywne prace nad oświetleniem i wykończeniem modelu. Na razie 2 wersje - klasyczna żółto-niebieska i bordowo-grafitowa. W przygotowaniu SKM Trójmiasto i Koleje Mazowieckie.

Pozdrawiam
 

Załączniki

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
#4
W przygotowaniu SKM Trójmiasto i Koleje Mazowieckie.
Jakie numery? W grę wchodzą 038, 935 bądź 1000 (kiedyś także 203 i 204), są to jedyne ryflowane jednostki jakie jeżdżą w KM (z tymi dwiema ostatnimi mam styczność prawie na co dzień). Chyba, że kolega zamierza wyfrezować ryflowanie i zrobić ezt z gładkimi burtami.
 
OP
OP
S

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
#5
myślałem o nr 038 , chyba najstarszym obecnie czynnym zespołem trakcyjnym w Polsce / ale mogę się mylić /
oczywiście z ryflami..
ps. na koniec czerwca powinien zejść z taśmy montażowej .. ;) .. do wykończenia i testów jezdnych..

pozdrawiam
 
OP
OP
S

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
#6

Załączniki

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
#8
oczywiście , jak tylko skończę .. prześlę parę fotek i krótki opis .. :)

pozdrawiam
Andrzeju tyle pracy włożyłeś w te modele i za to duży plus, wózki tenschodo by we wnętrzu silnik nie przeszkadzał siedzeniom, zamówiłeś płytki do oświetlenia, ładne nasze pantografy, a cały efekt zepsułeś tymi super oczkami od pikowskich siódemek. A mogło być tak pięknie.:confused:
 
OP
OP
S

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
#9
Andrzeju tyle pracy włożyłeś w te modele i za to duży plus, wózki tenschodo by we wnętrzu silnik nie przeszkadzał siedzeniom, zamówiłeś płytki do oświetlenia, ładne nasze pantografy, a cały efekt zepsułeś tymi super oczkami od pikowskich siódemek. A mogło być tak pięknie.:confused:
Mirku to model testowy , oczka są włożone tylko na czas jazd próbnych ..;) będą założone PKP
DZIĘKI .
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#10
klasyczna żółto-niebieska
Taka całkiem klasyczna powinna mieć drzwi dwukolorowe (góra kremowa, dół granatowy) i nie mieć górnego reflektora. Te dwa elementy w zespołach z pierwszych serii wprowadzono dopiero później, w ramach napraw. Ale ogólnie modele super, sam bym taką klasyczną chciał mieć. Fajnie byłoby, gdyby zdjęcia nie były takie jakby przez mgłę.
 
OP
OP
S

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
#12
koledzy które malowanie najładniejsze Waszym zdaniem / oczywiście z tych 3 / ?
dodałem SKM Gdańsk ..
ps. 4 malowanie za 3 tygodnie .. Kol. Mazow.. / ciekawy jestem jak wyjdzie .. i jak się będzie prezentować z tymi trzema malowaniami .. /

modele jeszcze nie skończone / do nałożenia kalki ,wstawienie szyb i pozostałe akcesoria .. /
 

Załączniki

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#13
koledzy które malowanie najładniejsze Waszym zdaniem / oczywiście z tych 3 / ?
dodałem SKM Gdańsk ..
ps. 4 malowanie za 3 tygodnie .. Kol. Mazow.. / ciekawy jestem jak wyjdzie .. i jak się będzie prezentować z tymi trzema malowaniami .. /

modele jeszcze nie skończone / do nałożenia kalki ,wstawienie szyb i pozostałe akcesoria .. /
Oczywiście te tradycyjne;), te czerwono szare takie za bardzo niemieckie i zimne. SKM trochę dziwne, było by lepsze gdyby nie te "korporacyjne" białe pasy.
 
OP
OP
S

SAXON0518

Aktywny użytkownik
Reakcje
294 6 3
#20
tak jest , reflektory od EU07 Piko ale to tylko testy .. wykorzystam te co mam a resztę dam inne ..
ps. zestawy wymagają trochę czasu , szlifowanie , składanie , przygotowanie i malowanie , kalki , detale no i oświetlenie z napędem , łączenie składu , pantografy , szyby / to jest dopiero jazda … /
generalnie 3-4 tygodnie minimum no chyba , że ktoś tylko składa modele od rana do wieczora ..;) to pójdzie dużo szybciej ..

pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki