• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model lokomotywy serii EP09

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#1
Witam,
przedstawiam Wam pierwszy wykonany prze mnie model elektrowozu w skali h0. Powstał w poliestru, na podstawie wycinanki GPM.
Do pracy zmowytował mnie przede wszystkim wątek "moje samoróby PKP" kolegi Jarosława.
EP09 nie jest jeszcze wykończona, czeka ją jeszcze troche poprawek.
 

Załączniki

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#4
Miło mi, że mój wątek zainspirował Cię do takiej pracy. Musze przyznać, że jak na pierwszy wykonany model elektrowozu z tego materiału nieźle Ci to wyszło. Polistyren to świetny materiał na nasze modele :)
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#5
Kuźwa, cuudo :D Naprawdę coraz bardziej przekonuję się do spróbowania swych sił w własnoręcznym budowaniu modeli, jak patrzę, co można samemu wydłubać..

Co posłużyło za bazę dla budy..?
 

scaniownikpkp

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Nie no model miodzio ;)
Też bym chciał taki zrobić bo mam polistyren , ale chyba brak mi doświadczenia (ale nie jestem początkujący)
Prosił bym o jakieś rady :D
Ale EPoczka naprawdę cudowna
pozdrawiam Scaniownik
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Całkiem dobrze wyszła ta EP09 ale gorzej z pomalowaniem. Jest zbyt niebieska i to w różnym oświetleniu. Powinna być bardziej fioletowa.

Napisy są dedykowane na EP09 z 2004 roku (data rewizji) w malowaniu pomarańczowo-brązowym z czerwoną czołownicą! Tak więc poza numerm i niektórymi małymi napisami nie pasują.
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#9
rocketman napisał(a):
Napisy są dedykowane na EP09 z 2004 roku (data rewizji) w malowaniu pomarańczowo-brązowym z czerwoną czołownicą! Tak więc poza numerm i niektórymi małymi napisami nie pasują.
Mam tego świadomość, ta EP09 była zrobiona na "przetarcie". Kalki wziąłęm z alegratki, bo to jedyne jakie były dostępne do EP09. Aktualnie buduję kolejną, nieco przeprojektowaną, także jak przyjdzie do malowania i kalkomanii, będę coś kombinował, tym bardziej, że chciałbym zrobić malowanie aktualne:
http://kpinfo.pl/showphoto.php?photo_id=8013
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Sporo jeszcze tych fioletowych jeźdźi tak więc to malowanie jest jeszcze aktualne do niedawna przynajmniej były w 2011 roku np. 019 021 024 028.

Oznaczone są Zakład Centarny lub Południowy bez białej ramki. To nie jedyna ale najważniejsza zmiana jaką trzeba wykonać w stosunku do tamtych oznaczeń. Napisy z numerem są raczej szare niż białe co stanowi dodatkowe utrudnienie w prawidłowym oznakowaniu modelu.
 

Załączniki

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
#12
Przepraszam, że zaśmiecę wątek, ale jak już mówi się o kalkach to w google wpisuję "alegratka kalki" i nic. może ktoś podać stronę z tymi kalkomaniami?
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#19
Posiada ktoś schemat malowania EP09 IC w trochę większej rozdzielczości niż to:
http://galeria.ep09.pl/zp-core/full...0f47e59fab86d49bc0f375.jpg&q=75&wmk=copyright

Coś takiego było kiedyś dostępne na stronie PKP IC w dziale "Przetargi". Potrzebuje trochę większą rozdzielczość. W załączniku powyżej nie za bardzo czytelne są numery farb i wymiary poszczególnych "schematów". Kalki PKP IC dla EP09 już zaprojektowałem w Corelu, chciałbym jednak aby ich wymiary były dokładne. Niedługo porzucam fotki z postępów prac.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 14
Tabor 2
Tabor 12
Tabor 60
Tabor 60

Podobne wątki