• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szutrowanie Mocowanie torów do korka + szutrowanie

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#1
Cześć koledzy.
Mam takie pytanie (trochę dla laika).
Czy komuś udało się znaleźć sposób na to, aby po zamocowaniu torów do korka i ich szutrowaniu, udało się wytłumić dźwięki podczas jazdy taboru?
Przed szutrowaniem składy po torowisku na korku jeżdżą cichutko i delikatnie.
Po szutrowaniu za pomocą wikolu, gdy jedzie pociąg jest znacznie głośniej :(
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#2
Cześć koledzy.
Mam takie pytanie (trochę dla laila).
Czy komuś udało się znaleźć sposób na to, aby po zamocowaniu torów do korka i ich szutrowaniu, udało się wytłumić dźwięki podczas jazdy taboru?
Przed szutrowaniem składy po torowisku na korku jeżdżą cichutko i delikatnie.
Po szutrowaniu za pomocą wikolu, gdy jedzie pociąg jest znacznie głośniej :(
Po szutrowaniu i stwardnieniu kleju wszystko robi się ''kamienne'' i przez to przenoszą dźwięki na płytę makiety, ale uwierz, że gdy zagospodarujesz już teren trawami, a pod spód dasz na wzniesienia jakiś styropian, ja np. robię wzniesienia z tektury falistej, wszystko znaczniej się wytłumi niż na surowej makiecie.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#3
Po szutrowaniu i stwardnieniu kleju wszystko robi się ''kamienne'' i przez to przenoszą dźwięki na płytę makiety, ale uwierz, że gdy zagospodarujesz już teren trawami, a pod spód dasz na wzniesienia jakiś styropian, ja np. robię wzniesienia z tektury falistej, wszystko znaczniej się wytłumi niż na surowej makiecie.
Dobry pomysł z tą tekturką, dzięki :)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#4
Dobry pomysł z tą tekturką, dzięki :)
Pomysł jest o tyle dobry, że stosuję grubą tekturę falistą, najlepiej zdobyć karton sklejony z 5 warstw papieru, tak +- ma to grubość 7mm. Robiąc większe wzniesienia można wycinać otwory w dolnych warstwach na zasadzie kanapki pustej w środku. Gdy mamy wstępnie ukształtowane wzgórze, brzegi i górę kształtuję z masy papierowej. Gdy wszystko w miarę podeschnie, ale jest jeszcze wilgotne smaruję rzadkim klejem i przykładam ręczniki papierowe, które następnie też smaruję tym klejem. Po wyschnięciu, wszystko jest twarde i przede wszystkim lekkie. Dlaczego tak? ano dlatego, że nie chce mi się walczyć z obróbką styropianu, który potem też trzeba jakoś ukształtować na surowy teren.
 

Podobne wątki