• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model wagonu do przewozu rowerów typu 609Ar

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#1
Widziałem jakiś czas temu na znanym portalu aukcyjnym totalny unikat (tak mi się wydaje). Mianowicie wagon PKP w malowaniu brązowo-kremowym do przewozu rowerów. Mam też wrażenie, że mógł się pojawić na którymś zlocie makietowym. Gdzieś na zdjęciach mi się przewinął. Już nie pamiętam kiedy i gdzie. Tak mnie ostatnio naszło i mi się przypomniał. Moje pytanie - jakiej firmy jest to wagon? Czy to przeróbka lub samoróbka?
 

PULMAN

Znany użytkownik
Reakcje
32 0 0
#2
Witam,

Wagony to własna przeróbka. Spotkałem się z takim wagonem jakiś czas temu na spotkaniu w Krakowie. To chyba jeden z wagonów kol. Medyka.

Pozdrawiam
 

Załączniki

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Wagon wygląda na modyfikację modelu TILLIG'a i to chyba jest wagon kogoś z Krakowa, ale mogę się mylić. W każdym razie moje były z Limy i Roco. Można je odróżnić po tym, że mają dach malowany całościowo na szaro (także od strony czoła) i piktogramy "zakaz palenia". Były trzy wersje. Stacje Białystok, Gliwice i Katowice oraz inne numery od tego ze zdjęcia na makiecie.

P1052037rsw.jpg

P1014360 rsw.jpg

P3263031rsw.jpg
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
#7
To nie jest unikat, tylko normalna żyła złota dla malwersantów krojących z kasy frajerów, którzy łykają z wielkim podnieceniem to co im się podsunie pod nos. Byleby tylko wyglądało atrakcyjnie i miało napis PKP, tak jak np. wagon pocztowy i "Bonanza" TILLIG'a.

Modele ze zdjęć są tylko podobne do wagonu typu 609A. Jeśli interesuje Cię realizm, to odpuść sobie poszukiwanie tego "unikatu". Jeżeli chcesz bardzo mieć "rowerek", to może spróbuj sam dorwać gdzieś model "bazowy", pomaluj w odpowiednie barwy. Kalki z opisem (nie wiem na ile realnym) można znaleźć na znanym portalu aukcyjnym. Przypuszczam, że tak będzie szybciej i taniej.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Kriz8 napisał(a):
spróbuj sam dorwać gdzieś model "bazowy", pomaluj w odpowiednie barwy. Kalki z opisem (nie wiem na ile realnym)
To życzę powodzenia, bo wagonu typu 609A nikt nie produkuje, więc nie wciskaj ludziom ciemnoty, że można go kupić i samemu pomalować! Można zamówić konwersję mniej lub bardziej zgodną. Każdy ma oczy to może zobaczyć, która mu odpowiada. Moje oznaczenia są całkowicie zgodne, a te ze znanego portalu aukcyjnego to nie wiem.
 

MORIS44

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Ma ktoś lub wie gdzie można zdobyć plany tego wagonu? Może podwozie od innego modelu, a budę zrobić samemu. Plus wszelkie kolory i oznaczenia zgodne z oryginałem. Jeśli ktoś ma jakieś dane wagonu, ale oryginału, prośba o informację tutaj lub na PW do mnie.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
W PRLu namiętnie przebudowywano podobne wagony sypialne na salonki. Dwie kompletne zachowane są do dzisiaj nawet z kompletnym wnętrzem! @MORIS44 musisz strugać sam. Wątpię żebyś poświęcił wagon TILLIG'a za grubo ponad 100 zł (około 170 zł w sklepie), żeby wyciągnąć z niego jedną gołą płytkę z podwoziem, które pasuje wymiarowo, ale nic poza nim nie pasuje.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
wespe napisał(a):
Ile kosztuje u Ciebie @rocketman taka "przemalowanka"? Powiedzmy bez ceny wagonu?
Licząc za ukojenie nerwów po lekturze obelg, że coś się takiego tworzy i nagrzanie lakierni (przy -10oc) to sporo, ale nie jakieś kosmiczne pieniądze, a jak masz kilka wagonów, to tzw. hurtem, za wytworzone ciepło policzę raz ;), a nadwyżkę wagonów możesz odsprzedać.
 
OP
OP
Kris

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#13
Jakbym umiał sobie przemalować, to bym się nawet nie pytał.
Jakbym wiedział (a już wiem), że to nie unikat, to bym nie pytał.
Poza tym, po co mam zlecać przemalowanie, jak widać, że są te wagony w różnych wersjach. Gotowe.

Wiedząc to wszystko, co wyżej, nadal nie wiem, gdzie to można kupić i ile kosztuje?
Niespecjalnie wierzę, że tylko na zamówienie. Taka już moja natura. Jak się uprę, to drążę :p.
 

Podobne wątki