• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model lokomotywy SM41-111 z kartonu w skali H0

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#1
Ostatnia SM41 jaką przedstawiam. Najtrudniejsza i chyba najładniejsza jaką zrobiłem.Kilka fotek SM30.
01.JPG
01.JPG
02.JPG
04.JPG
06.JPG
08.JPG
09.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
09.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
c.JPG
002.JPG
03.JPG
009.JPG
 

Załączniki

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
#2
no musiałem to powiedzieć .................. nie mogłem się powstrzymać ;) ......... Modrzew brzoza czy jak Ci tam :) ....te Twoje kartony są ZAJEBISTE :)!! .. pierd....lić żywice, czy polistyren .. trzeba się przerzucić na karton :)
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
#4
Obejrzałem przed sekundą modele kartonowe Pana Mirosława M., które są zamieszczone w galerii pod tym linkiem www ---> klik. Jestem pod wielkim wrażeniem wykonania zarówno jakości jak i ilości zbudowanego taboru. Chciałbym kiedyś zobaczyć te cuda na żywo. Piękna robota!
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#7
Model super! Ale mam pytanie: czy na pewno rurki piaskowe w SM41 są przed tą listwą odgarniacza? Taka rurka jest dość delikatna i wydaje mi się, że powinna być chroniona tym odgarniaczem. Niestety, nie mam fotki prawdziwej SM41.

05.JPG
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#8
Niemożliwe ze to karton.
Napoleon Bonaparte powiedział. "Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych"
cholerna racja.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#9
Model super! Ale mam pytanie: czy na pewno rurki piaskowe w SM41 są przed tą listwą odgarniacza? Taka rurka jest dość delikatna i wydaje mi się, że powinna być chroniona tym odgarniaczem. Niestety, nie mam fotki prawdziwej SM41.

Zobacz załącznik 121651
Zgadza się Andrzej powinna być przed zgarniaczem
Ale uważam jak wszyscy poprzednicy,że model jak poprzednie zaje..fajny! Mirku wykorzystaj elementy fotorawione;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#10
Przyznam, że nie rozumiem. Czy Kolega ZBIN zgadza się ze mną, czy twierdzi, że rurki mają być przed zgarniaczem? Bo ja myślę, że powinny być za (między zgarniaczem a kołami). A o modelu myślę to samo (choć może nie tymi samymi słowami).
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#12
Numeru RAL nie znam.Kolor dobierałem na oko.Jest zbliżony.Mam fotki z kilkoma odcieniami.Od wypłowiałego zielono -niebieskiego, przez oliwkowy po szaro -zielony.Tak że możliwości są duże.Rurki piasecznic powinny być podgięte do góry nad odgarniaczem ,ale nie miałem już zapasu prętów i bałem się że popękają.Po za tym wszystko było nasączane CA tak że większe poprawki nie wchodziły w grę.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#13
Model naprawdę jest rewelacyjnie wykonany. Jeśli chodzi o kolory, to podejrzewam, że Kolega modrzew ma na myśli głównie współczesne fotki zachowanych w różnym stanie lokomotyw. Sam je przeglądałem w internecie i faktycznie są w bardzo różnych barwach. Mniej jest kolorowych zdjęć z czasów normalnej eksploatacji tych maszyn, ale te, które są, potwierdzają, że barwy modelu są prawidłowe (jedyną, jaką sam zrobiłem 30 lat temu pokazałem kiedyś w innym wątku).
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#14
Model naprawdę jest rewelacyjnie wykonany. Jeśli chodzi o kolory, to podejrzewam, że Kolega modrzew ma na myśli głównie współczesne fotki zachowanych w różnym stanie lokomotyw. Sam je przeglądałem w internecie i faktycznie są w bardzo różnych barwach. Mniej jest kolorowych zdjęć z czasów normalnej eksploatacji tych maszyn, ale te, które są, potwierdzają, że barwy modelu są prawidłowe (jedyną, jaką sam zrobiłem 30 lat temu pokazałem kiedyś w innym wątku).
Większość eksploatowanych liniowo lokomotyw tej serii miała taki a nie inny, specyficzny ciemno-zielony kolor.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#16
I bardzo dobrze, że wg. tej, bo pracownicy lokomotywowni Grudziądz odwalili kawał dobrej roboty kilka lat temu. Oczywiście nie można zapomnieć o bardzo dużym wkładzie grupy bydgoskiej MK.
 

Podobne wątki