• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model domu "z gazety Kolejka elektryczna"

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
#1
Witam zabrałem się za składanie domku z gazetki i mam mały problem bo chciałbym zrobić w nim wnętrze i brak mi pomysłów na rozmieszczenie pomieszczeń, za dużo tych okien czy ktoś ma jakiś pomysł?? a może sami coś robiliście z nim. Plan mam taki, aby wykorzystać piwnice i ściany a resztę dorobić (okna, drzwi, ściany) dach zrobić z papy.
 
OP
OP
marbes

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
#3
Zdjęcia domu w stanie surowym nie sklejonym :)
1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG
Na pierwszym zdjęciu piwnica, kąty nawet dobrze spasowane, a na ostatnim zdjęciu zaznaczony powód chęci poprawienia dachu, na samym środku wlewkę do formy zrobili.
 

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.209 0 0
#4
Po sklejeniu całego domku ten element dachu wizualnie nie będzie tak widoczny jak w tej chwili. Po spatynowaniu modelu, a szczególnie dachu, wlewka do formy praktycznie zniknie.
Ja bym zwrócił uwagę na cienkie ścianki tego domku. W przypadku podświetlenia wnętrza, ściany będą prześwitywać od wewnętrznego oświetlenia. Należy je okleić czarnym kartonem lub pomalować od wewnątrz czarną farbą.
 
OP
OP
marbes

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
#5
Tak wew. ściany będą podklejone pomalowanym kartonem dlatego chce te wnętrze jakoś sensownie rozplanować. Co do dachu to ta nadbudówka mi się nie podoba bo tam na tym wlewie myślałem żeby antene zamontować i było by po sprawie.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#6
Myślę że to ślad po wypychaczu, co nie zmienia faktu, że spaprali sprawę, z tego co widzę ten "cycek" wystaje, możesz odtworzyć fakturę dachówek.
 
OP
OP
marbes

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
#7
Po dokładnych oględzinach znalazłem "co" powinno być na tym miejscu, jest to komin wentylacyjny
DSCN3251.JPG
Do domu będzie dobudowany garaż,a na jego dachu powstanie taras jednak najpierw będzie trzeba go obniżyć do ok 27mm co daje 2,4m wiec myślę że jest to odpowiednia wysokość.
DSCN3252.JPG
Porównanie tak jak jest teraz z autkiem z kinder niespodzianki:
DSCN3254.JPG
Jutro do pracy :D
 

Terebesz

Znany użytkownik
Reakcje
202 4 0
#8
Fakt, ze jak na dom mieszkalny ten obiekt ma zbyt dużo okien. Jeżeli ma być dobudowany garaż, to pewnie zasłoni parterowe okna w jednej ze ścian szczytowych i już będzie trochę lepiej. W drugiej ścianie szczytowej też zaślepiłbym dwa boczne okna gdybym miał mieszkać w takim domu.
Garaż ma bardzo dziwne proporcje, po obniżeniu na pewno będzie wyglądał lepiej, ale wtedy może pojawić się problem z łukowymi wrotami, do których nie zmieści się samochód. Widywałem takie, oczywiście proporcjonalnie większe, wrota w remizach strażackich, ale nigdy w garażu.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
marbes

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
#9
Terebesz dzięki za zwrócenie uwagi na łukowy otwór, który faktycznie mógł wadzić przy wjeżdżaniu auta. Otwór zrobiłem prostokątny a cały garaż obniżyłem na surowo wygląda to tak:
DSCN3258.JPG DSCN3259.JPG
Pod garażem zrobiłem fundament i podjazd. Jutro zrobię ościeżnice i drzwi z kawałka blaszki, a tak garaż prezentuje się przy domu:
IMG_20170516_174535_BURST002.jpg IMG_20170516_174546.jpg IMG_20170516_175140.jpg
Na trzecim zdjęciu jest przymiarka balustrad do tarasu (taka jest moja opcja) prawe okno zostało by powiększone i zrobione jako drzwi balkonowe jak sądzicie dobry pomysł??
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#10
Ciekawy jestem ile da się "wycisnąć" z tego budynku.
Na trzecim zdjęciu jest przymiarka balustrad do tarasu (taka jest moja opcja) prawe okno zostało by powiększone i zrobione jako drzwi balkonowe jak sądzicie dobry pomysł??
Mnie pomysł się podoba. Wykorzystasz wolną przestrzeń.
 
OP
OP
marbes

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
#11
Postęp prac idzie na razie mozolnie... zrobiłem drzwi i ościeżnice, które będą malowane na brązowo
IMG_20170519_165932.jpg IMG_20170519_165952.jpg czarne punty to miejsca gdzie szpilką zrobiłem otwory na klucz.
Myślałem też nad oknami oryginalne wyglądają tak:
DSCN3256.JPG
Ja myślałem nad:
DSCN3256 - Kopia.JPG LUB DSCN3256 - Kopia (3).JPG
Doradzie, które zrobić??
 
OP
OP
marbes

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
#13
:/ tej podpowiedzi sie bałem, tylko mysle aby za wzór przyjąc ten drugi wygląd. Pamiętam w ŚK był artykuł wiec trzeba bedzie gazetke w dłoń i do roboty.
 
OP
OP
marbes

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
#14
Po dwóch dniach męczenia się z oknami jest mały sukces w postaci rozrysowanych okien w corel-u, jutro muszę podjechać wydrukować i zobaczymy co z tego będzie. Pytanie fugowanie ścian wykonać przed sklejeniem ścian w całość czy jak będzie cała bryła budynku ? Czy kolor fugi ma być jasno-szary ?
 
OP
OP
marbes

marbes

Aktywny użytkownik
Reakcje
333 1 0
#15
Po długim czasie przerwy w końcu robota idzie znów naprzód. Domek dostał fugi oraz jedna ścian próbnie pomalowana według metody Pana Leszka L. opisanej w ŚK. 10/2010 jednak wklepywanie gąbką również zamalowało fugi :( Wiec nie wiem czy pomalować cały dom tą metodą czy zostawić go z tymi szarymi fugami.
DSCN3295.JPG
 

Podobne wątki