• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Modele ffox

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
ET21-658
Przeróbka modelu MTB.
Brakuje jeszcze poręczy oraz tabliczek czołowych.
Tabliczki niestety do wytrawienia, nad poręczami będę musiał popracować w dłuższej wolnej chwili.
ET21-658 2.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Super to wygląda. Potwierdza to moje ogólne wrażenie, że model MTB nie jest taki zły. Oczywiście, można mieć zastrzeżenia do poszczególnych detali, ale ogólne wrażenie jest dobre. Jedyną wątpliwością, jaką mam, jest zgodność wymiarów, ale tego nie mogę zweryfikować na podstawie zdjęć. Wszelkie dywagacje, że to jest jest za szerokie, a tamto za krótkie, bez zmierzenia i przeliczenia konkretnych wielkości, nie mają najmniejszego sensu. Na zdjęciach proporcje wydają się z grubsza OK.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Oczywiście, można mieć zastrzeżenia do poszczególnych detali
Model będzie cały czas w trakcie poprawiania niedoróbek, więc spostrzeżenia i uwagi mile widziane.
Postaram się najbardziej jak mogę zniwelować różnicę względem prawdziwej lokomotywy.
Jedyną wątpliwością, jaką mam, jest zgodność wymiarów
Zacytuję wpis z wątku ET21:
Zmierzyłem model dokładnie suwmiarką i wymiary przedstawiają się następująco:
Długość: 193,2 mm
Szerokość: 34,6 mm
Wysokość od główki szyny do dachu: 53,5 mm
Wysokość od główki szyny do odbieraka prądu: 56,5 mm
Wygląda na to, że wszystkie wymiary wydają się prawidłowe.
Jedynie z czym sobie nie poradzę, to zgarniacze. Są fatalne i gdy tylko będą dostępne części od Piko, wymienię je.
^^ To jak z makijażem. Dobrze wykonany ukryje wszystkie mankamenty.
Lokomotywa MTB fabrycznie jest uboga w detale, natomiast da się z niej coś wycisnąć :)
Piękny model :love: Widać to, że można MTB przemienić w cudeńko :cool:
Jeśli premiera PIKO się przesunie, chyba przerobię jeszcze jedną ET21 od MTB.
"Nie taki Diabeł straszny, jak go malują" :)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
Mateusz mam takie pytanie odnośnie firanek w oknach. Czy to wydruk na papierze ? Pytam ponieważ fajnie udało się Tobie zrobić na nich falbankę.
Wygląda to tak jak by wzór został wydrukowany na tkaninie . Ten szczegół w modelu niczym nie odbiega oryginałowi :eek: (y)(y)
Możesz zdradzić jak uzyskałeś taki efekt ? ;)
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Mateusz mam takie pytanie odnośnie firanek w oknach. Czy to wydruk na papierze ?
Jest to wydruk na papierze fotograficznym w jakości fotograficznej.
Po wydrukowaniu, maluję całość lakierem bezbarwnym matowym.
Po wyschnięciu odcinam pasek na odpowiednią wysokość, następnie odrywam nadrukowaną warstwę od reszty papieru.
Zginam na pół i sklejam ze sobą tak, aby wydruk był po obu stronach.
Odcinam odpowiedni kawałek, krawędzie (białe), maluję na beżowy kolor.
Lekko zwilżam papier i nadaję odpowiedni kształt (na zdjęciu powyżej).
Wszystko brzmi skomplikowanie, ale w rzeczywistości proces nie jest trudny.

Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę, że ze względu na niski numer modelu (EU07-043), musiałem dokonać przeróbki okien w prawych drzwiach:
Drzwi.jpeg
Myślałem, że jedynie zaokrąglone w modelu krawędzie trzeba poucinać do ostrych kantów.
Niestety, te okna są węższe niż oryginalne zaokrąglone i zabawa z dopasowaniem odpowiedniej szerokości trwała prawie cały dzień.
Efekt jest taki jak widać, ale nie wiem czy to gra warta świeczki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki