• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minidiorama

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Korpusy "betonowe" przyczółków zrobione i pomalowane Fallerem. Zaczyna to wyglądać - oczywiście jeszcze spatynowanie a potem zrobienie "nasypów"dookoła tych korpusów.

IMG_3615.jpg


IMG_3616.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Robią się nasypy - w różnym stopniu zaawansowania - powoli widać całe ukształtowanie terenu. Czym najlepiej kleić styrodur ? Mój ulubiony Pattex biały typu wikol akurat do tego jest taki sobie - słabo łapie i strasznie długo trwa aż spoina stwardnieje.

IMG_3618.jpg


IMG_3619.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
@Misiek @Paweł.W-wa - dzięki - kolejne prace klejem polimerowym - trzyma się.
Ponieważ ostatnio dotarły kalki więc na chwilę wróciłem na dioramę Cybowo. Brakowało tam - no chyba zdjęcie mówi czego brakowało

IMG_2607.JPG


Teraz już na samej dioramie jest wszystko co zaplanowałem - choć do zakończenia projektu brakuje jeszcze zrobienia tła, nazwy na podstawce i ochronnej kasety z pleksi.

IMG_3638.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Dobry pomył aby je wcześniej zaszpachlować i pomalować w kolor ziemi a potem je wkleić na dioramke ;)
Trzeba było miejscami poprawić kształt, choć w części robota się chyba zmarnowała. Po wklejeniu na dioramę dodałem boczki z cienkiej sklejki - tak by zamaskować różne materiały (drewno, styrodur) i ochronić boki w części ze styroduru przed uszkodzeniami. Powstałe szpary zostały zaszpachlowane i całość pomalowana podkładowo pod sianie trawy i wodę.

IMG_3666.jpg



IMG_3667.jpg



IMG_3669.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
No to sianie trawy zrobione. Diorama ma mieć klimat jesieni więc trawy miejscami zbrązowiały, miejscami już wyschnięte. Będzie pewnie jeszcze trochę liści uschniętych ale i kolorowych na tej trawie.

IMG_3670.jpg


IMG_3671.jpg


IMG_3672.jpg


A tak wkomponuje się przyczółek mostu:

IMG_3673.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ale masz tempo :) szacun....
Muszę odreagować jakoś ... no i faktycznie mam teraz trochę "ciąg na bramkę". Etap lania wodyma jednak to do siebie, że to 10 minut roboty i potem 24 godziny czekania aż zaschnie - a tu już by się chciało krzaki sadzić i przęsła mostu wieszać. Ale może dzisiaj przed kolejną warstwą wody trochę krzaków posadzę ... Na module z mostem też powoli wkroczyłem w etap taki że trochę roboty i czekanie aż wszystko wyschnie żeby wyszlifować szpachlowania - choć tu już zarys tego co ma być jest widoczny. Na drugi moduł zabrakło materiału - wykorzystałem jakieś stare i odzyskowe płytki styroduru lub podobnego materiału o grubości 12 mm, z których robię ukształtowanie terenu. Jest szansa że w poniedziałek lub wtorek będą mógl coś dostać i pojechać dalej z koksem..
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ponieważ ma być klimat jesienny to potrzebne są jesienne drzewa. Postanowiłem zaadoptować 3 drzewa z Freona, jedno od Kobza i dorobić kilka w oparciu o komosę oraz gotowe szkielety jakie kiedyś przywiozlem chyba z targów w Lipsku a także zaadoptować na tę porę roku krzaczki powstałe z szyszek olchy czarnej. W ruch poszły farby w sprayu Tamiya - czerwony, żółty oraz brązowy. Do zrobienia listowia wykorzystałem Purex Polaka przesiewany na komosę przez sitko oraz drobne listowie jesienne Nocha.

IMG_3729.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Kilka dni wylewania wody ale i chyba jeden duży błąd na początku... Zdecydowałem się z zamiarem zwiększenia głębi rzeki skorzystać z zabarwienia żywicy specjalnym specyfikiem ale wyszedł w efekcie kolor bardzie na staw niż rzekę - zbytnio się rozjaśniła. Ponieważ jest jesień to przy brzegach już roślinność wyschnięta i pożółkła:

IMG_3769.jpg


Myślę, ze fajnie wyszedł ten fragment zatarasowany drzewem i naniesionymi roślinami:

IMG_3771.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
No ale idziemy dalej z tematem - przypominam, że mamy jesień, wieje lekki wietrzyk - rzeka która normalnie jest w większości leniwie płaska trochę się pofałdowała a na jej powierzchni płyna złote i czerwone liście spadające z drzew ...

IMG_3776.jpg