• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model lokomotywy SM42 z kartonu w H0

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.066 140 0
#3
Zdjęcia kiepskie*, ale model super!

Trzeba by postawić porównawczo obok Piko i EFC ;-)

* Spróbuj wykorzystać opcje "manual" w tym Ixusie
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#5
Kółka metalowe,łożyskowane w profilu polistyrenowym tak że loko swobodnie się toczy.Podwozie i góra malowane,boki to kolor wycinanki.Fotki kiepskie, ale zdjęcia robione były w zimie w pół mroku a i aparat już stary i szwankuje.Model nie był oświetlony a z lampą było gorzej.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Mnie najbardziej uderza w modelach Modrzewia naturalność, autentyczność, odczucie obcowania z prawdziwymi maszynami. Analizując, rozbijając na atomy można doszukać się zawsze czegoś, ale postawić, którąś z prac Kolegi w naturalnym świetle słonecznym, gdzieś przy kolei, by wyglądała na będącą w skali otocznia i łatwo można by omamić iluzją prawdziwej lokomotywy.
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#8
Dzięki za słowa uznania. Można było to i owo zrobić lepiej, ale model i tak był trudny w budowie. No i dość kosztowny.Dodatki fototrawione , metalowe kola , zderzaki , pręty polistyrenowe , razem ok 200zl.I to model bez napędu.Dlatego nie dziwią mnie wysokie ceny modeli ręcznie robionych z napędem.Robiąc kartonówki w tej skali potrafię docenić kunszt modelarzy budujących modele jeżdżące.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.899 111 7
#10
Dzięki za słowa uznania. Można było to i owo zrobić lepiej, ale model i tak był trudny w budowie. No i dość kosztowny.Dodatki fototrawione , metalowe kola , zderzaki , pręty polistyrenowe , razem ok 200zl.I to model bez napędu.Dlatego nie dziwią mnie wysokie ceny modeli ręcznie robionych z napędem.Robiąc kartonówki w tej skali potrafię docenić kunszt modelarzy budujących modele jeżdżące.
Moze by tak pokusic sie na naped w nastepnym modelu;) modele za ladne zeby staly, prosty naped analogowy nie bylby taki trudny. A do tego jeszcze polska lokomotywa.
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#13
Mnie podobają się te żeberkowate koła[DOUBLEPOST=1367388390][/DOUBLEPOST]Wyglądają tak realistycznie że bania boli.
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#15
Co Wy z tymi kółkami.Przecież pisałem że są metalowe,dedykowane do tego modelu z RB model.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.899 111 7
#17
Co Wy z tymi kółkami.Przecież pisałem że są metalowe,dedykowane do tego modelu z RB model.
Bo jak sie widzi lokomotywe ze szprychowymi kolami to powoduje bardzo fajne zmienne uczucia:) taki ciezar stali na filigranowych kolach posiada w sobie piekno nie do osiagniecia innym maszynom, nawet samochodom;)
 

Podobne wątki