• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minidiorama

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#69
Tak bo one też od Sylwka :) poszukam i Ci wrzucę foto.
Super - ja mam czekające na moduł ze stacją Nojewo. Jak będziesz miał zbędne - to może znajdą miejsce na dioramie.

No ale skoro o świetle mowa ... to mam od @pado semafor świetlny - który jest istotnym motywem tego miejsca w realu i wreszcie zostal zainstalowany na dioramie:

IMG_3292.jpg


IMG_3300.jpg


IMG_3296.jpg


Jak widać położony i zaszutrowany został też tor szlakowy na podkładach betonowych. Ponieważ remont był niedawno to tłuczeń jasny a szyny zardzewiałe na znacznie jaśniejszy kolor niż te przy rampie. Z detali brakuje już tylko słupka hektometrowego - musi poczekać aż zrobi się kalka (pewnie długo poczeka). Diorama dostała też na krawędziach nóżki (listwy wzdłuż dłuższych krawędzi). Brakuje też tła i pokrywy. Niemniej widać, że to już prawie koniec pracy. Z lotu ptaka wygląda tak:

IMG_3297.jpg
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#73
Zdrada napiszesz coś na temat sposobu brudzenia tych płyt? Bardzo mi się podoba takie wykonanie
Technologia była taka. Zwykły karton (tył z kalendarza ściennego) został pomalowany farbą betonową Fallera, następnie nieregularnie pobrudzony pudrami Artitect - kolor czarny, brązowy oraz "stary beton". Nałożone dość sztywnym pędzelkiem, nieregularnie rozmazane i wklepane wstępnie - to daje efekt taki, że w niektórych miejscach pojawia się czysty kolor - np. czarny a reszta coraz bardziej pokrywana jest kolorem wynikającym ze zmieszania się tych pudrów i w efekcie jest efekt różnych odcieni ale pasujących wzajemnie. Na koniec ostateczne rozmazanie - wklepanie robię dużym pędzlem kosmetycznym - taki do rozprowadzania pudru na twarzy. Na koniec karton cięty jest na odpowiednie płytki (gilotynka). jak się wymieszają to dają na koniec efekt różnych odcieni poszczególnych płyt. Ponieważ nie zamierzam intensywnie dotykać powierzchni płyt - służy do postawienia pojazdów i zrobienia zdjęć to nie utwardzałem niczym tych pudrów. Próba psikniecia matowym lakierem bezbarwnym moim zdaniem psuła efekt.