• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Modele ciężarówek kubamich1

kubamich1

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Witam na forum, będę pokazywał tu wybrane modele samochodów ciężarowych z mojej kolekcji. Nie będą to napewno fabryczne "golasy" tylko modele po większej lub mniejszej mojej ingerencji. Na początek STEYR 1491 Transbud:

 
M

Maverick

Gość
#2
Witaj Kuba!
Cieszę się, że i Ty dołączyłeś do nas i tego forum:) a co do modeli to STEYR zrobiony rewelacyjnie nie mówiąc już o scenerii, na której go pokazałeś(y).
Pytanie mam jedno czy zabudowę do tego STEYRa wykonałeś sam?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.939 386 20
#4
Steyr wyszedł Ci świetnie, ale tam w tle jakiegoś Jelonka widzę. Trochę te koguty dachowe nie pasują, ale wygląd fajny. A scenka zimowa wygląda bardzo uroczo, szczególnie teraz, gdy gorąco z nieba leci...:podstepny:
 

kubass2

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#6
STEYR 1491 Transbud pierwsza klasa. Model perfekcyjny jest na co popatrzeć. Tez już gdzieś widziałem takiego. Chyba u Irokeza :)
 
OP
OP
kubamich1

kubamich1

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#10
Kolejna porcja fotek:



Tutaj jeden z trucków w realu:




Tutaj jeszce jako nówka sztuka:

Mercedes Actros KBR:






Tak dla wyjaśnienia - są tomodele pojazdów wykorzystywanych podczas wojny w Iraku przez firmę KBR (Kellog, Brown & Root) będącą podwykonawcą US Army. firma zajmowała się logistyką i zaopatrzeniem baz amerykańskich i koalicyjnych. Transportowała paliwo, żywność , sprzęt i wszystko co było potrzebne do funkcjonowania tych baz. Trochę fotek:
http://www.facebook.com/photo_search.php?oid=4026752677&view=all






 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.939 386 20
#12
Pokazałeś tyle modeli na raz, że trudno się zdecydować, który ładniejszy, ale spróbuję.
Pierwsza Scania - bardzo ciekawy zestaw, rzadko widywany. Możesz podać co się tym wozi?
Z dawnych klimatów, to właściwie wszystkie modele mi się podobają, bo to okres PRL-u, a ja bardzo lubię transport tamtych lat.
Natomiast z Iracko-Kuwejckich, to opancerzone Volvo wygląda genialnie, no i MB Actros na swojej podstawce jest jak żywy.
Gratuluję pięknych modeli, Twoich pomysłów no i włożonej pracy.
 
OP
OP
kubamich1

kubamich1

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#13
W pojemnikach na naczepach Scani wozi się płynne gorące aluminium, przeważnie na krótkich dystansach z huty do odlewni.

Teraz kolejne moje konwersje:
DAF 3600 nie dokońca do mnie przemawiał w ostatnio pokazanej formie więc trafił na stół w celu dokonania kilku korekt. Oto jego obecna wersja - taka już mi się podoba:






A jak go kupiłem to brzydal był okropny.-
-Stralis II z niskim dachem, obecnie wygląda identycznie jak na fotce oryginału- 3 osiowy ciągnik:







Volvo F12 PLO:




Moja wizja Volva Haanpaa. Zderzak pomalowany został na czarno tak aby był bardziej standardowy. Odcięty został spojler pod zderzakiem.



 

maciek66

Znany użytkownik
Reakcje
635 4 0
#16
Oj trochę tego pokazałeś, jeden lepszy od drugiego, ale mi najbardziej przypadł do gustu czerwony Actros oraz Stralis z niską kabiną. Świetna robota :)
 
OP
OP
kubamich1

kubamich1

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#20
Tatra:




Cacuszko:










Mercedes Atego 2528 MPO:







,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 

Podobne wątki