• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model lokomotywy serii SU46

OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#41
ciekma napisał(a):
Malowałeś to bez taśmy maskującej?
No to gratuluje pewności ręki, ja bym tak nie potrafił.
tak jak pisałem wcześniej :) lakier jest tragiczny, podstawowy błąd jaki popełniłem to brak podkładu na całości, farbki słabo się trzymają mosiądzu :( jedynie z daleka wygląda fajnie
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#42
Spokojnie kładź podkład Motip w aerozolu. Mam informację, że na aluminium można go kłaść, a co za tym idzie, i na mosiądz. Sprawdzone. :) Ale blachę niestety trzeba zmatowić, i to porządnie.
 
Reakcje
0 0 0
#44
jest ok

nie róbta scen, bardzo ładna lokomotywa. na zdjęciach zawsze widać jakieś tam niedoróbki, ale loki na makiecie prezentują sie całkiem przyzwoicie, tym bardziej , ze lokomotywy nie są do lizania, tylko do podziwiania i upajania się świetną zabawą z pewnej odległości.a skoro producenci nie chcą nam pomóc( a jak chcą to zaraz krzyczą jak za zboże (np.EFC, czy nie szukając daleko....TOLO Hehe)), to musimy sobie sami radzić.BAWMY SIĘ!!!. bo po co sprzedać 100 np. ryflaków tygodniowo za np 150PLN jak można 1 miesięcznie za blisko 300?chyba, że się mylę...:)
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#56
Chodzi mi o to skąd wziąłeś geometrię ściany czołowej. Czy miałeś gotowca czy dokonałeś geometrycznego rozwinięcia jej na płaszczyznę poprzez wykorzystanie geometrii wykreślnej?
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#58
Chodzi mi o to skąd wziąłeś geometrię ściany czołowej. Czy miałeś gotowca czy dokonałeś geometrycznego rozwinięcia jej na płaszczyznę poprzez wykorzystanie geometrii wykreślnej?
teraz lepiej :) model jest zbudowany na bazie SU46 z zetki, wycinałem elementy z kartonu i naklejałem (butaprenem) na blachę po czym trasowałem wszystkie linie i otwory na kolejnych elementach :)

Czy słupy trakcyjne to Hulacki?
W tle chyba widzę piętrowy TGV? Jak tak to jak to wygląda w rzeczywistości?
SU46 zazdroszczę, ale tak pozytywnie
słupy trakcyjne to http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... cts_id=115

TGV mehano - zabawka bez wnętrza, jeździ całkiem znośnie i cicho, model gwiazdkowy mojego chłopaka, na razie musi stać na makiecie bo pilnuje :D

SU jakie jest każdy widzi w planach mam wykonanie nowej budy, ale najpierw musze sie zaopatrzyć w odpowiednie narzędzia i większa cierpliwość
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#60
Monsieur, model Twojego autorstwa jest całkiem przyzwoitym tworem, biorąc pod uwagę iż jest zrobiony z metalu, i nie techniką fototrawienia, jeno mozolnie wydłubany z wspomnianej.
Tu należą się brawa za wytrwałość i jakość (choć o tym mógłbym coś powiedzieć po obejrzeniu oczyma swemi na żywo) natomiast beznadziejne jest wykończenie, na zdjęciu nr. 1059 lokomotywa sprawia wrażenie pomalowanej farbą z dodatkiem wypełniacza, chwilami wręcz otynkowanej (faktura farby).
Zdecydowanie to psuje efekt, i słowa te przymij jako życzliwą krytykę nie doszukując się podtekstów.
Wykończenie jest niezmiernie ważne, pośpiech, nieuwaga, skutkują tym iż oglądacze nie zauważą " mistrzowskiego wykonania" natomiast z okrucieństwem dziecka wyłapią takie "babole" jak paskudne malowanie, zacieki na żaluzjach itp.

Mimo tych mankamentów namawiałbym Cię do wzięcia udziału w mistrzostwach, w Poznaniu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 14
Tabor 2
Tabor 256
Tabor 12
Tabor 60

Podobne wątki