• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model lokomotywy serii EP08 firmy ToLoLoKo

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#4
michalsp3, raczej nie zobaczysz i nikt jeszcze nie posiada takiego modelu tego producenta, gdyż stale pracuje on nad wdrożeniem do produkcji i sprzedaży całej rodziny modeli EU06/EU07/EP07/EP08/ET41.
Zapewne, jeśli nawet ktoś coś ma, to ale jedynie ludzie ściśle związani z tym projektem i są to prototypy.

W celu bardziej szczegółowych informacji na ten temat, proponuję skontaktować się z producentem, by zasięgnąć najbardziej aktualnych i prawdziwych informacji.
 

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#9
To jest model zbudowany przez Jacka Dąbrowskiego z Warszawy. Zdjęcie pochodzi ze strony ŁKMK z Salonu HOBBY 2007. Z tego co wiem to powstawał ok dwóch lat. Jacek przyłożył się do każdego szczegółu.
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#10
Nie wiem czemu, ale jak tak patrzę na ten model Jacka Dąbrowskiego, to mi się wydaje, że ma coś w sobie. Nie wiem, może to te listwy na ścianach bocznych? Może to przez to, że ten model ma normalnie, nisko posadowione pudło względem wózków? Nie wiem, ale coś w sobie ma. Oczywiście zapewne tego modelu nie będę miał szans nabyć, odwrotnie, niż modele Tololoko.

A propos modeli Tololoko. To ja poproszę i tę EU07 i tę EP08. :razz:
Kurde felek, wciąż niedoczekanie moje. :sad:
 

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#11
CoCu napisał(a):
Nie wiem czemu, ale jak tak patrzę na ten model Jacka Dąbrowskiego, to mi się wydaje, że ma coś w sobie. Nie wiem, może to te listwy na ścianach bocznych? Może to przez to, że ten model ma normalnie, nisko posadowione pudło względem wózków? Nie wiem, ale coś w sobie ma. Oczywiście zapewne tego modelu nie będę miał szans nabyć, odwrotnie, niż modele Tololoko.
No nieobecny tu Jacek ucieszyłby się na te słowa ;) To jest przykład modelu budowanego z cierpliwościa, sercem i poświęceniem.To nie tylko jest Twoje zdanie ale większości osób , którzy mieli okazję modele porównać. Chłopak nigdzie się nie spieszył i z nikim się nie ścigał...
 
OP
OP
M

michalsp3

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
CoCu pisze:
A propos modeli Tololoko. To ja poproszę i tę EU07 i tę EP08. :razz:
Kurde felek, wciąż niedoczekanie moje. Ja tez bym chcial eu07 ,i ep08 ale takze et 41. J juz kupi sie klka osobowych pkpi klka towarowych i masz juz nie wielki tabor pkp.Ale sa tez inne firmy takie jak efc loko,która ma w ofercia np. ep09 i sm42 oraz nowsć su 46.I jeszcze jest Jan Kol model ,który ma st44,st43 i planuje zrobc jeszcze et22.I wszystko wo ho jest.Sa niby 3 male firmy modelarskie produkujace pkp ale jakby zlaczyc wszystkie ich prodyktu to bys my mieli prawie caly tabor pkp.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#14
Jak to nie osiągalna? A moja to niby z kąd? Przecież nie tololoko Być może powędruje na Allegro :D Chyba,ze wcześniej ją ktoś kupi :D
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#15
michalsp3, mylisz się niestety. "Niestety", bo ze stratą dla polskich hobbystów. A czemu? Bo żaden z modeli jakie wymieniłeś nie jest dostępny, zaś ceny nie są jak za modele wielkich producentów. Konkrety:
EFC-Loko robi niewielkie partie modeli, na które czekamy czasem latami i wcześniej się na nie zapisujemy.
Jan-kol wykonuje głównie konwersje z fabrycznych modeli. To są pojedyncze egzemplarze na indywidualne zamówienie. Trzeba też poczekać.
Tololoko do dziś wciąż jeszcze nie rozpoczęło nawet sprzedaży modeli z rodziny EU06/EU07/EP07/EP08/ET41.

Nawet jak założymy, że te wszystkie modele są łatwo dostępne od ręki, to i tak nie będzie to "prawie cały tabor PKP', jak napisałeś. To tylko jego wycinek. Może ten lepszy, ale wycinek. Jest jeszcze "co nieco" serii taboru, które powinny być w modelach opracowane, a nie są i nikt ich nie zamierza robić. O zespołach trakcyjnych nie wspominając, bo tych to nikt nie robił, i póki co nie robi.

Taka jest prawda. Może smutna, ale jest. Jak już uda Ci się coś zamówić u tych producentów, to ale musisz mieć "troszkę" kasy, bo zwykły sympatyk PKP sobie na pewno na to nie pozwoli.

Uwielbienie do modeli PKP dużo pieniędzy kosztuje.

I coby nie było, że ktoś pomyśli że mam żal czy inne wonty do naszych producentów. Wręcz przeciwnie. Cieszę się, że jest ktoś, komu chce się coś robić. Mam wielki szacunek do takich osób.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2
Tabor 256
Tabor 12
Tabor 60
Tabor 60

Podobne wątki