• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model Gagarina w 3D.

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#1
Szukam modelu Gagarina przystosowanego lub do przystosowania do wydruku 3D w skali H0.
Model za free lub w rozsądnej cenie, ceny proszę na PW.
Chciałbym aby model miał:
- możliwość edycji,
- polskie światła - wiadra,
- żaluzje dwudzielne.

Chcę wykonać model w malowaniu POL-MIEDZ-TRANS (małe światła) i PKP Cargo.


Szukam informacji gdzie we Wrocku mogę wydrukować ten model.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#2
Z Twojego postu pośrednio wynika że nie masz chyba za wielkiej wiedzy na temat wydruku 3D, a trzeba Ci wiedzieć, że nie jest to tania usługa. Koszt wydruku Gagarina myślę że mógłby Cię zaskoczyć na tyle, że odechciało by Ci się tego. Po za tym, mając model 3D przydało by się byś miał program do jego edycji, oraz wiedzę jak to zrobić.
Czy naprawdę nie byłoby dużo prościej i taniej spróbować nabyć jakieś modele Roco tych lokomotyw, czy nawet jeśli nie masz dużych wymagań to stare Piko?
Nie mówiąc już o tym, że model z wydruku nie będzie jeździł i świecił, a tamte jak najbardziej.

Wielu osobom wydaje się że obecnie modelarstwo to projektowanie w 3D i wydruk. To tylko z pozoru łatwiejsza droga do uzyskania modelu jaki się chce posiadać.
 

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#3
Projektowanie 3D wcale nie jest łatwe, ani szybkie, ani tanie. Myślę, że koszt wydruku budy ST44 będzie większy niż kopienie gotowego modelu od Roco. (do tego trzeba doliczyć napęd i inne akcesoria.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#4
Drukowanie budy kiedy istnieją gotowe modele z form wtryskowych, nawet jeśli trzebaby dokonać drobnych przeróbek, mija się chyba całkowicie z sensem.
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#5
Dziękuję za informacje. Rzeczywiście nie mam doświadczenia w druku 3D, choć parę rzeczy w 3D wykonałem - gmax i blender.
To szukam "wtryskowych", mam 3 ostoje z silnikami (stare pikolce) ale jedna była bez budy a dwie pozostałe w takim stanie, że płakać się chce + braki.
Oczywiście można by było to reanimować, ale czas na to poświęcony byłby niewspółmierny do efektu.
Poprosiłbym o namiary na te budy, oby nie allegro ;-).
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#6
Moim zdaniem szkoda zdrowia na uzdatnianie starego Piko. Nowa buda kosztuje ok. 100 ojro, czyli tak 4x tyle co całe loki w dobrym stanie na Alle.
 

arczi1986

Znany użytkownik
Reakcje
245 0 1
#7
Mi udało się reanimować starego popękanego PIKO-lca i efekt jest całkiem zadawalający jak będe miał chwilkę czasu dodam fotki, brakuje mi jedynie w nim sprawnego napędu ;)
 
OP
OP
przemek tabisz

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#8
arczi1986 będę jeszcze grzebał na strychu u dziadka kolegi, jak coś znajdę sprawnego to się odezwę.
Gdyby nie braki w "bokach" bud to bym je reanimował, ale jak nie ma ponad połowy ściany to nie warto.

paziu1000000 cała zabawa polega właśnie na reanimacji, nic nie zastąpi tego jak zobaczysz "ożywającego" po latach loka.
Mam na koncie M62/BR120 i dwie BR118 panoramę i seryjną, mimo, że analogowe piko to dają dużo satysfakcji po naprawie.
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#9
To jeśli już jest konieczność reanimacji, to prędzej wymieniłbym napęd na nowy a nie budę. W moim przypadku, też chciałem mieć starszy model ale w stanie bardzo dobrym. Zamiast bawić się i kombinować z przekładaniem, kupiłem na Alle całą lokomotywę w dobrym stanie.
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#10
Jedynym rozsądnym sposobem jest upolować starą budę na allegro. Desperacko można kupić któryś z odlewów żywicznych PIKO-wskiego gagarina. Tu jednak musisz się liczyć z dużą ilością pracy aby to wyglądało dobrze.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 3
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 60
Tabor 0

Podobne wątki