• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minikamera na makiecie,

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
#1
Witam,

dzisiaj uruchomiłem projekt "minikamera na makiecie". Wykorzystałem produkt z http://www.electrogsm.pl/product/Mini-Kamera-Bezprzewodowa-1-2-GHz/?id=808
pracuje w "analogu". Daje obraz w kolorze i dźwięk. Na razie oglądamy obraz "on line". Rejestracją zajmę się później. W chwili obecnej popracuję nad ogniwem. Zminiaturyzuję je. Zrobię je w oparciu o "pastylki" 3V posklejane klejem przewodzącym. Całość mieści się już teraz w kontenerze 40'. Oto krótka videorelacja:


oraz


Pozdrawiam
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#2
Super sprawa!
Też nad tym myślałem ostro, a nawet poczyniłem zakup kamery, ale...
Po pierwsze, jakość obrazu była taka sobie. Raczej ciężko byłoby sterować modelem oglądając obraz na ekranie, bo kolory semaforów są ciężko rozpoznawalne.
Po drugie zaś, zasięg kamery jest tak strasznie mały a sygnał tak podatny na zakłócenia, że kładło to sens całego przedsięwzięcia. Trzeba by było chodzić za modelem z odbiornikiem chyba.
Ale może Ty kupiłeś sprzęt nowszy czy nowocześniejszy i nie masz powyższych problemów.
Docelowo zaś, kamera miała znaleźć się w modelu lokomotywy. A obraz miał iść właśnie żywo, a nie być rejestrowany, chyba że jako dodatkowa opcja tak przy okazji.
 

Podobne wątki