• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model lokomotywy serii SM30 z kartonu w skali H0

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#1
Tym razem jubileuszowa SM30 też z wydawnictwa GPM. Model nie jest w całości malowany , trochę pstrokaty z założenia.Właściwie mógłby być jeszcze bardziej urozmaicony. Trudny w budowie, chyba bardziej od SM41.Trudno zachować wypoziomowanie ostoi na wózkach.Koła ruchome cięte laserem z kartonu.Żaluzje i podesty z fototrawki.
Wycinanka średnio spasowana,nawet fototrawki.Ale dobrze że w ogóle jest.Jakoś ostatnio nic się nie pokazuje nowego w tej skali.Nawet z Zetki nic,chociaż to moje ulubione wydawnictwo z lokomotywami w skali H0.Poręcze z plastcrutu,trudne do zamocowania,delikatne w budowie.Ogólnie mówiąc budowa tego modelu to trochę droga przez mękę.Ale po zebranym doświadczeniu następna będzie lepsza.

02.JPG 03.JPG 04.JPG 05.JPG 06.JPG 07.JPG 08.JPG 09.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG 14.JPG 15.JPG 01.JPG
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#3
Reflektor ma średnicę 5mm,wydaje się być OK.Może to fotki wyolbrzymiają.Barierka z prętów 0,5 mm.Lepszy był by 0,4 ale był zbyt wiotki.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#5
Fajny model, bardziej mi się podoba, niż te dwa SM41. A jeśli chodzi o zderzaki, to takie same, jak w SM30 nadają się także do SM41, ale już wiem, że nie da się ich w tamtym modelu wymienić.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#6
Reflektor ma średnicę 5mm,wydaje się być OK.Może to fotki wyolbrzymiają.Barierka z prętów 0,5 mm.Lepszy był by 0,4 ale był zbyt wiotki.
Być może fotki wyolbrzymiają, najbardziej rzuca się to w oczy z profilu. Barierki mógłbyś spróbować zrobić fototrawione, ogólnie model lokomotywy bardzo ładnie i czyściutko zrobiony. Chciał bym taki mieć, jeżdżący.:)
 
OP
OP
modrzew

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
#10
Barierki fototrawione montowałem raz i nigdy więcej.Płaskie i gnące się.Po zrobieni model jest nietykalny. Wolę już plastcrut nawet jeżeli nie trzyma wymiarów z różnych względów.A czy można kupić pręty mosiężne już prostowane 0,3mm , czy też trzeba samemu wałkować co w przypadku mosiądzu nie jest takie łatwe.Lepsze były by z brązu,sztywne, ale bardziej plastyczne.A jakie są średnice całych reflektorów w SM41 i SM30 ?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#12
Barierki fototrawione montowałem raz i nigdy więcej.Płaskie i gnące się.Po zrobieni model jest nietykalny. Wolę już plastcrut nawet jeżeli nie trzyma wymiarów z różnych względów.A czy można kupić pręty mosiężne już prostowane 0,3mm , czy też trzeba samemu wałkować co w przypadku mosiądzu nie jest takie łatwe.Lepsze były by z brązu,sztywne, ale bardziej plastyczne.A jakie są średnice całych reflektorów w SM41 i SM30 ?
Pewnie miałeś z mosiądzu, z nowego srebra są sztywniejsze i można nawet do 0,3 - 0,4 mm zejść.
Kolego modrzew kolejny fajny model(y) Sprawa barierek i poręczy-dlaczego fototrawionki? A nie myślałeś aby polutować
takowe z drucika mosiężnego 0,3mm? czy też nawet stalowego (choćby z struny gitarowej, bo ten podobno daje się lutować)

Masz wiadomość na PW
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#13
Barierki fototrawione montowałem raz i nigdy więcej.Płaskie i gnące się.Po zrobieni model jest nietykalny. Wolę już plastcrut nawet jeżeli nie trzyma wymiarów z różnych względów.A czy można kupić pręty mosiężne już prostowane 0,3mm , czy też trzeba samemu wałkować co w przypadku mosiądzu nie jest takie łatwe.Lepsze były by z brązu,sztywne, ale bardziej plastyczne.A jakie są średnice całych reflektorów w SM41 i SM30 ?
Pręty w tym mosiężne, kupiłem kilka lat temu w sklepie modelarskim i były idealnie proste, ale wybacz, nie jestem w stanie powiedzieć kto jest producentem.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#14
Pręty z mosiądzu sę proste i można bez problemu je dostać, gdzies koło Ostrowa Wlkp jest sklep modelarski z takowymi. Ale lutowanie barierek z nich nie należ do rzeczy łatwych i przyjemnych:D, ja preferuje trawione
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#18
Brawo dla tego Pana - prawie 8 lat ☺
Sorry, ale zawsze mnie irytowały takie "uwagi". I co z tego, że minęło 8 lat? Gość może akurat teraz wpadł na ten post, spodobało mu się - i wyraził swoją opinię. Jakiś grzech chyba jednak popełnił z niepisanej księgi grzechów... Każdy chyba widzi, że - jak to się pisze "odgrzał kotleta" i że wpisy do których się odniósł są z przed 8 lat... Tyle, że... co z tego? No odgrzał. Napisał, że mu się podoba.... i? Karać, ganić? Wytykać? Po co...?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 14
Tabor 2
Tabor 12
Tabor 60
Tabor 60

Podobne wątki