• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model a oryginał - porównania

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.284 47 0
#1
Zakładam ten temat bo często denerwują mnie uproszczenia firm robiących modele.Często jest tak że model wzorowany na oryginale posiada znaczące różnice.
Jeśli jakiś model Waszym zdaniem jest zgodny z oryginałem również można go tu zaprezentować ze zdjęciami oryginału.
Jako pierwszy Mercedes 6600 z Brekiny w malowaniu SSB Stuttgart.Pojazd w wersji warsztatowej w modelu niestety ma kilka różnic a jedna jest dość znacząca.Tylne drzwi w oryginale były typu łamanego a Brekina w swoim modelu zrobiła zwykłe.

5a.jpg
5.jpg
0.jpg
1.jpg
3.jpg
4.jpg
 
M

Maverick

Gość
#2
Ja uwazam, ze poza tą faktycznie dość zastanawiającą wpadką Brekiny z tymi tylnymi drzwiami to model jest wykonany na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o ksztalt i detale.
Tak sobie mysle o tych drzwiach i zastanawiam czy może aby nie bylo wlaśnie takiej wersji autobusu warsztatowego jaki przedstawia model albo czy ten orginal ze zdjęć nie zostal w którymś momencie "przerobiony"? Niby jak to mówią: "Wszystko jest mozliwe".
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.284 47 0
#3
Ten autobus warsztatowy został zrobiony z wersji miejskiej, wycofanej ze służby na liniach.Dodatkowo numer taborowy na oryginale jest zgodny z tym na modelu, więc jak widać chcieli zrobić dokładnie ten egzemplarz.
Zresztą jak widać na zamieszczonym zdjęciu z takiego został przerobiony, bez "ruszania" drzwi.A tu pojawia się kolejny identyczny błąd w wersji jeszcze liniowej?

3358957685_b25b836e61_z.jpg
SAM_7967.jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.284 47 0
#5
Dlaczego tak zrobili mnie nie dziwi.Wzorowali się na wersji z przednimi drzwiami łamanymi i tylnymi zwykłymi i takie formy zrobili.Taniej jest zrobić model z takim błędem niż tworzyć nowe formy z nowymi drzwiami, zreszta co do wersji liniowej nie można tego potwierdzić na 100% bo może i takie się trafiły do Stuttgartu.W końcu było ich tam 80-kilka sztuk.Na zdjęciu niżej wersja, na której zapewne się wzorowali robiąc model.

850830o6600h.jpg
 

Podobne wątki