• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minidiorama

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Pawle jutro Ci pokażę zdjęcie, obok mojej pracy jest wciągnik, taki elektryczny flaszencug na drugim piętrze, konstrukcja współczesna ale działa i to dobrze, to tytułem komentarza w temacie transportu kombinowanego pionowo-poziomego.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Obiecane fotki, z tzw. daleka czyli nie wychodząc z warsztatu.

P1270856.JPG


Bardziej z przodu.

P1270860.JPG


Przestroga.

P1270861.JPG


Budynek ma ponad siedemdziesiąt lat, choć wygląda dość współcześnie, co nie świadczy o wieku tego wciągnika.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Pawle jeszcze tylko dwie fotki i nie wcinam się, gdybyś jednak zdecydował się na bardziej "przyziemny" wciągnik do towarów to polecam ten z terenu byłych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera obok Parku Źródliska oczywiście w Łodzi.
Co prawda jest już elektryczny, ale słup nie jest taki współczesny, niestety Pan na portierni i tak był uprzejmy że wpuścił mnie za szlaban, dalej nie pozwolił.

DSC_0081.JPG


I nie zapominaj o stylowym oświetleniu.;)

DSC_0082-crop.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Obiecane fotki, z tzw. daleka czyli nie wychodząc z warsztatu.

Zobacz załącznik 786082
Paweł - przekonałeś mnie - górna kondygnacja dostanie taki dźwig nad bramą. Myślę że spróbuję zrobić jednak taki bardziej wymyślny z daszkiem nad dwuteownikiem jaki pokazał na poprzedniej stronie @Jan Bednarczyk . No i prowokujesz z lampami...

Tymczasem kolejne kroki w pracy - dodane pomosty ładunkowe na obu dłuższych bokach:

IMG_5741.jpg


Na krótszych ścianach pojawiły się drzwi (z komponentów firmy Rslaserkits - polecam wszystkim fanom modeli USA - w różnych skalach). Ta fotka pokazuje że maskujące rogi rynny powinny zostać założone.

IMG_5742.jpg


Produkcja schodów betonowych z kartonu:

IMG_5743.jpg


I schody na swoim miejscu:

IMG_5749.jpg
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Kolego pado, u mnie na warsztacie ten dżwignik umiejscowiony na zewnątrz był używany w różnych porach roku, zdjęcie które ty zapodałeś z belkami w drzwiach to nie wiem czy taki patent był używany w naszym kraju ze względu na to że w porze zimowej całe ciepło z tego pomieszczenia by uciekło przez te otwory w drzwiach.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Przyklej do drzwi taki dwuteownik jako szynę.
Zobacz załącznik 786328
Taka szyna musi być w świetle drzwi...a nie nad nimi aby był możliwy wyjazd wózkiem na zewnątrz....
To przy założeniu, że w środku jest transport "podwieszany". Czegoś takiego w tym magazynie, który jest punktem wyjścia raczej nie było. Jest zdjęcie od strony rzeki - tam dźwig bramowy miał dodaną platformę na której mógł położyć towar a platforma była w poziomie drzwi na piętrze - przynajmniej ja to tak widzę i żadnych śladów czegoś od góry i przez bramę przechodząceg . Na zdjęciu z cyryl.poznan.pl widać tę platformę po lewej stronie dźwigu. Zdjęcia od lądu jak pisałem nie ma ale jest moja decyzja - będzie zamontowany ponad drzwiami flaszencug.

CWjjIeQhe8V3dWAol5kr_ar16x9.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Powoli do przodu - jednym z ważnych towarów w poznańskim porcie był cukier. Przyjąłem, że był składowany w magazynie - wdużych workach i dodatkowo zabezpieczony plandekami.

Zarys takiej pryzmy z worków zrobiłem z balsy:

IMG_5750.jpg


Na to plandeka - czyli fragment chusteczki higienicznej nasączany rozwodnionym klejem typu wikol zmieszanym z farbą akrylową - teraz musi wyschnąć.

IMG_5752.jpg


Zamontowane zostały na dolnej kondygnacji dźwigi przyścienne - cięte laserowo z kartonu.

IMG_5753.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
"Cukier" - a przynajmniej jego duża część już na swoim miejscu. Plandeki przed wklejeniem do magazynu dostały jeszcze trochę wash'a

IMG_5759.jpg


Jeden z dźwigów przyściennych właśnie pracuje transportując skrzynię:

IMG_5757.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
A może takie coś by zdało egzamin....
Zobacz załącznik 787142
Nie do końca wiem jakie to rozmiary i co to za elementy...

Tymczasem prace tym razem na większym froncie czyli robota dekarska. W celu zapewnienia sztywności całej konstrukcji dachowej wykonany jest on z cieniutkiej sklejki. Na początek połać od strony lądu - która będzie trochę bardziej wystawać stanowiąc jednocześnie daszek nad pomostem ładunkowym:

IMG_5764.jpg


IMG_5765.jpg


Na element konstrukcji przychodzi papa - czyli papier ścierny o gradacji 500 - postanowiłem się pobawić - odrębnie kładziony jest każdy pasek "z rolki":

IMG_5766.jpg


Druga część dachu wymaga przygotowania - ze względu na zamontowane oświetlenie:

IMG_5763.jpg


Obie części zamontowane:

IMG_5768.jpg


I położona cała papa. Łączenia potraktowane zostały mieszaniną kleju typu wikol i czarnej farby nakładaną końcówką szpilki osadzoną w rączce drewnianej:



IMG_5769.jpg


Na krawędziach zamontowane rynny - niestety jest to klasyczny ceownik a nie półokrągła rynna - nie mam półproduktu aby lepiej to wykonać - myślę, że i tak jest nieźle.

IMG_5770.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
Pawle moje elementy to tak:
- nity, kiedyś miałem takie nity ozdobne do papeterii...malutkie ok 2mm średnicy. Robiłem z nich klosze w mskiecie w skali N
- te kolorowe lejki to końcówki elektryczne. Rurka jest aluminiowa i na końcu plastikowy kapturek. Różnej wielkości zależnie od wielkości kabla na jaki to ma wejść
- pozostałe elementy to różnej maści ozdobniki z biżuterii dla kobiet. Jakieś przekładki koralików czy spinki do kolczyków.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Staram się codziennie choć trochę projekt pchać do przodu....

Dzisiaj konkurs dla spostrzegawczych. Co nowego zostało zrobione ? Warto było spędzić pewnie z pól godziny nad tym ?
IMG_5774.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Cieszę się, że dobrze dostrzegłem nowe elementy, ale mam pytanie: czy takie drzwi nie były jakoś prowadzone także na dole? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby tak po prostu wisiały i mogły się bujać, odchodząc dołem od ściany.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Cieszę się, że dobrze dostrzegłem nowe elementy, ale mam pytanie: czy takie drzwi nie były jakoś prowadzone także na dole? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby tak po prostu wisiały i mogły się bujać, odchodząc dołem od ściany.
Czasami w drzwiach był na dole rowek, wzmocniony kształtownikiem stalowym a w "podłodze" sworzeń/trzpień utrzymujący drzwi w porządanym położeniu, widziałem też rolki prowadzące na dole poruszjace się w stalowym korytku.