• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model elektrowozu E44 produkcji Piko

Reakcje
11 1 0
#1
Chcę poruszyć sprawę modelu elektrowozu serii E44 produkcji firmy Piko, w katalogu model ten jest przedstawiony w 2 wersjach:
  1. o numerze katalogowym 5/6201 - w malowaniu kolei NRD, z czerwonym wózkami (E44 131 DR)
  2. o numerze katalogowym 5.6211 w malowaniu kolei RFN, z czarnymi wózkami (E44 087 DB)
k_p_70_b_s12.jpg

Dołączona powyżej strona pochodzi z katalogu Piko z roku 1970 przedstawia ten model.
Spotkałem się jednak z kilkoma zdjęciami tych dwóch modeli, gdzie malowanie wózków jest zamienione: można na nich zobaczyć model E44 131 z wózkami czarnymi oraz model E44 087 z wózkami czarnymi.
Mam więc pytanie czy takie odmiany o zamienionych wózkach opuściły fabrykę i taki fakt jest znany Kolegom. Czy też zamiana mogła zostać zrobiona przez właścicieli modeli we własnym zakresie.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#3
Dołączona powyżej strona pochodzi z katalogu Piko z roku 1970 przedstawia ten model.
Spotkałem się jednak z kilkoma zdjęciami tych dwóch modeli, gdzie malowanie wózków jest zamienione: można na nich zobaczyć model E44 131 z wózkami czarnymi oraz model E44 087 z wózkami czarnymi.
Mam więc pytanie czy takie odmiany o zamienionych wózkach opuściły fabrykę i taki fakt jest znany Kolegom. Czy też zamiana mogła zostać zrobiona przez właścicieli modeli we własnym zakresie.
Ta zmiana to raczej robota właścicieli. Aby było prowidłowo wersja DB powinna mieć czarne, a DR czerwone. Fabryka raczej się nie pomyliła, choć wszystko jest możliwe.
Reasumując - prawidłowo Kolor wózków nie jest przypadkowy. Odpowiada oryginałom po prostu:

Przykład: lokomotywa w barwach kolei DB - wózki czarne --- https://upload.wikimedia.org/wikipe..._Leipzig.jpg/1024px-DRG_Class_E44_Leipzig.jpg

Tu w barwach DR - miały czerwone... https://upload.wikimedia.org/wikipe..._244_108.jpg/800px-Weimar_244_105_244_108.jpg

...więc jak chcesz mieć OK, tu musisz mieć tak jak napisałem.
 
OP
OP
bob4ten
Reakcje
11 1 0
#4
Moje pytanie pojawiło się dlatego, żeby rozwiać wątpliwości wynikające z "zamienionego" koloru wózków. Może któryś z Kolegów lub jego Rodzice nabyli kiedyś w Składnicy Harcerskiej albo w NRD, taki model nieodpowiadający opisowi w katalogu. Taka informacja potwierdzi ostatecznie możliwość opuszczenia fabryki przez model w konfiguracji niezgodnej z opisem w katalogu.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#5
Moje pytanie pojawiło się dlatego, żeby rozwiać wątpliwości wynikające z "zamienionego" koloru wózków. Może któryś z Kolegów lub jego Rodzice nabyli kiedyś w Składnicy Harcerskiej albo w NRD, taki model nieodpowiadający opisowi w katalogu. Taka informacja potwierdzi ostatecznie możliwość opuszczenia fabryki przez model w konfiguracji niezgodnej z opisem w katalogu.
Fajnie, tylko coś czuję, że zamiast dostosować model do oryginału, ty szukasz potwierdzenia, że fabryka taki mogła wypuścić więc "niech sobie taki będzie"... (mimo, że to tzw. 'babol')... tak?
 
OP
OP
bob4ten
Reakcje
11 1 0
#6
J1974H0 akurat nie zamierzam dostosowywać modelu do oryginału ale odwrotnie. Mam dwa egzemplarze elektrowozu E44 087 i w jednym, który ma trochę pokruszone tarcze zderzakowe, chcę wymienić osłony wózków na czerwone (udało mi się zdobyć takie w dobrym stanie). Ponieważ widziałem zdjęcia "niekatalogowych" modeli zamierzam to zrobić ale dla czystego sumienia poszukuję potwierdzenia, że taka sytuacja w przypadku nowych modeli opuszczających zakład Piko miała miejsce. To tak dla spokojności ;).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 95
Tabor 2
Tabor 14
Tabor 60
Tabor 0

Podobne wątki