• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele AWM

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#1
Witam.Mam mały dylemat co do kupowania modeli AWM.Chciałbym żebyście wyrazili swoje opinie na temat modeli ciężarowych AWM. ;)
Pozdrawiam
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#4
Nie przesadzaj Marcinie z tymi wadami. Część modeli rzeczywiście ma wady - patrz Daf, ale jest sporo modeli wykonanych bardzo dobrze. Właściwie każdy z nas kupuje modele głównie dla malowania. Policz ile masz takich samych modeli ciężarówek tej samej marki różniących się jedynie malowaniem?
Ja uważam, że każdy producent robi modele lepsze i gorsze, jedne mają większe wady, a inne mniejsze.
Kolego @pacek23 , jak Ci się podobają malowania to kupuj. Ważne, żebyś Ty miał radość z posiadania. :)
 
OP
OP
pacek23

pacek23

Znany użytkownik
Reakcje
756 13 0
#5
Nie przesadzaj Marcinie z tymi wadami. Część modeli rzeczywiście ma wady - patrz Daf, ale jest sporo modeli wykonanych bardzo dobrze. Właściwie każdy z nas kupuje modele głównie dla malowania. Policz ile masz takich samych modeli ciężarówek tej samej marki różniących się jedynie malowaniem?
Ja uważam, że każdy producent robi modele lepsze i gorsze, jedne mają większe wady, a inne mniejsze.
Kolego @pacek23 , jak Ci się podobają malowania to kupuj. Ważne, żebyś Ty miał radość z posiadania. :)
Super.Dziękuje bardzo za doradzenie :) Pozdrawiam
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#6
Ja też mam awmy i nie narzekam, są lepsze i gorsze, czasami nawet lepsze od herpy
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
#7
AWM jaki jest każdy widzi . Malowania fajne , ale jakościowo bardzo średnio . Przed wyjęciem z pudełka warto mieć przy sobie klej żeby poprawić fabrykę , bo lubi się zgubić to i owo .
 

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#8
Moim zdaniem AWM jest dobrym wyborem przy zakupie takich ciężarówek jak Iveco, Renault, Mercedesy SK, Volvo FH i genialne FM pierwszej generacji i ewentualnie Many F2000. Reszta form mi nie podchodzi. :)
 

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#9
Zgadzam się z przedmówcami.Większość modeli AWM-u jest bardzo ciekawa kolorystycznie i Herpa wypada pod tym względem trochę blado.
Natomiast jakość plastiku jest nieco gorsza.Na wypadające elementy wystarczy odrobina kleju i po sprawie.
Decyzję o zakupie musisz podjąć samodzielnie, Mam w swoich zbiorach kilkadziesiąt modeli tego producenta i jestem z nich zadowolony, grunt to aby się podobały właścicielowi:).
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#10
Jest jeszcze jeden aspekt którego nikt nie poruszył , mianowicie ich produkty się nie pokrywają i niektóre rzeczy robi herpa inne awm a jeszcze inne ktoś inny .
No chyba że tematem kolekcji jest "Modele Herpy "
[DOUBLEPOST=1486503251][/DOUBLEPOST]Jest jeszcze jeden aspekt którego nikt nie poruszył , mianowicie ich produkty się nie pokrywają i niektóre rzeczy robi herpa inne awm a jeszcze inne ktoś inny .
No chyba że tematem kolekcji jest "Modele Herpy "
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
#12
Jest jeszcze jeden aspekt którego nikt nie poruszył , mianowicie ich produkty się nie pokrywają i niektóre rzeczy robi herpa inne awm a jeszcze inne ktoś inny .
No chyba że tematem kolekcji jest "Modele Herpy "
[DOUBLEPOST=1486503251][/DOUBLEPOST]Jest jeszcze jeden aspekt którego nikt nie poruszył , mianowicie ich produkty się nie pokrywają i niektóre rzeczy robi herpa inne awm a jeszcze inne ktoś inny .
No chyba że tematem kolekcji jest "Modele Herpy "
Nie no jest kilkanaście malowań któe i herpa pokazała i AWM . Zazwyczaj przy takich samych malowaniach herpa wypada lepiej niż AWM .
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#15
Plusem AWM jest kilka ciekawych form, jak stare FH12, FM, EuroStar, XF95, Stralis Hi-Way, jednoosiowa naczepa z windą, no i wiele ciekawych malowań. I to by było na tyle. Jakość wykonania większości modeli jest kiepska, wszystko rozlatuje się w rękach, dachy naczep potrafią się z czasem wyginać same z siebie. Te modele są co prawda obecnie trochę tańsze niż Herpa, ale osobiście w pierwszej kolejności stawiam na jakość i wolę już trochę dopłacić, a mieć dobrze wykonany model. Oczywiście Herpa ma kilka mniejszych bolączek, ale to temat rzeka i można o tym dyskutować do porzygu, chociaż oni przynajmniej starają się coś poprawiać. AWM niestety stoi w miejscu, czego ładnym przykładem jest strona internetowa pamiętająca chyba początki internetu. Oczywiście to tylko moje zdanie oparte własnymi doświadczeniami. ;)
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#16
Każdy producent modeli ma w nich jakieś plusy i minusy.
Nie spotkałem jeszcze formy która była by moim zdaniem idealna, ani w której zastosowano by według mnie same idealne rozwiązania.
Ja zbieram modele które wpadają mi w oko i nie patrze przy tym na producenta, dlatego w kartonach z miniaturami mam różnych producentów i dobrze mi się z tym żyje.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#17
Może i ja wtrącę swoje trzy grosze. Może i kolekcjonerem z wieloletnim stażem nie jestem i się jakoś batdzo nie znam ale również uważam że z tą jakością to trochę przesada. Mam kilka AWMów i z racji mojego dłubania w nich uwazam że dzielnie znoszą meczarnie. Modele Buscha są potwornie delikatne a Herpy - co tu kryć - nieraz 2x droższe ale czy dużo lepsze? Wszystko zależy od tego do czego nam są potrzebne. Wychodzę z założenia że miniaturyzacja ma swoje prawa i pewne ograniczenia czy ustępstwa są do przełknięcia. Pewnie niejeden fanatyk kolekcjoner właśnie wbija szpile w moją miniaturkę voodoo ale czy to powód by nie kupić fajnie pomalowanego modelu tylko dlatego ze ma np namalowane światła i wycieraczki? Jakoś nie specjalnie mnie boli zdanie innych i wszystkim polecam włączyć tzw. "olewator". A dla krytyków zalecam terapię ścierania nadmiaru piany z brody recznikiem papierowym. Podsumowując - ja bym kupił AWMa gdyby mi się podobał
 

Podobne wątki