• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele ffox

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Dzięki :) ze względu na brak doświadczenia, staram się robić bardzo powoli...
Ale do Twojej patyny to niestety jeszcze lata świetlne.
O lakierze napisałeś, a mógłbys zdradzić jakich konkretnie pigmentów używasz? O techniki wykonania nie pytam. Wyłącznie interesuje mnie konkretny produkt którego użyłeś. Efekt super.
Jeśli chodzi o EP07-187, to dach będę musiał poprawić.
Po porównaniu dachów z ET22 stwierdziłem, że dach EP07 wygląda słabo...
Pigmenty jakich użyłem to głównie MIG 3006 i 3007.
Natomiast dach ET22 był całkowicie malowany.

Astro

Znany użytkownik
Ale do Twojej patyny to niestety jeszcze lata świetlne.
oh, oh... nie pleć, robisz naprawdę super waloryzacje, nie bądź taki skromny. ;)
nie
Moje waloryzacje nie są gorsze.
nie
Właśnie dawno nic nie waloryzowałem.
:niepewny:
Dziś wieczorem na moim wątku!
tak czułem
Życie nie, ale bajka na wątku tak.
O zgrozo!
Polityką zapachniało

Laku

Użytkownik
Pigmenty jakich użyłem to głównie MIG 3006 i 3007.
W jaki sposób utrwalasz te pigmenty?
Ja próbowałem pigment fixera z pędzelka i niestety, wszystko wygląda ładnie gdy jest "przykurzone" ale po nałożeniu pedzlem fixera większość efektu się zmazuje.
Jak dam grubiej pigmentu to z kolei wychodzi raczej grube błoto niż przybrudzenie.

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Jeszcze dla porównania zdjęcie oryginału, na którym starałem się wzorować:
31 51 6637 444-9 Falns Cargo (small).jpg

W jaki sposób utrwalasz te pigmenty?
Ja próbowałem pigment fixera z pędzelka i niestety, wszystko wygląda ładnie gdy jest "przykurzone" ale po nałożeniu pedzlem fixera większość efektu się zmazuje.
Jak dam grubiej pigmentu to z kolei wychodzi raczej grube błoto niż przybrudzenie.
Pigment mieszam z utrwalaczem i dopiero potem nakładam na model. Nakładałem bardzo cieniutkie warstwy. Czekałem aż wyschnie, potem kolejną, itd.
Zaopatrz się w pędzel do pudru dla kobiet.
Ja kupiłem w Rossmannie.