• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Mini Replika"

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#1
Właśnie miałem przyjemność oglądać nowe wydanie "Mini Repliki" i wychodzi na to, że doczekaliśmy się kolejnego magazynu poświęconego (chociaż w części) modelarstwu kolejowemu.

Już wcześniej na łamach czasopisma gościła "kolej", jednak teraz redakcja przeznaczyła o wiele więcej miejsca naszemu hobby. Pismo wydane na papierze dobrej jakości, kolorowe ze świetnymi fotkami (historycznymi również). Na "pierwszy strzał", poszedł nasz kolega z forum - Wawric, ze swoimi modelami lokomotyw SU46.

Z zapewnień redakcji wynika, że "kolej" w "Mini Replice", zagości już na stałe. Zresztą redakcja poszukuje chętnych modelarzy - "kolejorzy" do wspólpracy.
Pozdrawiam.
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#2
Wracając jeszcze do ostatniego numeru "Mini Repliki" - zamieszczono krótki reportaż z budowy makiety w skali 1:87.
Wspomniana makieta powstaje w pomieszczeniu o wymiarach 16 x 14 m i ma być "naszpikowana" elektroniką. Od sterowania pociągami przez komputery PC do odtworzenia warunków klimatycznych włącznie. Właśnie ta informacja mnie zaintrygowała - budujący chcą odtworzyć zmiany pogody :shock: i pory dnia.
Na makiecie zainstalowany zostanie Car-System Fallera oraz lotnisko z ruchomymi samolotami. Wszystkie loki, samochody jak i samoloty, mają mieć zainstalowane mini kamery.
Chociaż makieta do modułowej nie należy - z pewnością będzie ciekawa.
Pozostaje "trzymać kciuki" za budowniczych.

Pozdrawiam.
PS. na zamieszczenie skanu, otrzymałem zgodę redakcji oraz właściciela makiety.
 

Załączniki

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#4
Byłem w tym pomieszczeniu gdzie powstaje prezentowana makieta pod koniec zeszłego roku, faktycznie wrażenie jest imponujące, choć były to dopiero jej poczatki.
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#6
Dostałem od wydawcy dwa ostatnie numery.Zapowiadają się świetnie.Wydane rewelacyjnie.Dobry papier,zdjęcia,artykuły i cena 16PLN też konkurencyjna.48 stron o modelarstwie przez duże M.Oby tak dalej.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.511 33 0
#7
Czy ktoś powie mi i innym gdzie tej gazetki można ewentualnie szukać. Czy w Empik czy inne sklepy/kioski itp :?: Dajcie znać bo jestem ciekaw tej gazetki ;) Cena wydaje się ciekawa.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Młodzikowski napisał(a):
Wracając jeszcze do ostatniego numeru "Mini Repliki" - zamieszczono krótki reportaż z budowy makiety w skali 1:87.
Wspomniana makieta powstaje w pomieszczeniu o wymiarach 16 x 14 m ...
W jakim mieście powstaje ta makieta ?
 

TomaszM

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Pod Poznaniem, to chyba tu:http://sklepmodelarski.1996.pl/luty2009/index.htm. Porównaj drugie zdjęcie z gazetki. Widziałem ją w grudniu, robi wrażenie :shock:
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#12
Oto jedno z nowych zdjęć - kolejne etapy budowy makiety można będzie zobaczyć w nowym numerze Mini Repliki, który
ukaże się pod koniec kwietnia.
Zdjęcie wklejam na prośbę Krzysztofa Sikory który jest jego autorem i wydawcą mini REPLIKI
 

Załączniki

osama591

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
tomek 05 napisał(a):
A kto by ją zrobił i za co??Problem zrobić moduły klubowe a co dopiero taki projekt.
Zapewne za obejrzenie gotowej makiety będzie pobierana opłata, tak jak w Miniatur Wunderland, więc można wziąć kredyt, a inwestycja się zwróci i będzie zarabiała na siebie.
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Jeżeli będzie równie profesjonalnie zrobiona jak tamta to z miłą chęcią bym się wybrał obejżeć finalny efekt. A co najważniejsze będzie w naszym kraju :)
 

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#18
Polecam obejrzeć zdjęcia z postępów przy budowie makiety w najnowszym numerze miniRepliki.Nowy numer ukarze się pod koniec miesiąca.Coraz więcej o modelach.
Może w tym wątku byście pisali jakie są Wasze oczekiwania co do artykułów ukazujących się w czasopiśmie??
 

Janek

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#20
Witam, jestem nowym na forum. Makieta, która powstaje w Borówcu pod Poznaniem będzie największą w Polsce i jedną z większych w Europie. Wiem co mówię bo śledzę efekty budowy dość regularnie będąc w sklepie na zakupach. Widziałem wiele makiet, zwłaszcza te w Berlinie i ta już, w takim stanie, robi wrażenie. Oczywiście jest tam jeszcze bardzo dużo do zrobienia, w zasadzie to dopiero podkład jeżeli można tak to określić. Przede wszystkim to potężny nakład finansowy, jak ktoś coś zbudował poważnego, nie mówię tu o jednym module to wie ile to kosztuje. Ja trzymam kciuki, bardzo się cieszę że to polskie, a czy wejście będzie płatne czy nie, to myślę że w obecnej chwili jest nie istotne. Mnie przekonuje fakt, że ktoś wykłada własne środki, nikogo nie pyta czy na tym zarobi czy nie i wcale nie zabiega o wielką reklamę. Tu na tym forum już nie raz czytałem o wielkich osiągnięciach pseudo producentów i modelarzy. Co do tej gazetki "Mini Repliki", również polecam bo fajnie się zapowiada i w końcu będzie alternatywą do "Świata Kolei", który już niedługo będzie kosztował pewnie więcej niż Modell Eisen Bahner, który ma 120 stron.
Pozdrawiam.
 

Podobne wątki