• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Artitec

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#1
luc1979 na Martelu napisał(a):
Witam

Czy ktoś z Szanownych Kolegów forumowiczów ma jakieś doświadczenia z wyrobami firmy Artitec? Ściślej chodzi mi o modele budynków. Jaka jest jakość ich wyrobów? Czy wymagają dużych umiejętności przy montażu?

Będę wdzięczny za informację.

L
Modele wysokiej klasy, wykonane z żywicy tak więc trzeba trochę pracy (szlifowanie, czasem dogięcie). Wymagają papieru ściernego, nożyka i kleju cyjanoakrylowego do sklejenia. Malowanie Humbrolem rozcieńczonym terpentyną.

Załączam zdjęcie zmontowanego przeze mnie modelu Artitec-a właśnie.
 

Załączniki

OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#5
Twardy napisał(a):
Corwin napisał(a):
Modele wysokiej klasy,
No to może lekka przesada ale niewątpliwie ciekawe .
Niestety do poprawnego wykonania potrzeba zdolnego i doświadczonego modelarza.
W porównaniu do modeli plastikowych oferują dużo lepszy efekt końcowy...

Dla Łukasza załączam jeszcze zdjęcie magazynu z Drubeck.
 

Załączniki

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Corwin napisał(a):
W porównaniu do modeli plastikowych oferują dużo lepszy efekt końcowy...
Ośmielę się nie zgodzić 8)
Ot dla przykładu wykonane przez polskich modelarzy z zestawów fabrycznych budynki.
Efekt super :!:
Zdjęcia pochodzą z tego lub sąsiedniego forum .
 

Załączniki

OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#7
Twardy napisał(a):
Corwin napisał(a):
W porównaniu do modeli plastikowych oferują dużo lepszy efekt końcowy...
Ośmielę się nie zgodzić 8)
Ot dla przykładu wykonane przez polskich modelarzy z zestawów fabrycznych budynki.
Efekt super :!:
Zdjęcia pochodzą z tego lub sąsiedniego forum .
Oczywiście możesz się nie zgodzić :) Ale najlepiej wygląda porównanie na żywo dwóch modeli. Ja takie widziałem i dlatego nadal uważam, że modele Artiteca dobrze wykonane biją plastikowe nawet dobrze spatynowane. A jeśli jesteśmy przy modelach żywicznych to np. model stacji Słonecznik produkcji Tomasz Stangla bije model Kraków Auhagena... :D
 

Załączniki

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Corwin napisał(a):
model stacji Słonecznik produkcji Tomasz Stangla bije model Kraków Auhagena... :D
Dobra - koniec przepychanki . ;)
Wszystko zależy od wprawnych łapek . 8)
edit
... a modele Artitec`a takich niewątpliwie wymagają .
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#10
Zarraz, zarraz, ale Słonecznik w H0, jest trawiony, a nie żywiczny. Żywiczny jest w 0.
A modele budynków Artitec, o czym pisałem kilka lat temu na innym forum, wyglądają jakby były formy matki zrobione z plasteliny :| Doskonale jest to widać w fakturze muru ceglanego.
Widziałem, macałem w sklepie i mnie osobiście nie powaliły, ale jest to moje osobiste zdanie.
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#12
Zbyszek napisał(a):
Zarraz, zarraz, ale Słonecznik w H0, jest trawiony, a nie żywiczny. Żywiczny jest w 0.
No co Ty Zbyszek... Słonecznik w H0 jest w 100% żywiczny + kilka elementów odlewanych z metalu. Wiem bo mam :)
 
OP
OP
corwin

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#19
Zbyszek napisał(a):
Corwin napisał(a):
No co Ty Zbyszek... Słonecznik w H0 jest w 100% żywiczny + kilka elementów odlewanych z metalu. Wiem bo mam :)
Może coś pokręciłem :| wieża ciśnień i strażnica bankowo jest z blach.
A to się też zgadza na 100% :) Tylko wieża ma skopaną dokumentację.... w kilku punktach... dzięki temu miałem niezłą jazdę z montażem daszku nad przybudówką... bo złej kolejności montowałem (zgodnie z dokumentacją)...
 

Podobne wątki