• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Modelarska impreza okolicznościowa - 25 lat Klubu Sympatyków Kolei ( we Wrocławiu ) - Wołów 2017

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#21
Witam wszystkich.

Osoby chętne do wzięcia udziału w imprezie Bardzo proszę o wypełnienie załączonego formularza.
https://goo.gl/forms/Es0i5dgazzcH5xzJ3

Zasada jest taka, że jeden wpis = jedna osoba. Potrzebne jest to do celów organizacyjnych.
Aby nie było nieporozumień informuję, że nie będzie możliwości uwzględnienia życzeń specjalnych odnośnie noclegów w OSiRze (z kim spać, z kim nie, itp.)

Proszę też, byście napisali na maila, co możecie wziąć ze sprzętów Loconetowych (box'y, kable), telefonicznych i zegarowych. Jeśli wasze moduły zawierają jakieś gniazda Loconetowe, to proszę mnie o tym poinformować.

Zgłaszanie na tabor rozpoczniemy, gdy określimy zapotrzebowanie na podstawie planu makiety (jest w trakcie tworzenia).
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#22
UWAGA, UWAGA, ACHTUNG, ВНИМАНИЕ, POZOR, WARNING.
Dzisiaj do wszystkich zarejestrowanych osób wysłałem maila z układem makiety. Proszę sprawdzić czy go dostaliście, jeśli nie to proszę pisać na maila zgłoszeniowego.
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#25
Możemy tutaj.
[DOUBLEPOST=1481528307,1481526872][/DOUBLEPOST]Korzystając z okazji.
Tak jak to było sygnalizowane będzie coś i dla miłośników fremojazd i dla takich co chcą po prostu bujać skład w jedną i w drugą stronę po makiecie.
Punkty, które nie wypełnią zamówień na towary automatycznie wyłączą się z fremojazd (zbiorowe dojadą, ale manewrów brak).
Co do wahadeł towarowych to takowe też będą wytrasowane. W końcu transport towarów to nie tylko przesyłki całowagonowe, ale i całopociągowe (drobnicę odpuszczamy, bo to temat wywołujący alergię nawet we FREMO).
Na razie najlogiczniejszymi kandydatami na stacje początkowe dla wahadeł są Tychy i Piła, choć ze względów praktycznych Piła może zostać odciążona pętlą MSMK.
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#26
Po konsultacjach z Karolem, zrobimy w ten sposób, że wydzielimy sesje w których będą obowiązywać "fremojazdy". Wydzielenie zrobimy na miejscu po rozmowach z uczestnikami i po krótkim szkoleniu. Tak jak to Karol mówił po skleceniu i uruchomieniu makiety, będziemy mieli czas na zrobienie takiego wyjaśnienia o co chodzi z modelowaniem przewozu ładunków. Wtedy będzie można na spokojnie zdecydować, które sesje będą z modelowaniem przewozów, a które bez.
Proszę też, by osoby, które jeszcze nie bawiły się w modelowanie przewozów, a chciałyby spróbować przygotowały dla swoich wagonów karty. Karol napisał już co i jak.
Myślę, że taka demonstracja (w odpowiednio relaksujących warunkach) rozwieje wszelkie wątpliwości, a może będzie też okazją do wymiany doświadczeń i podrzucenia nowych pomysłów. Np. karty autorstwa Karola są takim krokiem, który miał uprościć przygotowanie kart (zawierają mniej informacji niż fremowskie, więc też mniej czasu jest potrzebne na ich przygotowanie). Uważam też, że takie podrzucanie pomysłów związanych z modelowaniem przewozów to głębszy temat i nie czas dyskutować o tym w wątku o samej imprezie.
Informacje od Karola, że nie będzie "klasycznych" jazd wzięły się z nieporozumienia.

Jednocześnie ponawiam prośbę o to, by osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, wpisały swój tabor. Jeśli jakiś skład towarowy ma kursować wyłącznie jako zwarty proszę zrobić dopisek w tabelce - zwarty.
Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości, to proszę śmiało pisać na maila organizacyjnego. Mimo, że jestem delikatny jak radziecki czołgista, to odpowiedzi bezboleśnie (dla pytającego) udzielę.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#27
Panowie wydzielcie przede wszystkim swoje ćwierkanie, bo mnie szlag trafi od usuwania nic dla mnie nie znaczących wiadomości ze skrzynki, trujcie d*** zainteresowanym, nie postronnym ofiarom, powoli odechciewa mi się jechać na tę imprezę.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
#30
Tylko że mail poszedł z założeniami fremo jazd (jak się okazuje) nie tylko do tych co zgłaszali chęć udziału w tych jazdach. Więc jeżeli się odpisuje zakładając że dostali wszyscy zainteresowani to tak wychodzi. Temat tego dotyczył więc zainteresowani powinni widzieć co kto pisze i jakie ma uwagi i jak to w praktyce ma wyglądać aby zabawa się udała. Było to coś na zasadzie listy dyskusyjnej. Tak więc wnioski można wyciągnąć samemu i raczej nie mieć pretensji do tych co mieli pytania i oczekiwali odpowiedzi. W przeciwnym razie po co ten email wyszedł?
 
OP
OP
G

grzegorz kita

Moderator Grupy Fremo Polska
Zespół forum
FREMO Polska
KSK 1:1
KSK Wrocław
Reakcje
500 7 0
#31
Wobec pytań co do noclegów i cateringu
Informacja z tabelami pojawi się około środy
osoby pytające o nocleg - mamy pulę noclegów, która raczej się nie zmieni. Po przedzieleniu noclegów dam tym osobom czy coś można zorganizować dodatkowo -
catering jest elastyczny i zamówienie kilku posiłków więcej lub mniej ( zgłoszonych z 1 dniowym wyprzedzeniem ) nie stanowi problemu
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
#33
Macie może już rozkłady jazdy? Jakby były i bym dostał ze dwa dni przed imprezą to coś przygotuję. Jak nie to może we czwartek się uda po rozłożeniu.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
#35
Zaraz sprawdzę,

nie tylko zapotrzebowanie na tabor. Rozkładów nie mam.
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
194 2 0
#36
Rozkłady podeślę Ci mailem.
Dorobiłem jeszcze pociąg pracowniczy z Chociczy do Błoni kursujący dwa razy dziennie.

W wersji nie-FREMO są dodatkowe wahadła w relacjach:
- Tychy <-> Błonie
- Pętla MSMK <-> Herbertów
[DOUBLEPOST=1487544177][/DOUBLEPOST]Na razie wysłałem tylko Arturowi rozkład jazdy.
Potrzebny jest ktoś, kto je wydrukuje tak w 3 kopiach.
 

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.326 6 0
#39
koledzy modelarze.
wybieramy się do Wołowa piątek rano.
Mam dwa miejsca w aucie na trasie Warszawa - Wołów.
Chętnie zabiorę.
chętnym podaję nr tel. 508 364 445

Jacek N.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 13
Imprezy 0
Imprezy 22
Imprezy 1
Imprezy 342

Podobne wątki