• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Minidiorama

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
13.033 386 27
Pawle jutro Ci pokażę zdjęcie, obok mojej pracy jest wciągnik, taki elektryczny flaszencug na drugim piętrze, konstrukcja współczesna ale działa i to dobrze, to tytułem komentarza w temacie transportu kombinowanego pionowo-poziomego.

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
13.033 386 27
Obiecane fotki, z tzw. daleka czyli nie wychodząc z warsztatu.

P1270856.JPG

Bardziej z przodu.

P1270860.JPG

Przestroga.

P1270861.JPG

Budynek ma ponad siedemdziesiąt lat, choć wygląda dość współcześnie, co nie świadczy o wieku tego wciągnika.

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
13.033 386 27
Pawle jeszcze tylko dwie fotki i nie wcinam się, gdybyś jednak zdecydował się na bardziej "przyziemny" wciągnik do towarów to polecam ten z terenu byłych zakładów włókienniczych Karola Scheiblera obok Parku Źródliska oczywiście w Łodzi.
Co prawda jest już elektryczny, ale słup nie jest taki współczesny, niestety Pan na portierni i tak był uprzejmy że wpuścił mnie za szlaban, dalej nie pozwolił.

DSC_0081.JPG

I nie zapominaj o stylowym oświetleniu.;)

DSC_0082-crop.JPG

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
3.925 39 0
Obiecane fotki, z tzw. daleka czyli nie wychodząc z warsztatu.

Zobacz załącznik 786082
Paweł - przekonałeś mnie - górna kondygnacja dostanie taki dźwig nad bramą. Myślę że spróbuję zrobić jednak taki bardziej wymyślny z daszkiem nad dwuteownikiem jaki pokazał na poprzedniej stronie @Jan Bednarczyk . No i prowokujesz z lampami...

Tymczasem kolejne kroki w pracy - dodane pomosty ładunkowe na obu dłuższych bokach:

IMG_5741.jpg

Na krótszych ścianach pojawiły się drzwi (z komponentów firmy Rslaserkits - polecam wszystkim fanom modeli USA - w różnych skalach). Ta fotka pokazuje że maskujące rogi rynny powinny zostać założone.

IMG_5742.jpg

Produkcja schodów betonowych z kartonu:

IMG_5743.jpg

I schody na swoim miejscu:

IMG_5749.jpg

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
692 6 6
Kolego pado, u mnie na warsztacie ten dżwignik umiejscowiony na zewnątrz był używany w różnych porach roku, zdjęcie które ty zapodałeś z belkami w drzwiach to nie wiem czy taki patent był używany w naszym kraju ze względu na to że w porze zimowej całe ciepło z tego pomieszczenia by uciekło przez te otwory w drzwiach.

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Zespół forum
Reakcje
3.925 39 0
Przyklej do drzwi taki dwuteownik jako szynę.
Zobacz załącznik 786328
Taka szyna musi być w świetle drzwi...a nie nad nimi aby był możliwy wyjazd wózkiem na zewnątrz....
To przy założeniu, że w środku jest transport "podwieszany". Czegoś takiego w tym magazynie, który jest punktem wyjścia raczej nie było. Jest zdjęcie od strony rzeki - tam dźwig bramowy miał dodaną platformę na której mógł położyć towar a platforma była w poziomie drzwi na piętrze - przynajmniej ja to tak widzę i żadnych śladów czegoś od góry i przez bramę przechodząceg . Na zdjęciu z cyryl.poznan.pl widać tę platformę po lewej stronie dźwigu. Zdjęcia od lądu jak pisałem nie ma ale jest moja decyzja - będzie zamontowany ponad drzwiami flaszencug.

CWjjIeQhe8V3dWAol5kr_ar16x9.jpg

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Zespół forum
Reakcje
3.925 39 0
Powoli do przodu - jednym z ważnych towarów w poznańskim porcie był cukier. Przyjąłem, że był składowany w magazynie - wdużych workach i dodatkowo zabezpieczony plandekami.

Zarys takiej pryzmy z worków zrobiłem z balsy:

IMG_5750.jpg

Na to plandeka - czyli fragment chusteczki higienicznej nasączany rozwodnionym klejem typu wikol zmieszanym z farbą akrylową - teraz musi wyschnąć.

IMG_5752.jpg

Zamontowane zostały na dolnej kondygnacji dźwigi przyścienne - cięte laserowo z kartonu.

IMG_5753.jpg

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Zespół forum
Reakcje
3.925 39 0
"Cukier" - a przynajmniej jego duża część już na swoim miejscu. Plandeki przed wklejeniem do magazynu dostały jeszcze trochę wash'a

IMG_5759.jpg

Jeden z dźwigów przyściennych właśnie pracuje transportując skrzynię:

IMG_5757.jpg

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Zespół forum
Reakcje
3.925 39 0
A może takie coś by zdało egzamin....
Zobacz załącznik 787142
Nie do końca wiem jakie to rozmiary i co to za elementy...

Tymczasem prace tym razem na większym froncie czyli robota dekarska. W celu zapewnienia sztywności całej konstrukcji dachowej wykonany jest on z cieniutkiej sklejki. Na początek połać od strony lądu - która będzie trochę bardziej wystawać stanowiąc jednocześnie daszek nad pomostem ładunkowym:

IMG_5764.jpg

IMG_5765.jpg

Na element konstrukcji przychodzi papa - czyli papier ścierny o gradacji 500 - postanowiłem się pobawić - odrębnie kładziony jest każdy pasek "z rolki":

IMG_5766.jpg

Druga część dachu wymaga przygotowania - ze względu na zamontowane oświetlenie:

IMG_5763.jpg

Obie części zamontowane:

IMG_5768.jpg

I położona cała papa. Łączenia potraktowane zostały mieszaniną kleju typu wikol i czarnej farby nakładaną końcówką szpilki osadzoną w rączce drewnianej:

IMG_5769.jpg

Na krawędziach zamontowane rynny - niestety jest to klasyczny ceownik a nie półokrągła rynna - nie mam półproduktu aby lepiej to wykonać - myślę, że i tak jest nieźle.

IMG_5770.jpg

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
2.481 32 0
Pawle moje elementy to tak:
- nity, kiedyś miałem takie nity ozdobne do papeterii...malutkie ok 2mm średnicy. Robiłem z nich klosze w mskiecie w skali N
- te kolorowe lejki to końcówki elektryczne. Rurka jest aluminiowa i na końcu plastikowy kapturek. Różnej wielkości zależnie od wielkości kabla na jaki to ma wejść
- pozostałe elementy to różnej maści ozdobniki z biżuterii dla kobiet. Jakieś przekładki koralików czy spinki do kolczyków.

OP
OP
Zdrada69

Zdrada69

Zespół forum
Reakcje
3.925 39 0
Staram się codziennie choć trochę projekt pchać do przodu....

Dzisiaj konkurs dla spostrzegawczych. Co nowego zostało zrobione ? Warto było spędzić pewnie z pól godziny nad tym ?
IMG_5774.jpg

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
4.616 88 19
Cieszę się, że dobrze dostrzegłem nowe elementy, ale mam pytanie: czy takie drzwi nie były jakoś prowadzone także na dole? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby tak po prostu wisiały i mogły się bujać, odchodząc dołem od ściany.

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
13.033 386 27
Cieszę się, że dobrze dostrzegłem nowe elementy, ale mam pytanie: czy takie drzwi nie były jakoś prowadzone także na dole? Jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby tak po prostu wisiały i mogły się bujać, odchodząc dołem od ściany.
Czasami w drzwiach był na dole rowek, wzmocniony kształtownikiem stalowym a w "podłodze" sworzeń/trzpień utrzymujący drzwi w porządanym położeniu, widziałem też rolki prowadzące na dole poruszjace się w stalowym korytku.