• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Militarne - Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#1
Witam w tym temacie w miarę możliwości czasowych będę pokazywał swoją kolekcję pojazdów militarnych, część z nich to własne przeróbki inne modele fabryczne.
Zaczynam od produktu firmy Herpa Gaz 69.
Posiadam już prawie 13lat Gaza 69 z 1964 roku komandorkę(4 drzwiowy) w 1:1.
Dlatego w mojej kolekcji nie mogło zabraknąć Gaz 69 w skali 1/87, mam jeszcze dwa Gazy w skali 1/43.
Herpa zapomniała o istotnym elemencie to znaczy brakuję zaczepu militarnego do holowania przyczep, Felgi też nie mają odpowiedniego kształtu, ale poza tym model moim zdaniem bardzo fajny.
Zapraszam do oglądania.



























c.d.n.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#2
Gaz fajny i znany (też posiadam), ale widzę u Ciebie jakąś nową off-roadową dioramkę. Kolejny ciekawy pomysł i wykonanie. Gratuluję.
 
M

Maverick

Gość
#3
Gaz 69 z Herpy jest wyśmienity i niech inni mówią co chcą, że jest za wysoki, za chudy, że felgi nie takie a ja go i tak kupię bo dla mnie jest świetny i cieszmy się, że wreszcie jest a do tego 100razy lepiej wykonany niż np.: osobówki z Tololoko, które wstyd postawić kolo tego modelu:) bo wyglądają przy nim jak "pokraki" z plasteliny.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#4
Maverick święta racja, Tololoko się nie umywa, Gaz jest super a w skali 1/87 niektóre rzeczy są trudne do zrobienia lub niemożliwe.
Co do wymiarów Gaza to jest taki jak ma być ani nie za wysoki ani za chudy, mam auto 1:1 to wiem :)
 
M

Maverick

Gość
#6
Star 660 od Tololoko jest na prawdę świetny jak dla mnie i szkoda, że nie mozna tego powiedzieć o osobówkach z tej samej firmy/od tego samego producenta.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#8
a do tego 100razy lepiej wykonany niż np.: osobówki z Tololoko, które wstyd postawić kolo tego modelu:) bo wyglądają przy nim jak "pokraki" z plasteliny.
No nie tylko osobówki,mam jeden pojazd,i żebym aż tak był z niego dumny (kabina co widać na fotce) to raczej nie jestem.Gazik fajny,mam w planach zakup parę sztuk,ale dopiero jak zbuduje jakąś jednostkę.;)
 

Załączniki

  • 237,2 KB Wyświetleń: 81
M

Maverick

Gość
#9
Sluchajcie taka mala a zarazem wielka prośba do wszystkich: Nie wklejajmy zdjęć w czyichś tematach! Chyba, że za jego zgodą bo w końcu jest to temat "Militarne - Brodagaz" a w nim jego modele a Wy możecie zalożyć wlasne tematy i tam pokazywać wasze zdjęcia/modele.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#11
Skacz w malowaniu UN zawsze mi się podobał.Do kompletu jest jeszcze Unimog.Często myślałem o tych pojazdach.Są idealnym "polem" do wszelkiego rodzaju brudzeń i śladów eksplatacji.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#13
Star od Tololoko ciekawy, ale ten SK-acz podoba mi się bardziej. Taki niby bez malowań, a przyciąga wzrok. Ja też bym go zostawił w takim stanie. Jakbyś miał drugiego, to wtedy patyna i na dioramkę. A ten jest po prostu piękny.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#16
Actros w tej wersji z hakiem wygląda ciekawie.Do tego można sie "bawić" wymianą zabudowy a na tą dać nawet zwykły kontener 20-kę.
Iveco chyba cały poligon w Drawsku przejechało.:DBrudzenie robiłeś pigmentami czy aero?
 
M

Maverick

Gość
#19
Mercedes to aż razi swoją czystością :D a Iveco tak jak pisze Mafo jak z Afganistanu. ;) Oczywiście oba mi się podobają, ale merca to bym jednak pobrudził. :D
 

Podobne wątki