• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minidiorama

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#43
Przygotowują się drobiazgi - znaki drogowe oraz posklejany samodzielnie z cieniutkich polistyrenowych pręcików oraz kawałka drutu W13 - pewnie trochę przeskalowany ale chyba ujdzie ...

IMG_3176.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#44
Na pozostałym terenie zielonym posadzona trawa, trochę krzaczków i małe samosiejki sosen. Szary niezagospodarowany pas to miejsce na tor szlakowy - czekam aż przyjdzie zamówiony tor z podkładami betonowymi.

IMG_3178.JPG


IMG_3179.JPG
IMG_3181.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#45
Praca wygląda całkiem sympatycznie, ale ta trawa w pomiędzy torami... mam wrażenie jakby ktoś z podkaszarką chwilę wcześniej przeszedł...
Poza tym, chyba pomału doganiasz Daniela.

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#46
Praca wygląda całkiem sympatycznie, ale ta trawa w pomiędzy torami... mam wrażenie jakby ktoś z podkaszarką chwilę wcześniej przeszedł...
Może tak wygląda na pierwszy rzut oka ale to nie trawa pomiędzy szynami ... W realu wygląda to tak:

IMG_2624.JPG


Głównym składnikiem jest tutaj mech.

Poza tym, chyba pomału doganiasz Daniela.
Dzięki za komplement ale chyba jeszcze mi daleko
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#49
No to jeszcze czekam na detal odemnie :) pawle daj znać czy list dotarł.

Diorama prezentuje się fantastycznie. I tak sie zastanawiam.... jakby zrobic takich kilka z torami Rokuhan do łączenia byś mial fajny kawałek szlaku :) i motywy do fotografowania. Chyba takie coś postaram się zrobic w Nce.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#50
No to jeszcze czekam na detal odemnie :) pawle daj znać czy list dotarł.

Diorama prezentuje się fantastycznie. I tak sie zastanawiam.... jakby zrobic takich kilka z torami Rokuhan do łączenia byś mial fajny kawałek szlaku :) i motywy do fotografowania. Chyba takie coś postaram się zrobic w Nce.
Semafor doszedł - czeka jeszcze najpierw na zamontowanie toru, żeby mu się krzywda nie stała w trakcie prac.
Takie małe mikromoduły o długości 220mm Niemcy robią i używają na swoich spotkaniach. Czasami są dość proste ale da się na nich także wyczarować bardzo ładne rzeczy:


 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.495 33 0
#51
Semafor doszedł - czeka jeszcze najpierw na zamontowanie toru, żeby mu się krzywda nie stała w trakcie prac.
Takie małe mikromoduły o długości 220mm Niemcy robią i używają na swoich spotkaniach. Czasami są dość proste ale da się na nich także wyczarować bardzo ładne rzeczy:
[/MEDIA]
Fenomenalne ;) Ile treści i ile motywów można zrobić .
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#52
No to co do modułów, to gościu poszedł mniej więcej w tą samą stronę...

A tu jak kształtował linię...

Pozdrawiam,...
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#55
Nie wiem, może ze mną coś nie tak, ale drewno jako takie mi bardziej leży, choć fakt, że teraz betonu coraz więcej... ( tu tylko te mocowania...:niepewny:, ok... wiem, to Ztka )

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#60
Umiejscowienie zwrotnika w takim miejscu jak na ostatnim obrazku chyba nie jest ergonimicznie uzasadnione. Zwłaszcza, że po drugiej stronie jest sporo miejsca
Szykując ułożenie torów nie zwróciłem uwagi na to gdzie wypadnie zwrotnik... (nawet nie myślałem, że pokuszę się o ich zrobienie wtedy). Oryginalnie jest dla tego rozjazdy umieszczony od strony rampy tyle, że wypada jeszcze "przed wcięciem" - tam gdzie jest jeszcze tor biegnący wzdłuż rampy. Zostawię tak jak jest - tym bardziej że w pobliskiej Prostynii gdzie także jest rampa poligonowa wygląda to tak jak na fotce (tam jest jednak także takie uzasadnienie, że po drugiej stronie jest peron ziemny).

Prost1.JPG