• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Modele autobusów miejskich 1:87

krzys123

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#63
Witam.
28339 mógłbyś zaprezentować wzorowo zrobionego Ikarusa 280?
Porównując z orginałem widzę, że trzeba ostatnią oś przesunąć do tyłu aż do drzwi. A zderzak?
 

mzk804

Nowy użytkownik
Reakcje
11 0 0
#64
Witam.
28339 mógłbyś zaprezentować wzorowo zrobionego Ikarusa 280?
Porównując z orginałem widzę, że trzeba ostatnią oś przesunąć do tyłu aż do drzwi. A zderzak?
Pozwolę się wtrącić a pytanie do kol. 28339.

Z tego co pamiętam to w modelu Ikarusa 280 trzeba:
  • skrócić zderzaki na narożnikach,
  • doszlifować pas pod przednim zderzakiem,
  • skrócić przyczepę modelu lub przynajmniej przesunąć trzecią oś do tyłu przyczepy,
  • skrócić harmonię,
  • skorygować położenie klap dachowych.
To tak na szybko. Dodatkowo można zobaczyć rysunek znaleziony na jednym z niemieckojęzycznych forów o ikarusach.
 

Załączniki

OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#65
Kolejny Ikarus, który wyszedł z lakierni, jeden z pierwszych, który dostał kalki (herb, logo ZKM i cyferki taborowe), jednak zrobiłem spory błąd i zamówiłem kalki cyferek jak oddzielne cyfry, naklejanie tego to istna katorga :D Czy ktoś wie, gdzie można dostać dobrej jakości olejowe mazaki, srebrne, z cienką końcówką? Kiedyś takowe były w sklepach dla plastyków, ale albo nie ma cienkich końcówek, albo się rozlewają :/
model_2320_20150225.jpg
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#67
Kilka kolejnych czeka na wykończeniówkę, która zawsze najdłużej trwa, bo samo malowanie idzie szybko, łatwo i przyjemnie, gorzej z nanoszeniem kalek, naklejek itp :D
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.674 67 1
#68
Bardzo fajnie Ci ten ikarus wyszedł . Muszę sobie takiego sprawić , bo to był jeden z moich ulubionych pojazdów kiedy poruszałem się jeszcze komunikacją publiczną .
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#71
Pięknie zrobiony ten Ikarus. Typowe polskie malowanie, no i te oznaczenia. Gratuluję.
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#72
Kolejna dawka modeli - MAN SL202 w malowaniu (starym) BVG Berlin, podstawą był popularny model Wikinga, który jak wiadomo do najlepszych nie należy, ale coś tam udało się z niego zrobić, wóz malowany oryginalnym lakierem stosowanym kiedyś w BVG Berlin (RAL 1002).
modele_BVG_2073_20150304.jpg
 

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#73
Nieźle wyciągnąłeś tego starego Wikinga - kolejny przykład na to, że nawet średnia baza może stać się czymś super jeśli się tylko postara ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#75
28339 w jaki sposób Ty malujesz te swoje modele? Areografem? Ja maluję pędzlem i wychodzi mi to tak: https://scontent-vie.xx.fbcdn.net/h...=7f348213198022aebbbce0c53537110f&oe=5579FB70
Pędzel to jedno, a chropowata powierzchnia modelu to drugie.
Po pierwsze wygładź i wypoleruj powierzchnię tego modelu, bo jak widać to ten wydruk jest bardzo chropowaty. Po drugie, jak używasz pędzla, to musisz mieć rzadszą farbę, bo prawdopodobnie malujesz za gęstą i widać maźnięcia pędzlem. Trudność polega na tym, że pędzlem ciężko jest nałożyć równą warstwę (chodzi o grubość). Najlepsze efekty uzyskuje się malując aerografem, bo wtedy można nałożyć bardzo równo cieniutką warstwę farby. :)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#76
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#77
Póki co, modele maluje sprayem, na balkonie ;-) Część lakierów zamawiam w mieszalniach farb samochodowych, dość droga zabawa (puszka lakieru to 50-60 zł) ale przynajmniej jest gwarancja, że to ten kolor, który ma być. Co do malowania pędzlem, pierwsze modele, lata temu malowałem właśnie pędzelkiem i farbami Humbrol/ Revell, jednak z biegiem lat te pierwsze farby stały się potwornie rzadkie i słabo kryjące, a te drugie nie miały tych odcieni, które mi były potrzebne. Odradzam też stosować zwykłą taśmę klejącą do maskowania, ja mam bardzo dobre rezultaty z matową, półprzezroczystą taśmą firmy Scotch, (zielone opakowanie w czarną kratkę), która nie zostawia kleju na modelu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#78
Póki co, modele maluje sprayem, na balkonie ;-) Odradzam też stosować zwykłą taśmę klejącą do maskowania, ja mam bardzo dobre rezultaty z matową, półprzezroczystą taśmą firmy Scotch, (zielone opakowanie w czarną kratkę), która nie zostawia kleju na modelu.
Do maskowania najlepsza jest taśma firmy Tamyia. Występuje w kilku szerokościach, jest dobrze trzymająca się modelu i zapobiega wnikaniu farby pod taśmę. Dostępna właściwie w każdym sklepie modelarskim. Polecam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 3
Autobusy 28
Autobusy 58
Autobusy 80

Podobne wątki