• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model Pt47 w H0

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#41
Jakie najmniejsze luki moze lokomotywa pokonac? W lilipucie BR52 tez stopnie sie wysowaja ale wyglada jak by tender byl blizej parowozu niz w Twojej Pt47, sam sie zastanawiam nad imitacja brezentowej harmonii do liliputa bo ta pustka jednak razi.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#44
Sławku wielkie brawa -model marzenie jak Ty51!-Brawo
Chciałem zapytać a jak zrobiłeś sam kocioł?
Czy to jakaś rurka odpowiednich wymiarów-czy też polistyren 0,5 mm owinięty na jakiś wewnętrznych krążkach?
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#45
Chciałem zapytać a jak zrobiłeś sam kocioł?
Czy to jakaś rurka odpowiednich wymiarów-czy też polistyren 0,5 mm owinięty na jakiś wewnętrznych krążkach?
Polistyren 0,25 mm owinięty dwukrotnie (łatwiej się owija) na rurce stalowej fi22 o grubości ścianki 3 mm - zapewnia równocześnie balast. Zabawa z tym jest oczywiście, ale walec wychodzi idealny.
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#47
Dokładnie tak. Jednym arkuszem, krawędź pod kotłem, drugi zwój klejony do pierwszego cienką warstwą Distalu, co daje dużo czasu na korekty i nie grozi deformacją polistyrenu, a dodaje sztywności w obszarze poza rurką. Bo owijalem na dłuższej rurce, a potem w środku zostawiłem krótszą, żeby zrobić miejsce w dymnicy na głośnik, wnękę na sprężarkę, itp.
 
OP
OP
SD

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#55
Dziękuję - nie liczyłem ceny, bo nigdy nie rozważałem produkcji takich modeli. Ale jak ktoś chce zamówić ładną Pt47, to trzeba uderzyć do @FENIX ...
 

Podobne wątki