• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model własny Model lokomotywy SP32

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#41
Jest jeszcze jeden pomysł, który czasem stosuje. Kup w castoramie albo innym markecie wełnę stalową do polerowania.
Przejedź delikatnie cały model i przyśnij rzadszą farbą danego koloru.
Ale znam ten ból.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.931 5 0
#43
Kiedyś też wyszła mi kaszka podczas układania koloru na modelu. Niestety, zmywałem. Po analizie okazało się, że było zbyt ciepło (pora letnia, bardziej upalna). Zbyt szybko odparowywał rozpuszczalnik. Od tego czasu unikam malowania przy wysokich temperaturach otoczenia. W Twoim przypadku raczej nie było upałów. Jednak może trochę zbyt wysoko było ustawione ogrzewanie w "malarni"?
Model bardzo ładny! Pomimo brzydoty konstrukcji, podoba mi się ta lokomotywa.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#44
Szkoda pracochłonnej roboty z maskowaniem ale jak już próbowałeś lakieru i rozpuszczalnika i nie pomogło to zostaje Ci to umyć. Kiedyś udało się mi pozbyć kaszy przez pomalowanie tą samą farbą z większą ilością rozpuszczalnika. Weszła ona w reakcję z tym co było pod spodem i efekt był zadowalający.
Dobrym rozwiązaniem po przygotowaniu nowej farby jest próbne pryśnięcie na kawałku polistyrenu gdzie można sprawdzić jak kryje.
 
OP
OP
Jarosław

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#46
Po długich męczarniach udało mi się skończyć jedną sztukę SP32. Tym modelem żegnam się na dłużej z modelarstwem. Życie...
 

Załączniki

OP
OP
Jarosław

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#47
Ciąg dalszy
 

Załączniki

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
#50
Przepiękny model najbrzydszej lokomotywy
Oj tam, gusta i guściki. Z klasycznymi, dużymi reflektorami i w tym schemacie malowania wygląda znośnie.
Po długich męczarniach udało mi się skończyć jedną sztukę SP32. Tym modelem żegnam się na dłużej z modelarstwem. Życie...
Co do modelu to co tu komentować, zdjęcia chyba wyczerpują temat... Cierpliwie czekamy na kolejne dzieła.
 

Rokstedi

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
1.506 0 0
#52
Model zaprojektowany i zbudowany od podstaw, łącznie z napędem, na podstawie pomiarów z natury. Znakomicie dobrana kolorystyka + delikatne ślady eksploatacji nie licząc wypłowienia lakieru. Martwiła mnie ta cisza w relacji, ale dziś mamy finał. Efekt, jak zwykle gdy Jarek zdecyduje się na budowę modelu, wyśmienity. Kolejna perełka wśród szeregu prezentowanych tu prac modelarskich, z których tylko nieliczne, dosłownie pojedyncze, są na podobnym poziomie. Czekam na zdjęcia modelu na realistycznej makiecie. Trudno będzie odróżnić od realu. Świetny model. (y)
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.286 2 0
#59
Również gratulacje! Jarek, oprócz tego, że ma świetny warsztat modelarski, wybiera sobie takie perełki, których pewnie nikt inny długo miał nie będzie, a do tego są ciekawe i odmienne konstrukcyjne od tego co produkuje producent masowy. Mam nadzieję, że pokażesz się z nią na jakiejś imprezie w niedalekiej przyszłości? Pozdrawiam - Sławek
 

Podobne wątki