• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minitrains parowóz HF 1021

Mateusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam,
czy posiada ktoś jakieś przecieki na temat owego parowozu?
Chciałbym wiedzieć kiedy będzie go można dostać u nas w kraju. W ostatnim numerze ŚK napisane jest, że model jest już dostępny, a tym czasem ani widu, ani słychu.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#2
Z tego co się dowiedziałem od kolegi Janka z lokland.pl to ponoć ma się pojawić jakoś na dniach. Do tygodnia dwu...
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#3
Malowanie nie nasze, ale to ta sama maszynka... jest na ich stronie. Piszą tam, że dostępny będzie z końcem maja, czyli za chwil kilka. A gdzie u nas to będzie można kupić?
 
Ostatnio edytowane:

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#8
Model już jest dostępny :) Dziś ode
Hf.jpg
brałem swój egzemplarz w lokland.pl. Model pomimo 4 osi wiązanych pięknie jeździ po łukach 19 cm(tory Nkowe ;))
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#9
Pokaż swoją gablotę. rozumiem że to jest taki niby mały stoliczek? Jak rozwiązałeś sposób doprowadzenia napięcia? schowany przewód pod dywanem? a i jak ze sterowaniem? Pozdrawiam
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.514 33 0
#12
Pokaż swoją gablotę. rozumiem że to jest taki niby mały stoliczek? Jak rozwiązałeś sposób doprowadzenia napięcia? schowany przewód pod dywanem? a i jak ze sterowaniem? Pozdrawiam
Cześć. To nie gablotka a raczej mini makietka/dioramka. Jak słusznie prawi Misiek to kiedyś była makietka Nki, ale stwierdziłem że małe to takie i niewiele widać. Do tego fakt że mam cała masę samochodów i dodatków w H0 zadecydował o tym że przejdę na H0e. Makietka jest umieszczona w stoliku kawowym w salonie. Wymiary wnęki pod makietkę to ok 65x50 cm. Po zmianie skal, powoli zmieniam detale w środku razem z taborem. Najłatwiej przyszło wymienić auta i dołożyć paru ludzi oraz zwierzęta ze skali 1:87. Domki i budynek stacyjny wymienię jakoś niebawem jak najdzie mnie wena. Teraz kompletuje tabor który przez to przejedzie - przede wszystkim przez tory o łukach 19 cm z ROCO do skali N. Na razie BR 99 od ROCO i HF od Minitrainsa zdaja egzamin na 5 co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło w pryzpadku modelu HF od Minitrainsa bo obawiałem sie że może nie dac rady biorąc pod uwage 4 osie wiązane i w zasadzie zerowy luz na ośkach. Modele ładnie sie poruszają i przejeżdżają przez portale tunelowe od Nki ;) Tu inny rzut na mój stolik ;)
stolik.jpg
 

Figer

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Czy ktoś kto miał ten model w rękach, bądź jest w jego posiadaniu, potrafi ocenić czy jest możliwe przerobienie mu rozstawu osi na 600mm czyli tor modelowy 6,5mm (bardziej chyba u nas popularny niż 6,7mm)? Te lokomotywki u nas raczej torach 600mm były spotykane. Znacie przykłady ich zastosowania w PL na torze szerszym niż 600mm?
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#19
@Pawel powinien zmieścić się nawet MX648 +głośniczek :) Niestety oba w budce, a głośnik bez komory rezonansowej :(

@Figer na pewno nie niemożliwe, choć upierdliwe to na pewno będzie ;)
Tak to wygląda ze zdjęta pokrywką:
DSC_6918-1.JPG

DSC_6919-1.JPG
 

Figer

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Wielkie dzięki! Konkretna odpowiedź! To lubię.
Ciekawe czy Niemcy wymyślą jakieś zestawy do przeróbki? Czasem miewają takie inicjatywy, wszak np. w Bad Muskau to jeździ właśnie na 600mm, ale i nie tylko. To u nich dość popularna lokomotywka (niedawno nawet jakieś święto z ich udziałem obchodzili, były szare, czarne, a nawet z tendrem).
Jeszcze raz dzięki za dużo mówiące zdjęcia.
 

Podobne wątki