• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minidiorama

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#21
No szok. Ale skoro tak było to ok. Odszczekuję swoje ;) Czegoś takiego nie widziałem na oczy.... ale mało me oczęta widziały w życiu więc mogę sie mylić ;)
Prawda, że klimatyczny krajobraz kolejowy ... Mam wrażenie, że miejscami te słupy H-kształtne stoją gęściej niż co 50 metrów ale może fotki przekłamują. A mnie powalają jeszcze te bardzo wysokie - pewnie tam linia telegrafu nad czymś przechodziła.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#24
Dodałbym, że po prostu w naturalnym świetle. Nawet pochmurne niebo daje fajne rozproszone cienie i dioramy wyglądają dużo lepiej.
Tło i dioramka super. Gołębie na słupach też super.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#25
Kolejne fotki postaram sie robić w świetle naturalnym ale i nad sztucznym muszę popracować żeby wychodziło potem lepiej.
 
Reakcje
9 0 0
#26
zainwestuj w żarówki LED o świetle około 5k-6k kelwinów to światło neutralne. no i o sporej ilości lumenów. Stawiasz z dwóch stron by uniknąć cienia i gotowe. nawet przy bardzo złym aparacie fotki wychodzą całkiem niezłe.
53714773_621149188345844_5037057543608729600_n.jpg
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.511 33 0
#27
Widziałem ostatnio w sklepie w Berlinie taką dioramkę dla modeli w Z. Długość ok 15 cm. Jeden tor, trawka wkoło, nakrycie i brak tła. Całość za 39 Euro.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#28
Praca na module U-kształtnym dobiegają końca więc - kolejną dioramkę czas przygotować. Już jakiś czas temu ktoś sugerował abym sprawił sobie coś takiego do prezentacji modeli wojskowych. Temat - rampa do załadunku na kolej. Inspiracją jest taka rampa koło przystanku Cybowo w zachodniopomorskiem. Znajduje się ona obok stacji Prostynia. To wszystko służy obsłudze poligonu drawskiego, choć rampa w Cybowie chyba już nie jest już używana. Wygląda ciekawie także dlatego, że cała instalacja kolejowa służy też obsłudze wojskowej bazy logistycznej (skład paliw) i bywają tam również składy z cysternami.

W realu wygląda to tak:

IMG_2614.JPG


Diorama będzie miała wymiar 30 cm x 40 cm (66x88 metrów w realu). Zdecydowałem się na większą szerokość dioramy - to da większe możliwości fotograficzne bo ew. modele wstawiane będą nie na samym jej skraju - w praktyce też zachowane zostaną odległości torów, rampy i dwóch dróg gruntowych jakie znajdują się po obu stronach torów.
Podstawa dioramy to sklejka a korpus rampy zrobiony jest z balsy:

IMG_2911.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#32
Deska odbojowa do zderzaków na końcu rampy:

IMG_3119.JPG


Przygotowanie tektury do zrobienia płyt - pomalowana farbą betonową Fallera a następnie przypudrowana:

IMG_3118.JPG


Po pocięciu następuje moment żmudnego układania:

IMG_3120.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.430 72 3
#37
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#39
Widzę Pawle ze muszę szybciej skoczyć na pocztę i nadać do Ciebie fanty z apteki :)
Oczywiście nie zaszkodzi ale tak idealnie to nie będzie... Na tym lekko wyniesionym w górę podtorzu będzie tor szlakowy i ma być on na podkładach betonowych - od jakiegoś czasu Marklin ma takowe w ofercie dla Zetki. Nie mam takiego obecnie u siebie i będę musiał i tak go ściągnąć z Niemiec. Ponadto pewnie kilka drobiazgów będzie czekało na kalki na dokończenie - odpowiedni hektometr i pewnie oznakowanie na zwrotnik a może coś tam jeszcze ....
Tymczasem zaczęło się szutrowanie i "zamszanie" torów przy rampie. Generalnie staram się odtworzyć taki klimat:

IMG_2619.JPG


Wychodzi coś takiego:

IMG_3161.JPG


IMG_3160.JPG


Drobna przymiarka taborowa - oczywiście wagon czeka na podłogę i polskie oznaczenia :

IMG_3162.JPG