• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele (HO) KSW, ET/EB54 i Tatr

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#1
Postanowiłem podzielić się swoją działalnością w temacie tramwajów w skali HO, na początek coś z warsztatu ;-)

Pudło wagonu KSW, produkcji Lilliputa, po malutkiej przeróbce polegającej na zaślepieniu jednego okna i przemalowaniu na pomarańczowo.
modele_KSWtech_20150304.jpg
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#4
Jecze parę fot tabor technicznego - model KSW z lorką zbudowaną na podwoziu Tatry B6A2
KSW_9014.JPG
KSW_9001.JPG
Model KSW w wersji z otwartymi drzwiami (prod. Lilliput) oraz lorka zbudowana na bazie Lowy EB54
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#5
Kolejne modele - ET54 "Lowa" w malowaniu kremowym, oraz dwa wozy techniczne, znany już KSW i obok ET54 "Lowa"
ET54_1802.JPG
ET54_9004.JPG
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#6
Model wagonu M8S z Essen produkcji firmy Rivarossi/Lima. Trochę dali ciała, bo pierwowzór jest wąskotorowy, a model normalnotorowy, ale że te modele są trudno dostępne dość, to nie ma co narzekać ;-)
N8C 1007.JPG
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#8
Wiem o tym, ale ten akurat konkretny wagon wylądował w Aradzie. Poza tym akurat krakowskie tramwaje mnie jakby mniej interesują w sensie modelarskim.
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#9
Krakowski Bombardier - model firmy Halling. Kraków ma fajnie, są aż trzy wersje krakowskich Bombardierów, wszystkie z małoseryjnej produkcji.
NGT6Kr.JPG
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#12
Mam wszystkie wersje tych modeli krakowskich. Ale tylko pierwszą wersję miałem bez napędu, bo chyba nigdy nie wyszła z silnikiem. Tak w ogóle, to chyba był to model reklamowy i być może tylko jakaś niewielka ich ilość trafiła do sprzedaży zwykłej.
Nie raz myślałem o tym, by wyposażyć ten model w napęd, zresztą wciąż miałem w głowie tekst z jednego ze sklepów, że można go dokupić u producenta. Po latach, całkiem zresztą niedawno, wreszcie spróbowałem to zrobić. Z korespondencji z producentem wynikało, że mają napęd, a dokładnie to całe kompletne podwozie z napędem do tych modeli. Oczywiście, tak jak w przypadku modeli tej firmy, cena za podwozie z napędem mała nie była. Mam, zamieniłem z oryginalnym i teraz dzięki temu mam wszystkie wersje samojeżdżące. :)

Przy całej operacji zakupu był tylko jeden zgrzyt - najpierw przysłali mi podwozie od tej najnowszej wersji. Kazali odesłać, zaś w paczce z prawidłowym napędem były także pieniądze za przesyłkę zwrotną.
 

saabal

Użytkownik
Reakcje
5 5 1
#13
Najmniej raz więcej od statycznego :) zapraszam na PW w sprawie modeli tramwajów. Ewentualnie możemy fotki wkleić w tym temacie lub nowym. Pzdr
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tramwaje i metro 12
Tramwaje i metro 54
Tramwaje i metro 11

Podobne wątki