• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Modele autobusów miejskich 1:87

Reakcje
25 0 0
#1
Chciałbym zaprezentować parę modeli z mojej kolekcji, na początek same Ikarusy :) Modele ze zdjęć dziś zamieszczonych są malowane farbami akrylowymi w sprayu (oprócz kremowo-niebieskiego, który pochodzi jeszcze z epoki pędzla i farb Humbrol). Wszystkie przeszły proces "upiększania" w stosunku do wersji fabrycznej modelu, polegającym na skróceniu zderzaków, prawidłowym wycięciu pasa podzderzakowego oraz wycięciu otworów na szyby w pierwszych drzwiach.
 

Załączniki

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
#6
Witam nowego użytkownika. Modele Twoich autobusów jakościowo przypominają mi moje z firmy Creative Master Northcard Ltd, chociaż Twoje jak widzę są plastikowe. Plastiku nie lubię ale te mi sie podobają szczególnie MAN. Pokazuj dalej swoje modele. Serdecznie pozdrawiam:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
#7
Piękne te Ikarusy. Świetnie wyglądają na tej dioramie. Przypominają mi się czasy młodości, kiedy te autobusy królowały na naszych ulicach. Pięknie zrobione. (y)
 
OP
OP
28339
Reakcje
25 0 0
#9
Kolejna porcyjka pojazdów z mojej kolekcji. Jak zwykle głównie Ikarusy, bo to bardzo wdzięczny temat do przeróbek i wariacji malowań, dodatkowo dwa modele malowane na zamówienie - MAN SL202 w barwach ZKM Gdynia oraz MB O305 w malowaniu biało-niebieskim (na wzór gdańskiego #2709 który tak z Bremy przyjechał) Oba modele są produkcji niemieckiej firmy Wiking, która to niestety jeśli chodzi o modele autobusów nie prezentuje zbyt wysokiego poziomu, szczególnie blado wygląda model właśnie MB O305 w porównaniu do np modelu Brekiny, no ale to inne czasy produkcji zupełnie.
 

Załączniki

OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#14
kolejny model - tym razem MAN NG313 w malowaniu ZKM Gdańsk. Jako, że póki co nie ma czterodrzwiowych modeli MANów NG313, to ten nie przedstawia konkretnego rzeczywistego pojazdu (ZKM ma tylko 3 sztuki MANów NG313) a coś jakby tester ;-) - od oryginału odróżnia go brak IV drzwi oraz brak klimatyzacji.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.566 386 20
#15
Fajny model. Ciekawie wygląda tapicerka na fotelach. Dodaje to uroku i realizmu modelowi. Podoba się. (y)
 
OP
OP
28339

28339

Użytkownik
Reakcje
25 0 0
#17
Kolejny przedstawiciel mojej floty - tym razem MAN SL200 produkcji Herpy. Auto w malowaniu BSAG Bremen/ZKM Gdańsk (#2705), malowany akrylem w sprayu. Co do samego modelu, to dość trudno zdobyć modele SL200 w przeciwieństwie do "międzymiastowej" wersji SÜ240, której jest pełno i na allegro i w sklepach.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Autobusy 3
Autobusy 28
Autobusy 58
Autobusy 80

Podobne wątki