• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

MiniBox i Roco 10764 i zasilacze

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#1
Chciałbym wykorzystać booster Roco 10764 jako booster do Miniboxa. W związku z tym nasunęło mi się kilka pytań na które szukam potwierdzenia.

- R10764 jest do podłączenia myszki. czy jak uruchomię go bez myszki, podając tylko sygnał DCC z Miniboxa, bez sygnału RS458 z myszki to będzie działać? Z wcześniejszych wątków wynika że chyba tak? (http://forum.modelarstwo.info/threads/detekcja-przeciążenia-w-roco-10764.3560/#p77831)

- Mogę podać sygnał DCC z Miniboxa na złącza Master i booster out na zewnętrzne piny tych złącz bez różnicy?
Czy jest różnica który przewód z Miniboxa do którego pinu podam w Roco? (Grafika za @KKL )


Zasilacze - mam zasilacz od laptopa hp 18,5v 3,5A 65W chciałbym zasilić nim booster. Wiem że zalecane jest 15v 5A, ale czy ten jeszcze mieści się w tolerancji, czy napięcie na torach będzie już za duże?
Zasilanie miniboxa - jako że to tylko centralka nie oddając mocy na tory, czy wykorzystać można do jej zasilania mały zasilacz or Roco - 18 V 36W(VA)?
Pomiędzy zasilaczem laptopowym a Roco oryginalnym jest tylko 0,5v różnicy więc chyba powinno być ok?
 
OP
OP
Zaqu

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#2
Im więcej czytam tym mniej wiem ......
Czy da się podłączyć Miniboxa do boostera Roco 10764?
Pewnie to jest tak jak z Lentz'em że nie ma detekcji zwarcia i można spalić ale napiszcie które piny do których bo już mam taki mętlik w głowie....
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 8
DCC 12
DCC 16
DCC 17
DCC 2

Podobne wątki