• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Modele autobusów miejskich 1:87

OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#41
Pierwszy ikarus idzie na części,(ułamany bagażnik od strony okiennej) i albo będzie pogotem albo dawcą części. A Mercedes to własnie produkt nieistniejącej już firmy Kembel, bardzo dobrze odwzorowany.
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#43
Nie posiadam w swojej kolekcji żadnego ikarusa ale twoje zasługują na słowa pochwały (y),,bardzo ładne ,podobają mi się :),Mercedes ma fajną barwę .:)
 

Adrian Henszel

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#44
Pierwszy ikarus klasyczny ;) Wersja gdańska mi się podoba bardzo, zawsze jakiś to malowanie mi się podobało, takie odwrócone od reszty ;) Mercedes niezły, fajne malowanie, reklama też niezła, wpasowuje się w swoje lata eksploatacji ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#46
Bardzo fajne te Ikarusy. Szkoda, że w takich ciekawych malowaniach to trzeba je samemu robić. Mercedes za to wykonany nienagannie. Podoba się.
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#48
Wczoraj wzbogaciłem się o model MB O405G produkcji Rietze. Fajnie, że w końcu ten model można kupić, jednak jest spory niedosyt. Rietze totalnie zeszło na psy, na modelu są liczne "niedomalowania" - dość dobrze to widać przy trzecich drzwiach, tylne góre kierunkowskazy są....namalowane :/ Za parę dni model ten zostanie przemalowany na gdyńskie barwy, jak w oryginalne w PKM/PKA Gdynia.
O405Ga.jpg
O405Gb.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#50
Fajnie wygląda ten MB, ale i tak największe wrażenie robią te Ikarusy. Kapitalnie to wygląda, jak typowa zajezdnia z dawnych lat.
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#53
Zwykłe, to masz na myśli średniopodłogowe O405 czy niskacze O405N ? Oba te autka były produkowane przez firmę Kembell, wykupioną przez VK Modelle, niestety debile z VK zaniechały produkcji obu nie wiadomo czemu... Co do Rietze - nie mam pojęcia...przydałby się w końcu wielkoseryjny model O405N1 i O405N2 ;)
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#55
No to tylko Kembel je produkował, moim zdaniem model na dobrym poziomie i przede wszystkim, można go rozbierać i kombinować z nim, czego nie da się powiedzieć np o cukierkowym O305 Brekiny.
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#58
Kupowałem Ikarusy gdzie się da;-) Pierwsze w 1997 roku w Lipsku, potem pojedyncze sztuki w sklepach modelarskich, a gdy objawiła się Gama Hobby, to już masowo ;-) Ikarusy to bardzo wdzięczny temat do przeróbek :)
 

krzys123

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
No nie wiem czy taki wdzięczny, robiąc mojego 26627 już się trochę o tym przekonałem. :) Chociaż mi jest trochę trudniej, bo ich nie umiem rozebrać.
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#60
Akurat modele Ikarusów firmy ses się bardzo łatwo rozbierają ;-) Jednakże, modele Ikarusów 280 nastręczają wiele innych problemów - przegub, i cała naczepa są źle zrobione, zarówno pod względem rozmieszczenia klap, wielkości okien jak i umiejscowienia osi. Przeróbka na zgodną wersję z oryginałem jest możliwa, ale to już temat dla bardzo, bardzo zaawansowanych modelarzy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 3
Autobusy 28
Autobusy 58
Autobusy 80

Podobne wątki