• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Podczas tworzenia nowego ogłoszenia prosimy o wybranie prefixu. Znacząco ułatwi to innym użytkownikom korzystanie z ogłoszeń w dziale Giełda.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Hej Gość czy wiesz, że w dziale giełda można edytować swoje wpisy oraz usunąć cały temat kiedy ogłoszenie jest już nieaktualne?
  • Prefixy pozwalają wydzielić wyświetlanie ogłoszeń tylko konkretnego typu.

Sprzedam model lokomotywy

Remaj12

Moderator Forum Tabor i Imprezy
Zespół forum
T M M
Witam,

Na sprzedaż oferuję model Škody serii 180 w oznaczeniach kolei wschodnioniemieckich DR. Model w stanie bardzo dobrym. Jestem drugim właścicielem. Model nie był przeze mnie używany, jedynie przetestowany przed wystawieniem na sprzedaż - działa poprawnie - oświetlenie biało-czerwone zmienne w zależności od kierunku jazdy. Oglądając model zobaczyłem, że przydałoby się wymienić gumki zwiększające uciąg - tak też uczyniłem, zakładając nowe dedykowane przez producenta. W komplecie oryginalne opakowanie, instrukcja, standardowe sprzęgi oczkowe PIKO, komplet półsprzęgów przewodów powietrznych oraz sprzęgów śrubowych do samodzielnego montażu.

Pierwowzór lokomotywy prowadził zarówno pociągi towarowe jak i pasażerskie. Spotykany w ruchu głównie na pograniczu czesko-niemieckim oraz polsko-niemieckim. Do Polski Škody przyjeżdżały prowadząc pociągi ekspresowe w tym m.in. EC Berolina, EC Paderewski czy później Berlin-Warszawa Express. Model świetnie pasuje m.in. do wydanego jakiś czas temu zestawu modeli wagonów pociągu Ost-West firmy ACME.

W pierwszej kolejności wystawiam model na forum. Cena dla forumowiczów 550 zł. Dla zdecydowanego przesyłka na mój koszt. Dla porównania cena nowego modelu od producenta to 199 €. Jeżeli nie będzie chętnych to w najbliższą sobotę wieczorem wystawiam model na sprzedaż na znanym portalu aukcyjnym. Możliwa wymiana na inne modele np. lokomotywy serii SP45/SU45, wagony piętrowe - kwestia dogadania, opcja z dopłatą z mojej strony lub ze strony wymieniającego się. Zainteresowanych proszę o pw. Serdecznie zapraszam do zakupu :) .

DSC_0316.JPG DSC_0318.JPG
DSC_0321.JPG DSC_0323.JPG
DSC_0304.JPG DSC_0341.JPG
DSC_0338.JPG DSC_0339.JPG
DSC_0345.JPG DSC_0347.JPG
DSC_0349.JPG DSC_0350.JPG
DSC_0351.JPG DSC_0352.JPG
DSC_0353.JPG

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Do Polski Škody przyjeżdżały prowadząc pociągi ekspresowe w tym m.in. Ex Berolina, Ex Paderewski czy później Berlin-Warszawa Express.
EC (Eurocity) Berolina i Paderewski, nie Ex. Elektrowozy niemieckie zaczęły wjeżdżać do Polski (do Rzepina) dopiero z wprowadzeniem Eurocity W-wa - Berlin w 1992 roku i wcześniej nigdy nie prowadziły w Polsce tych pociągów jako Ex.

OP
OP
Remaj12

Remaj12

Zespół forum
T M M
Bardzo dziękuję za sprostowanie :) - jak widać to temat wciąż bardzo mało mi znany :( . Człowiek cały czas się uczy - dobrze, że ma od kogo ;) . Z chęcią bym poczytał coś więcej na ten temat - jeśli mnie pamięć nie myli to chyba był on poruszany, w którymś z numerów Świata Kolei - niestety nie pamiętam, w którym.

OP
OP
Remaj12

Remaj12

Zespół forum
T M M
Załączyłem zdjęcia zrobione rzutem na taśmę tuż przed wyjazdem - kilka zdjęć na szybko, ale myślę, że widać teraz lepiej co jest oferowane ;) . Polecam :) !

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Niestety, ja też nie pamiętam, w którym numerze Świata kolei był artykuł na interesujący nas temat. Dużo informacji na temat początków EC Warszawa - Berlin, a więc także początków pracy lokomotyw BR 180 na polskich torach, jest natomiast w książce A. Etmanowicza "BWE. 20 lat pociągów EuroCity Warszawa - Poznań - Berlin". Ten temat był też kilkukrotnie poruszany na forum przy różnych okazjach, ale nie potrafię teraz znaleźć właściwych wątków. A przy okazji, na początku był EC "Berolina", potem wprowadzono drugi EC "Varsovia", a wreszcie trzeci, EC "Paderewski". Ponadto był też EC "Posnania", na trasie Poznań - Berlin - Poznań. Pociąg o nazwie "Paderewski" nigdy nie jeździł jako ekspres (Ex).

A modelem byłbym zainteresowany, gdyby miał numer 180 007-7, bo taki jako pierwszy 26 lutego 1992 r. wjechał do Rzepina w ramach przygotowań do uruchomienia EC "Berolina". Miałem przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.

OP
OP
Remaj12

Remaj12

Zespół forum
T M M
Model lokomotywy z numerem inwentarzowym 007 powstał, ale był to model lokomotywy oznakowanej jeszcze serią 230, więc niestety... pozostaje przeróbka - choć wystarczy drobna - zmienić tablice i ewentualnie dodać datę przeglądu z 1992 roku, a może wystarczyłaby data przeglądu z 1991 roku, z racji, że wjazd do Rzepina był w lutym?

Co zaś się tyczy oferowanego modelu - rezerwacja :) .

OP
OP
Remaj12

Remaj12

Zespół forum
T M M
Model sprzedany :) ! Gdyby ktoś był ewentualnie zainteresowany to mam na sprzedaż identyczną lokomotywę, ale z naniesionymi na cechy DR kalkomaniami z logo DB AG. Podejrzewam, że modelarz będzie je w stanie sobie usunąć, tym samym "cofając model w czasie" ;) . Zainteresowanych proszę o pw.