• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele BR52 Gutzold'a

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
Witam,

orientuje się ktoś gdzie można znaleźć jakąś rozpiskę ze wszystkimi modelami parowozów serii BR52 jakie wypuścił do tej pory Gutzold? Chodzi mi głównie o numery katalogowe, zarząd kolei, epokę i rok wydania danego modelu i inne informacje.

Pozdrawiam
Kamil
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#2
Kamil szukając dla siebie modelu z tendrem sztywnoramowym udało mi się ustalić takie modele (oczywiście BR52)
Nr. kat 32 700 -malowanie DB
Nr. kat 31 200 -malowanie DR
Nr. kat 52 006 -malowanie DR
Nr. kat 32 100 -malowanie DR
Nr. kat 32 200 -malowanie OBB
dat wydania oczywiście nie znam.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#3
Gutzold już chyba nie istnieje jako firma? Kiedyś czytałem, że mają kiepskie rozwiązanie połączenia tendra z parowozem-plastik lubi się łamać. Mam BR52 kolei czeskich, piękne, małe ''ruskie'' drzwi dymnicy i białe bandaże!!! na kołach. Numer katalogowy Ci podam jak wrócę do domu.
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#4
Gutzold już chyba nie istnieje jako firma? Kiedyś czytałem, że mają kiepskie rozwiązanie połączenia tendra z parowozem-plastik lubi się łamać. Mam BR52 kolei czeskich, piękne, małe ''ruskie'' drzwi dymnicy i białe bandaże!!! na kołach. Numer katalogowy Ci podam jak wrócę do domu.
Ta firma istnieje. Mieli jakieś tam problemy, ale sobie poradzili.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#9
Dzięki Panowie za kilka informacji. Szkoda że nie ma gdzieś jakiejś rozpiski z datami wydania poszczególnych numerów katalogowych. Może po prostu wystarczy napisać do Gutzolda co za moment uczynię.
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.286 2 0
#10
Dzięki Panowie za kilka informacji. Szkoda że nie ma gdzieś jakiejś rozpiski z datami wydania poszczególnych numerów katalogowych. Może po prostu wystarczy napisać do Gutzolda co za moment uczynię.
Jest rozpiska. Polecam tę stronę:
http://www.modellbau-wiki.de/wiki/BR_52#Spur_H0
Można sobie ustawić sortowanie po producencie i wygodnie przejrzeć wszystkie wypusty Guetzolda (i nie tylko).
Osobiście mam model BR 52 #49500 z ubiegłorocznej edycji i uważam, że jest całkiem OK :)
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#12
czytałem, że mają kiepskie rozwiązanie połączenia tendra z parowozem-plastik lubi się łamać.
To jest prawda niestety.
Mam Gutzold-a 52100 i wielokrotnie miałem złamane połączenie tendra z parowozem. Jak sobie wreszcie poradziłem ze sprzęgiem od tendra to teraz urwał się ten od strony lokomotywy. Jak mi przejdzie :mad: to zobaczę co można z tym zrobić.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#13
Ta firma istnieje. Mieli jakieś tam problemy, ale sobie poradzili.
No właśnie. Nawet stronę mają aktywną: http://www.guetzold.de/
...a w aktualnej produkcji dwie pięćdziesiątkidwójki:


- Dampflokomotive 52 8079-7 DR (Epoche IV)
- Dampflokomotive mit Kohlenstaubtender 52 4900 (Epoche VI)


Gdyby tender wziąć z pierwszej, a resztę z drugiej to może by coś, co przypominało lokomotywy jeżdżące na PKP z tego wyszło :) - ino drogo.
 
Ostatnio edytowane:

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
889 6 2
#17
Słuchajcie, czy model BR52 o numerze katalogowym 49101 (według jednej ze stron podanych wyżej produkowany od 2008 roku) nie będzie miał żadnych problemów podczas jazdy po torach Tilliga 2,07mm?
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#19
Wysokość toru czy to 2,5mm czy nawet 2.01mm dla modeli -Gutzold-a nie ma znaczenia. Przy tak długim modelu najważniejsze są promienie łuku po których powinien się poruszać.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki