• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Modele ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#1
Nadszedł czas na założenie własnego wątku.

Na początek EP07-187 (Piko 96361) po patynie, wymianie reflektorów oraz trąbek.
Odnośnie patynowania dopiero raczkuję obserwując prace innych kolegów, więc uwagi mile widziane.
Patyna wykonana wyłącznie z pigmentów. Na koniec zabezpieczona lakierem bezbarwnym.

EP07-187 01.jpg

EP07-187 07.jpg EP07-187 08.jpg EP07-187 04.jpg EP07-187 09.jpg

Dodatkowo umieszczone zasłony.
Mało rzucające się w oczy, ale myślę, że dodają jakiegoś "smaczku".
EP07-187 06.jpg EP07-187 10.jpg
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#3
Nie przepadam za ubrudzonym taborem, rzecz gustu, ale w tym modelu najbardziej podobają mi się te zasłonki w kabinie które były stosowane w wagonach osobowych.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#4
Mateusz, jakiego lakieru używasz? Pytam gdyż sam bawię się w pigmenty i czym bym nie psiknal to zostają mniejsze lub większe kropki. Toy też tak masz?
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#5
Dzięki :)
Nie przepadam za ubrudzonym taborem, rzecz gustu, ale w tym modelu najbardziej podobają mi się te zasłonki w kabinie które były stosowane w wagonach osobowych.
Te zasłonki to raczej moja bujna wyobraźnia, bo faktycznie kiedy w wagonach były standardem, to w lokomotywach nie widziałem żeby się zdarzały. Przynajmniej nie takie.
Mateusz, jakiego lakieru używasz? Pytam gdyż sam bawię się w pigmenty i czym bym nie psiknal to zostają mniejsze lub większe kropki. Toy też tak masz?
Pytasz o bezbarwny? Używam dokładnie tego:
https://www.castorama.pl/produkty/w...alie/aerozole/emalia-bezbarwny-mat-400ml.html
Jest najlepszy ze wszystkich z jakimi miałem do czynienia.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#6
Wygląda bardzo fajnie(y) Brawo ffox !
Choć mnie osobiscie dość razi ten fragment dachu nad kabinami, gdzie "rdzawe" ślady wygladają jak "dwudniowy zarost", mam na mysli to, że są one "wypukłe" jak malutkie kolce i rzuca mi się to w oczy. Szkoda, że nie ma już na forum mistrza w tej dziedzinie patynowania czyli Telewizora11 bo pewnie by podpowiedział co należy zrobić aby tego niepożądanego efektu "jeża" uniknąć lub jak się go pozbyć.


Mowa o tym fragmencie i "jeżu" na dachu:
jez.JPG



Pozdrawiam
Maverick
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#9
Zasłonki w elektrowozie są genialne, jak zauważył Kol. Jan. Co do przybrudzenia, wolę lekką patynę, choć wiem, że aparat wyostrza naniesione dodatki. Na żywo, model musi wyglądać bardzo dobrze. Ładna prezentacyjna dioramka Kol. ffoxa (chyba, że jest to moduł makiety). Myślę o podobnej na wąskim torze.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#10
Zasłonki w elektrowozie są genialne, jak zauważył Kol. Jan. Co do przybrudzenia, wolę lekką patynę, choć wiem, że aparat wyostrza naniesione dodatki. Na żywo, model musi wyglądać bardzo dobrze. Ładna prezentacyjna dioramka Kol. ffoxa. Myślę o podobnej na wąskim torze.
W zamyśle model miał choć trochę przypominać stan oryginału:
0c481fc765dd430c45680dca133d3fc5.jpg ep07-187r.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#16
Patyna wykonana wyłącznie z pigmentów. Na koniec zabezpieczona lakierem bezbarwnym.
O lakierze napisałeś, a mógłbys zdradzić jakich konkretnie pigmentów używasz? O techniki wykonania nie pytam. Wyłącznie interesuje mnie konkretny produkt którego użyłeś. Efekt super.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#17
Wygląda bardzo fajnie(y) Brawo ffox !
Choć mnie osobiscie dość razi ten fragment dachu nad kabinami, gdzie "rdzawe" ślady wygladają jak "dwudniowy zarost", mam na mysli to, że są one "wypukłe" jak malutkie kolce i rzuca mi się to w oczy. Szkoda, że nie ma już na forum mistrza w tej dziedzinie patynowania czyli Telewizora11 bo pewnie by podpowiedział co należy zrobić aby tego niepożądanego efektu "jeża" uniknąć lub jak się go pozbyć.


Mowa o tym fragmencie i "jeżu" na dachu:
Zobacz załącznik 608074


Pozdrawiam
Maverick

Nie trzeba nic robić, efekt jest ok, takie paprochy tez się zdarzają.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki