• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model lokomotywy serii SU46

OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
grzesiek90 napisał(a):
No nawet ciekawie się zapowiada, tylko żeby kupić jeszcze zaginarkę do blach to wtedy by wyglądało lepiej;]
oj tak, dałem ciała po całości - łączenie dachu ze ścianami wyszło mi fatalnie nie wspominając o malowaniu, zanim zacznę budować następny model obowiązkowo muszę sie zaopatrzyć w zaginarkę, mini szlifierkę tnącą i areograf :sad:
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#22
Kilka fotek nieudanego modelu :D brakuje jeszcze detali i całej architektury na dachu, zapomniałem wyciąć okienek w drzwiach przed pomalowaniem, krzywo pomalowana i w ogóle oceńcie sami, na drugim foto widać najgorsze - krzywiznę łączenia dachu ze ścianą :sad:
 

Załączniki

OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Meggido napisał(a):
Co to za zbiornika paliwa???? A wózki???? Coś niedorobiona ta SU46... :D
przecież napisałem " nieudanego modelu" :D , a tak poważnie to płyta podłogowa, napęd, wózki to podwozie od SD35 bez żadnych zmian, buda nie wyszła wiec nie mam powodów by bawić sie w przeróbkę podwozia, w weekend spróbuję ją jeszcze trochę dopieścić i pomaskować te krzywizny, może sie uda :)

ale i tak prawdopodobnie budą będę robił od nowa , teraz już wiem gdzie popełniłem błędy
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Podwozie jak się domyślam od czegoś innego ... a oceniając budę, to nie było by tak tragicznie gdyby nie to nieszczęsne okno ;) Malowałeś to maskując położoną już farbę taśmą samoprzylepną? Bo krzywa linia łączenia tych dwóch kolorów.
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
aqws9 napisał(a):
Podwozie jak się domyślam od czegoś innego ... a oceniając budę, to nie było by tak tragicznie gdyby nie to nieszczęsne okno ;) Malowałeś to maskując położoną już farbę taśmą samoprzylepną? Bo krzywa linia łączenia tych dwóch kolorów.
okienka postaram sie jeszcze wypiłować, malowanie to ręczna robota bez żadnych wspomagaczy typu taśma, bałem się przyklejać taśmę na w miarę świeżo przyklejane i pomalowane ryfle
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
pepej napisał(a):
bałem się przyklejać taśmę na w miarę świeżo przyklejane i pomalowane ryfle
No nie wiem czym malowałeś, ale po odczekaniu 48h żadna taśma nie powinna ruszyć farby... mowa oczywiście o taśmach modelarskich.
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
aqws9 napisał(a):
pepej napisał(a):
bałem się przyklejać taśmę na w miarę świeżo przyklejane i pomalowane ryfle
No nie wiem czym malowałeś, ale po odczekaniu 48h żadna taśma nie powinna ruszyć farby... mowa oczywiście o taśmach modelarskich.
nawet nie wiedziałem że takie taśmy istnieją :roll: w zasobach domowych mam jedynie taką używaną przez lakierników samochodowych. W 48 godzin to cała buda powstałą, a ty tu mówisz że farba tyle musi schnąć :LOL: no cóż chyba jestem za mało cierpliwy, żeby robić model przez kilka miesięcy, chyba sobie odpuszczę budowanie taboru :???:
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
nawet nie wiedziałem że takie taśmy istnieją :roll: w zasobach domowych mam jedynie taką używaną przez lakierników samochodowych w 48 godzin to cała buda powstałą, a ty tu mówisz że farba tyle musi schnąć :LOL: no cóż chyba jestem za mało cierpliwy, żeby robić model przez kilka miesięcy, chyba sobie odpuszczę budowanie taboru :???:
_________________
No cóż modelarstwo wymaga cierpliwości... moje doświadczenie w malowaniu jest wynikiem kilkuletnich zmagań z samolotami w 1:32... i kolejne warstwy farby zawsze nakładałem po co najmniej 24h, kiedyś na początku sparzyłem się gdy malowałem model za 380zł i malując na poprzednio położonej farbie zbyt szybko farby zaczęły ze sobą reagować przez co całość nie nadawała się już do niczego :devil:

http://www.hobbysta.pl/tasma-maskujaca- ... -1135.html - to najlepsza jaką znam.
 

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#30
pepej napisał(a):
nawet nie wiedziałem że takie taśmy istnieją
Ze swojej strony, po moich doświadczeniach z bronią pancerną w skali 1/35, polecam taśmę Tamiya - dostępne są w dobrych sklepach modelarskich w różnych szerokościach, bodajże od 5 mm.

Pozdrawiam.
Tomek.
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
pepej napisał(a):
taśmę odrywasz po zaschnięciu farby, czy od razu po pomalowaniu ?
Gdyby to zrobić zaraz po pomalowaniu, to ciekła jeszcze farba w niektórych przypadkach mogła by spłynąć, lub podczas odrywania troszkę się rozmazać. Najczęściej odrywałem taśmę 45-60minut po pomalowaniu gdy farba jest już niby zaschnięta... i odczekiwałem kolejne 12-48h do kolejnej czynności jakiej poddałem swój model.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#34
Ja taśmę rwę zaraz po pomalowaniu. Żadnych efektów ubocznych. Czasem niestety taśma jest wyschnięta na brzegach i farba podpływa. Ale to już trzeba usuwać ręcznie.
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Czasem niestety taśma jest wyschnięta na brzegach i farba podpływa.
Takie ,,kwiatki" mamy przy użyciu zwykłych taśm, typu do oklejania paczek... spróbuj tej droższej alternatywy, sam się kiedyś przekonałem co potrafi drogi sprzęt ;)
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#36
kolejna fotka

tym razem z osprzętem na dachu, jak już pisałem w innym wątku - walczę z oświetleniem, kolejny problem to szybki , ciężko będzie je zamontować bo powierzchnia od środka jest krzywa od spoiny lutowniczej :( chyba ze dotnę szybki idealnie na wymiar okienek :roll:

dach udało sie jako tako wyprowadzić w jednym miejscu zeszlifowałem cała blachę i ujrzałem spoinę lutowniczą :D
 

Załączniki

OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
Gratulacje bardzo fajnie się prezentuje:D:D ;) ;) a jak wykonałeś ryfle???
thx, ryfle to drut stalowy 0.2mm przyklejony na cjano-akryl - trochę dałem ciała z długościami, zamiast dociąć wszystkie i dopiero kleić to ciąłem przymierzając do poprzedniego na budzie - no cóż człowiek na błędach sie uczy :)

aqws9 napisał(a):
No na tym zdjęciu prezentuje się całkiem nieźle, jak zrobisz następnego to unikniesz poprzednich błędów i będzie naprawdę super lokomotywa :)

Pozdrawiam.

ps: Chyba sie wykoleił pierwszy wózek
zanim zacznę budowę kolejnej maszyny muszę zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia :) . Wózek faktycznie był źle ustawiony - też na fotce to dostrzegłem i poleciałem na strych poprawić :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 14
Tabor 2
Tabor 256
Tabor 12
Tabor 60

Podobne wątki