• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minidiorama

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ta brama drewniana jakaś jakby przykrótka. Jak się ją zamknie, to będzie.....szpara :) Czy omam mam ? :)
@Kris masz w 100% rację. Niestety nie mam na ten moment lepszych skrzydeł na bramę w skali 1:220 niż te z Archistories. Dlatego brama jest otwarta aby trochę mniej rzucało się to w oczy. Myślałem o ew. większych słupkach ale byłoby też nienaturalnie. Przy tej technologii - jak trafią się lepsze bramy - to się wymieni.
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Czyżby "...A co, ja nie dam rady??..." się odezwało??
Robi się coraz ciekawiej:cool:

Pozdrawiam,...
Będę myślał co wykombinować i wystrugać ...

A tymczasem ... Czasem przychodzi taki moment że w krótkim czasie pewne klocki zaczynają się składać i jak są przygotowane to dzieje się to nawet dość szybko. Budynki na dioramę praktycznie są gotowe więc chyba czas zacząć je montować. Na razie powstała zabudowa ulicy Szyperskiej

Na początek widok ogólny:
IMG_8612.JPG


IMG_8613.JPG


IMG_8614.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Jeszcze trochę poprawek przy osadzeniu budynków mnie czeka ale już na tym etapie zaczyna t fajnie wyglądać na zbliżeniach. A jeszcze dojdą figurki, pojazdy i inne smaczki... Na razie prowizorycznie i tylko z tymi elementami, które powstały wraz z budynkami. Nadal status "w budowie"

IMG_8615.JPG


IMG_8617.JPG


IMG_8618.JPG


IMG_8619.JPG
IMG_8620.JPG


IMG_8621.JPG


IMG_8622.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Może by Ci Sławek Kostorz wypalił jakieś kartonowe, albo samemu coś zmajstruj, albo......szlaban :)
No to sprowokowałeś a @Harry Potter jeszcze "dolał oliwy do ognia". Przejrzałem co mam dostępnego i natrafiłem na płot 1:220 z Archistories. Płot zrobiony jest z kartonu więc w pierwszej kolejności został zaimpregnowany i usztywniony klejem CA.

IMG_8679.JPG


Szerokość jednego przęsła pasuje idealnie na jedno skrzydło bramy. Aby dało się potem poprzyklejać do słupków po jednej stronie osadziłem je w profilu typu ceownik. Pozostawiony fragment z boku będzie służył do przytrzymania elementu w trakcie malowania.

IMG_8680.JPG


Z profilu plastikowego przygotowane są "blachy"

IMG_8681.JPG


Które zostają następnie przyklejone od dołu bramy. Dzięki temu będzie też łatwiej przykleić bramę od spodu bo sama siatka jest bardzo cienka:

IMG_8682.JPG


Przygotowanie do malowania:

IMG_8683.JPG


Porównanie starej i nowej bramy - skrzydło jest szersze i trochę wyższe

IMG_8685.JPG


I nowe skrzydła osadzone na swoim miejscu. Przy okazji przyszedł mi jeszcze jeden pomysł ... ale to już następnym razem.

IMG_8692.JPG
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
No i to ja rozumiem :)
Imponuje mi dziobanie w takich małych skalach, ja bym to pogniótł wszystko w łapach :)
Ta stara brama też miała coś w sobie, ale przykrótka była, albo wjazd za szeroki.
Ta nowa jednak dużo lepsza :) (y)
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Robota powoli idzie do przodu. Jeden z zagranicznych kolegów zasugerował, że gdyby chodniki były w innym kolorze niż ulica to wyglądałoby to lepiej i ciekawiej. Myślę, że miał rację...

IMG_8696.JPG


IMG_8697.JPG


IMG_8698.JPG


Drobiazgi robią klimat - na podwórzu kamienic pojawiło się suszące się pranie - wygląda bardzo fotogenicznie moim zdaniem - choć pewnie jeszcze ta okolica czeka na jedną lub dwie ludzkie figurki

IMG_8694.JPG


IMG_8695.JPG


No i zapowiadany wcześniej pomysł - nad główną bramą wjazdową tablica z nazwą przedsięwzięcia ... poznański port przed wojną zwał się miejską przeładownią.

IMG_8693.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Kolega z Niemiec zaproponował lepszą technikę wykonania suszącego się prania. To moja pierwsza wersja - użyty został papier:

IMG_8695.JPG


Wersja druga - chusteczka higieniczna nasączona mieszaniną kleju wody. Moim zdaniem pranie wychodzi zdecydowanie lepsze - dodatkowo można je trochę ukształtować ...

IMG_8716.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Kolega z Niemiec zaproponował lepszą technikę wykonania suszącego się prania. To moja pierwsza wersja - użyty został papier:

Zobacz załącznik 861400

Wersja druga - chusteczka higieniczna nasączona mieszaniną kleju wody. Moim zdaniem pranie wychodzi zdecydowanie lepsze - dodatkowo można je trochę ukształtować ...

Zobacz załącznik 861401
Opcja 1 - pogoda bez wietrzna.
Opcja 2 - pogoda z wiatrem.

Efekt ogólnie ciekawy.

Pozdr,...
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Przymiarka do ustawienia budynków magazynowych i chłodni.

IMG_8711.JPG


Osadzony został magazyn mieszczący między innymi firmę C. Hartwig. Na ścianie budynku zamontowała została szyna po które "poruszać się" będą żurawie portowe. Konieczność dostosowania wysokości mechanizmu jezdnego żurawia do wysokości budynku i odpowiedniego miejsca na fasadzie spowodowała, że budynek musiał zostać trochę podniesiony. Czeka mnie w związku z tym poprawka schodów - drabinek wejściowych i prace nad wyrównaniem i podniesieniem terenu oraz uzupełnianie chodników.

IMG_8712.JPG


IMG_8713.JPG


Szyna dla żurawi portowych dostała też elementy wspierające.

IMG_8717.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Drugi z budynków został posadowiony na stałe. Bezpośrednie otoczenie się poprawia ale jeszcze trochę pracy potrzeba...

IMG_8720.JPG


Na razie wstępne przymiarki częściowo zbudowanych żurawi (a w zasadzie samych konstrukcji jezdnych). Docelowo przewiduję trzy żurawie.

IMG_8723.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
No i wreszcie zamontowany został ostatni w linii wody budynek - chłodnia:

IMG_9005.JPG


Magazyn dostał także od strony wody szyldy znajdujących się w nim firm:

IMG_9008.JPG


Tak to całościowo wygląda od linii wody:

IMG_9009.JPG


IMG_9006.JPG


A tak "od lądu":

IMG_9012.JPG
 
OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Skończona praca nad dźwigami - na razie nie będę ich montował aby nie uszkodzić:

IMG_9004.JPG


Czas wziąć się za sprzęt pływający. Coś tam już jest gotowe ale chyba trochę za dużo tego, żeby dobrze wyglądało:

IMG_9013.JPG