• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model lokomotywy serii SM48 firmy UMF

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#2
No fajnie. Pięknie Ci się powyginały krzywizny.Jak to robisz?
Ja też zacząłem składać swoją. Ale, że to jest mój pierwszy model składany samodzielnie z blaszek wychodzi różnie ;)
 

Załączniki

jareksut

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Zaczynam żałować, że nie nabyłem zestawiku. Miodnie to wygląda w wykonaniu Tomka. Trzymam kciuki i powodzonka życzę.
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#9
Kilka fotek z postępów i zbliżeń na detale.Buda tak tylko sobie leży na wózkach.
 

Załączniki

  • 103,1 KB Wyświetleń: 2.201
  • 109,3 KB Wyświetleń: 2.195
  • 115 KB Wyświetleń: 2.188
  • 112,8 KB Wyświetleń: 2.192
  • 116,7 KB Wyświetleń: 2.194
  • 144,9 KB Wyświetleń: 2.196
  • 132,8 KB Wyświetleń: 2.191
  • 134,3 KB Wyświetleń: 2.211
  • 131,5 KB Wyświetleń: 2.211
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#11
popowe napisał(a):
No całkiem całkiem. Ale tu się chyba pośpieszyłeś :(
Fakt, z robieniem zdjęć :D

Właśnie wykryłem zonka, jak wlutowałem zderzaki to stopnie nie chcą wleźć :cry:
Poprawione już.
Po prostu trzeba najpierw wlutować stopnie i potem podpiłować otwór na zderzak bo ten boczek stopni jest za szeroki i włazi w światło otworu na zderzak.
 

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#14
popowe napisał(a):
ja też walnąłem gafę w postaci nie wygięcia blaszek na kratce z przodu i trzeba to poprawić
Blaszki na kratce nie są wyginane, tylko dolutowywane, wygięte części składają się z dwóch. Czy ktoś mógłby pomóc, bo nie mogę odnaleźć w zestawie tych krótkich krateczek które właśnie trzeba dolutować w kratce :?: Doliczyłem się tylko pięciu a powinno być 8
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#15
Jarosław napisał(a):
popowe napisał(a):
ja też walnąłem gafę w postaci nie wygięcia blaszek na kratce z przodu i trzeba to poprawić
Blaszki na kratce nie są wyginane, tylko dolutowywane, wygięte części składają się z dwóch. Czy ktoś mógłby pomóc, bo nie mogę odnaleźć w zestawie tych krótkich krateczek które właśnie trzeba dolutować w kratce :?: Doliczyłem się tylko pięciu a powinno być 8
W instrukcji jest trochę inaczej niż w modelu. Pewnie wynika to z innej skali.
Dzięki za podpowiedz z tymi blaszkami bo bym je od lutował ;)
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#16
Zdecydowanie najpierw trzeba zamontować schodki a potem bufory :D
Blaszek których powinno być 8 jest rzeczywiście 5 :oops: Ale na szczęscie można brakujące wyciąć z zapasu tych długich 4 :eek:
 

_medyk_

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 1 0
#17
Miejsce z schodami rzeczywiście jest trudne do zlutowania. Mam podobny problem jak Tomek.
PS. Ma ktoś zdjęcie tego miejsca tamary w 1:1
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#18
Nareszcie chwilka czasu żeby coś wrzucić :D
Kolejne egzemplarze się składają a potem hurtowo piaskowanie i malowanie.
Trochę trzeba będzie pokombinować z kinematyką bo za pierona nie pasuje i za bardzo wystaje gniazdo :?
Z moich innowacji: obracający się wentylator, mocowanie budy na śrubki, trochę przerobię wnętrze budki tak żeby nic nie właziło w światło okien i nie było widać wózka, podświetlane numery nad żaluzjami :D
Koniecznie trzeba dorobić jeszcze mostek, łańcuszki, tablice ostrzegawcze oraz gniazdo sterowania ukrotnionego.
 

Załączniki

  • 146,6 KB Wyświetleń: 1.576
  • 120,5 KB Wyświetleń: 1.572
  • 111,1 KB Wyświetleń: 1.569
  • 144,8 KB Wyświetleń: 1.568
  • 139 KB Wyświetleń: 1.571
  • 123,2 KB Wyświetleń: 1.571
  • 122,7 KB Wyświetleń: 1.566

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.413 7 1
#19
KKS pasuje ale lekko ma wychodzić poza obrys otworu wózkowego. Akurat tam wózek nie pracuje.
Może za bardzo polutowałeś za czołownicą. Gniazdo rzeczywiście wystaje, ale zanim skrócisz KKS to zamocuj go na tymczasowo z zamontowanym śledziem. Sprzęgnij wagon i zobacz odległość, żebyś sie nie rozczarował.
Brakujące części rzeczywiście trzeba dorobić, sprawny monter zrobi je z pozostałości po zestawie :eek:

Tomek jak jeszcze tego nie zrobiłeś to polutuj rame wzdłuż pod spodem dla odpowiedniej sztywności.

Daszek nad otworem wentylującym akumulatory za duży. :D

tomek 05 napisał(a):
podświetlane numery nad żaluzjami
Min. po to jest wolne wyjście z płytki w "wersji 1".
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 14
Tabor 2
Tabor 12
Tabor 60
Tabor 60

Podobne wątki