• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model lokomotywy serii SM42

OP
OP
ktoto37

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Meggido napisał(a):
Jaki to problem z daszkiem?
Gnie sie i faluje. Jak skleję dwie warstwy polistyrenu. Jak za dużo kleju a jak za mało sie nie klei. Ale jeszcze ze 2-3 próby jakoś chyba go wyrzeźbię. A jak nie to go blachy zapodam.
 

Szaf1r

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Chcemy więcej fotek !! Ja już 2 dni bawię się płytkami polistyrenu.
Więcej zbliżeń!!
Jak będę miał coś godnego pokazania to wrzucę na forum.

ps. Na plan GPM trzeba uważać znalazłem kilka błędów.
 
OP
OP
ktoto37

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Szaf1r napisał(a):
Chcemy więcej fotek !! Ja już 2 dni bawię się płytkami polistyrenu.
Więcej zbliżeń!!
Jak będę miał coś godnego pokazania to wrzucę na forum.

ps. Na plan GPM trzeba uważać znalazłem kilka błędów.
Na razie prace sie posuwaja bardzo wolno z braku czasu, Jak będę miał coś nowego do pokazania wrzucę zdjęcia.

Chętnie zobacze Twój pomysł na SMkę!
 

Szaf1r

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
dopieszczam :) Troszkę popsułem podwozie ;), ale mysle ze jutro naprawie tzn. przytne ponownie.

Dzisiaj zabrałem sie za kabine. Zastanawiam sie czy pociąć ja na elementy i doklejać.
A propo. Z jakiej grubosci polistyrenu robiłeś kabine.
Ja wyrysowałem na 1.5mm.

A myślałeś o kalkomaniach, oświetleniu 3 punktowym.
Czy lampy od Kluby maja oświetlenie czy trzeba kombinować?
I ile na nie czekasz :)
 
OP
OP
ktoto37

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Szaf1r napisał(a):
dopieszczam :)
A propo. Z jakiej grubosci polistyrenu robiłeś kabine.
Ja wyrysowałem na 1.5mm.

A myślałeś o kalkomaniach, oświetleniu 3 punktowym.
Czy lampy od Kluby maja oświetlenie czy trzeba kombinować?
I ile na nie czekasz :)
Kabina z 1 mm polistyrenu sklejana z czterech częsci i oczywiście na górę dach!
Lampy nie mają oświetlenia. Można zamówić żarówki czego nie zrobiłem a by się przydały. Na rzeczy od Kluby czekałem ze 2 tygodnie.
 
OP
OP
ktoto37

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
Szaf1r napisał(a):
u mnie wygląda tak:
img211.imageshack.us/img211/7758/p1010001nw0.th.jpg]Obrazek[/url][/URL]

i zerknij na to na folir do kalkomanii

kalkomania
No ładna SMka ... będzie. Ale pracy trochę jeszcze zostało. Kabinę bym lekko zaokrąglił. Napęd jaki?

Co do kalkomanii dobre by było tylko trzeba by mnieć drukarkę co białym drukuje.
 

Szaf1r

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
juz zaokrąglona nie ma kantów, przerwy zapchane i wyrównane, a faktycznie masz racje drukarka co na biało maluje :))) hmmm... a może ktoś coś na ten temat nam pomoże!!!
spokojnie kalkomanie możemy zrobić na koncu. teraz te szczegóły, zajma zapewne z 2 tygodnie :)))
 

Szaf1r

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#31
Napęd taki sam jak u ciebie. :)
Jak rozwiązałeś wstawienie silnika? Czy podcinałeś podłogę by go tam wpuścić. Bo jak ustawiam to albo jest za szeroki albo za wysoki, wiec rozwiązanie wycięcia i zbudowania skrzyni na silnik powinno być poprawne.
 
OP
OP
ktoto37

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
Szaf1r napisał(a):
Napęd taki sam jak u ciebie. :)
Jak rozwiązałeś wstawienie silnika? Czy podcinałeś podłogę by go tam wpuścić. Bo jak ustawiam to albo jest za szeroki albo za wysoki, wiec rozwiązanie wycięcia i zbudowania skrzyni na silnik powinno być poprawne.
Lekko podcięta podłoga. Ale silnika jeszcze nie montowałem na stałe.
 

Szaf1r

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
Mam jeszcze jedno ważne pytanie które własne teraz mi sie nasunęło. W tej chwili zamontowałem wózki, jednak po wstępnych oględzinach dzieła, stwierdzam ze bardzo ciężko będzie sie jeździło SM-ce po łukach R2 :)) wózki maja skręt ograniczony o boczne osłony. Osłony zrobiłem z 0,5 wiec starałem zachować i tak brakujące miejsce na skręt wózka.

Jak to u siebie rozwiązałeś, bo widzę ze boczne osłony masz już zamontowane.

Ps: patent na komputerową śrubkę mocującą wózek jest super :)
 
OP
OP
ktoto37

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
Szaf1r napisał(a):
Mam jeszcze jedno ważne pytanie które własne teraz mi sie nasunęło. W tej chwili zamontowałem wózki, jednak po wstępnych oględzinach dzieła, stwierdzam ze bardzo ciężko będzie sie jeździło SM-ce po łukach R2 :)) wózki maja skręt ograniczony o boczne osłony. Osłony zrobiłem z 0,5 wiec starałem zachować i tak brakujące miejsce na skręt wózka.

Jak to u siebie rozwiązałeś, bo widzę ze boczne osłony masz już zamontowane.

Ps: patent na komputerową śrubkę mocującą wózek jest super :)
Wózki od Roco trzeba poobcinać i to dosyć dużo. Na razie osłony mam od roco tylko zmodyfikowane by wogóle skręcał. W planach mam zrobienie osłon wóżków od nowa.
Wózki są przykręcone na śrubki ale to nie są typowo "komputerowe" chociaż wygladają podobnie. Są dużo mniejsze.
 
OP
OP
ktoto37

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Witam pod długiej przerwie. Budowa pierwszej SMki i pierwszej lokomotywy zarazem dobiegła końca. Efekt widać na zdjeciach. Jak każdy model idealny nie jest. Najbardziej widoczny kompromis to brak zgarniaczy - niestety nie miałem pomysłu na montaż ich z powodu braku miejsca - za szerokie obudowy sprzegów. Ale SMka ma oświetlenie na żarówkach i ledach 3 punktowe i białe i czerwone; chociaż nie wiem czy to prawidłowe. Wentylator jest ruchomy ma trochę wnętrza chciaż na zdjęciach mało to widać. Niestety nie mam makiety - przynajmniej na razie więc zdjęcia w okolicznościach dla SMki nienaturalnych.
 

Załączniki

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
159 8 1
#36
Nie no... co tu pisać... :shock: Rewelacja!
Trzeba przyznać, że wysoko zawiesiłeś poprzeczkę :)
Respekt! Rzeczywiście do niektórych rzeczy można by było się przyczepić ;) ale nie będę się przyczepiał. Twój model bardzo mi się podoba.

Pozdrawiam
zuk
 

Luck

Użytkownik
Reakcje
17 0 0
#37
Trochę dziwnie jest opisany model?
Nic nie trzyma się kupy…
Na ramie sm42-676
tabliczka na kabinie sm42-711 w dodatku "zakład taboru w Łodzi” a egz. 711 to "zakład taboru w Lublinie” a w przypadku sm42-676 to już "zakład taboru w Krakowie…"

p.s.

a tak po za tym to model ładnie czysto wykonany...
 

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#38
Model wykonałeś naprawdę pięknie :!: Jesteś doskonałym przykładem na to że nie liczy się szybkość wykonania modelu, tylko jego jakość!! widac że robiłeś go z pasją :!: A z czego wziąłeś napęd :?: Czy jest to może BR 290 :?: Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 14
Tabor 2
Tabor 256
Tabor 12
Tabor 60

Podobne wątki